تاج 80 میلیارد بدهی مالیاتی روی سر فوتبال

به گزارش بلاگ پو، بدهکار بودن باشگاه ها و حتی فدراسیون ها اتفاق چندان تازه ای نیست، با این حال همواره بخشی از این بدهی ها به مسائل مالیاتی مربوط است و هنگامی که رسانه ها با توجه به طلبکار بودن افراد مختلف از باشگاه ها یا فدراسیون ها درباره مجموع بدهی ها حدس می نمایند، چندان حواس شان به بدهی مالیاتی نیست. در بسیاری از قرارداد های حرفه ای پرداخت مالیات به عهده بازیکن یا مربی است، با این حال بسیاری از باشگاه ها و حتی فدراسیون ها در قرارداد های عجیب و یک طرفه ای که به نفع طرف خارجی بسته اند، پرداخت مالیات را به عهده گرفته اند.

تاج 80 میلیارد بدهی مالیاتی روی سر فوتبال

همین چند وقت پیش بود که تعیین شد فدراسیون فوتبال که مدیرانش آن را نهادی مستقل و غیروابسته می دانند، درقبال قرارداد هایی که با مربیان خارجی مثل کی روش و ویلموتس منعقد نموده، مبلغ قابل توجه (حدود 6 میلیارد تومان بابت قرارداد کی روش و 7 میلیارد تومان بابت قرارداد ویلموتس) به اداره مالیات بدهکار است.

در سال های اخیر نیز اخبار زیادی درباره بدهی سنگین فدراسیون فوتبال به اداره مالیات بابت مسائل مختلف ازجمله پرنکردن اظهارنامه مالیاتی منتشر و ارقام متفاوتی نیز عنوان شده، با این حال پیگیری ها نشان می دهد فدراسیون فوتبال به لطف عملکرد درخشان مدیرانش در سال های اخیر، اکنون رقمی بیش از 80 میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد که باید آن را به سایر بدهی های فدراسیون افزود. مدیران فعلی فدراسیون نیز هربار در توجیه این مساله از طلب قابل توجه در فیفا سخن می گویند که قرار است وصول و بدهی ها پرداخت گردد و این درحالی است که پیگیری ها نشان می دهد فدراسیون طلبی هم از فیفا ندارد!

منبع: فرهیختگان

منبع: فرارو
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 شهریور 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 29142

به "تاج 80 میلیارد بدهی مالیاتی روی سر فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاج 80 میلیارد بدهی مالیاتی روی سر فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید