توسعه به هر قیمتی، حال درختان بلوط یاسوج- سی سخت خوب نیست

به گزارش بلاگ پو، چهار خطه شدن یاسوج- سی سخت این روزها تبدیل به دغدغه ای شده تا شاید مسئولان کمی بیشتر به عواقب تار و مار شدن درختان بلوطی فکر نمایند.

توسعه به هر قیمتی، حال درختان بلوط یاسوج- سی سخت خوب نیست

به گزارش ، عبدالمجید نژاد صفوی مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجوز زیست محیطی محور در حال چهار خطه شدن یاسوج- سی سخت از محیط زیست و منابع طبیعی استان اخذ شده است.

صفوی در مورد قطع درختان بلوط در محور در حال چهار چطه شدن یاسوج- سی سخت اضافه نمود: راستا در این منطقه طوری است که انبوه درخت و جنگل است و هر جای بخواهیم جاده بسازیم، طبیعی است که یکسری تخریب هایی داریم.

وی اظهارکرد: در برخی جا ها سعی می کنیم با واریانت و تغییر نقشه ها و تغییر راستا کمترین تخریب را داشته باشیم، اما در هر دو طرف راستا محوریاسوج- سی سخت انبوی از درختان بلوط است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: قانون این تعریف را نموده که هر جا مجبور شویم درختان را قطع کنیم برای جاده سازی باید یکسری تمهیداتی اندیشیده گردد.

نژاد صفوی توضیح داد: طی صورت جلسه که با منابع طبیعی استان صورت گرفته در مورد قطع درختان در این محور باید به ازای هر درخت سه نهال درخت کاشته گردد و پیمانکار باید این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد: اینکه نهال ها در کجا و از چه نوع و رقمی باشند به صلاح دید منابع طبیعی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان نمود: همه درختانی بلوط که در این محور قطع شده، از سوی منابع طبیعی شماره و پلاک گذاری شده و حتی قطر درختان نیز تعیین شده که صورت جلسه شده اند.

همچنین غلامحسین حکمتیان اصل، مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعرض و چهار خطه کردن محور یاسوج- سی سخت دارای مجوز از منابع طبیعی است.

وی اضافه نمود: پروژه های ملی و عمومی با توجه به ضرورت مجوز داده می گردد، اما خسارات وارده ناشی از تعریض جاده و چهر خطه کردن باید جبران گردد که راه و شهرساز قول داده که جبران نمایند.

حکمتیان اصل بیان نمود: مقرر شده که به ازای هر درخت بلوط سه نهال از گونه بلوط در همان منطقه کاشت گردد.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه نمود: در کنار حفظ محیط زیست و منابع طبیعی استان باید به فکر توسعه و پیشرفت استان نیز باشیم و چهار خطه کردن این محور از احتیاج های استان است.

منبع: ایسنا

ب

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 9232

به "توسعه به هر قیمتی، حال درختان بلوط یاسوج- سی سخت خوب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه به هر قیمتی، حال درختان بلوط یاسوج- سی سخت خوب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید