بهره برداری از ظرفیت های جدید شبکه ملی اطلاعات

به گزارش بلاگ پو، معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به توسعه شبکه ملی اطلاعات در سال 97 در بخش های مختلف هسته مرکزی و شبکه انتقال، گفت: سال جاری نیز ظرفیت های جدید این شبکه به بهره برداری می رسد.

بهره برداری از ظرفیت های جدید شبکه ملی اطلاعات

به گزارش خبرگزاریاقتصادایران ، اسماعیل رادکانی بر لزوم تداوم توسعه شبکه ملی اطلاعات در سال 98 تاکید نمود و گفت: در سال 97 دو اقدام عمده در راستای توسعه شبکه ملی اطلاعات انجام شد که شامل اجرای پروژه تدبیر و افزایش ظرفیت شبکه انتقال به 24 ترابایت می گردد. در همین حال توسعه سه برابری ظرفیت هسته اصلی و مرکز شبکه ملی اطلاعات از دیگر اقدامات عمده در این راستا بود.

وی با بیان اینکه در امسال نیز پروژه های مرتبط با توسعه ابعاد مختلف شبکه ملی اطلاعات بهره برداری و افتتاح می گردد، شرح داد: شبکه ملی اطلاعات زیرساخت اصلی توسعه ارتباطات کشور محسوب می گردد که در لایه های مختلف باید به صورت مداوم توسعه پیدا کند. برای مثال در پروژه تدبیر، لایه انتقال این شبکه با افزایش ظرفیت همراه شد و در هسته مرکزی این شبکه، موضوع افزایش ظرفیت لایه IP و تأمین اینترنت داخلی را داشتیم.

رادکانی با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات تنها به این دو لایه ختم نمی گردد، اضافه نمود: در راستای تبادل ترافیک ملی، موضوع توسعه مراکز IXP را داریم و معتقدیم که این پروژه ها تا زمانی که به ظرفیت مطلوب نرسند مباحثی مانند اپلیکیشن های بومی، مراکز توزیع محتوای اینترنت (CDN) و ارائه دهندگان خدمات محتوا نمی توانند رشد نمایند.

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت درباره انتقاداتی که به روند توسعه شبکه ملی اطلاعات وارد است، گفت: از نظر من، ظرفیت کامل و کافی در شبکه ملی اطلاعات برای هرگونه تعامل ارتباطی میان دارندگان محتوا و استفاده نمایندگان از این خدمات فراهم است.

وی با بیان اینکه در راستای توسعه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات، امسال نیز یک سری پروژه تعریف شده است، گفت: این پروژه ها تنها مربوط به افزایش ظرفیت شبکه نبوده و بحث توسعه ماژول های این شبکه مانند مراکز CDN نیز در دستور کار است. از سوی دیگر امسال استفاده حداکثری از توانمندی های داخلی را در جهت توسعه ظرفیت ها در دستور کار قرار داده ایم.

رادکانی اضافه نمود: هم اکنون ظرفیت کامل و کافی در این شبکه برای تبادل اطلاعات، تبادل محتوا، تعاملات بانکی و نیز تعاملات شبکه های دولتی اعم از B2C، C2C و G2C وجود دارد و مسئله ای از این بابت متصور نیستیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 6782

به "بهره برداری از ظرفیت های جدید شبکه ملی اطلاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از ظرفیت های جدید شبکه ملی اطلاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید