جامعه دانشگاهی ستون های چرخه تولید علم کشور هستند

به گزارش بلاگ پو، دبیر انجمن علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه رازی می گوید انجمن های علمی پویا، نوآور و خلاق، موج مثبتی در جهت آگاه سازی در بین دانشچویان بوجود خواهند آورد.

جامعه دانشگاهی ستون های چرخه تولید علم کشور هستند

رضا عزیزی در گفت و گو با باشگاه دانشجویان خبرنگاران، با اشاره به شرایط فعلی انجمن های علمی دانشجویی در دانشگاه ها گفت: با مجازی شدن آموزش در دانشگاه ها شاید ماهیت انجمن ها بیش از پیش نمایان شده است اما با این حال تا رسیدن به اهداف، راه فراوانی وجود دارد و قطعا هنوز نقاط ضعفی نیز قابل مشاهده است که با برطرف کردن آن ها می توان به آینده امیدوارتر بود.

او همچنین درباره الزامات و موانع تحقق اهداف انجمن های علمی دانشجویی تاکید کرد: حمایت نهادهای مسئول فرهنگی به عنوان نهادهای مسئول و مستقیم می تواند بار مثبت مادی و معنوی برای تقویت بیشتر انجمن داشته باشد و همچنین مهمترین مانع نیز همان عدم حمایت های نهادهای مسئول خواهد بود. در واقع می توان گفت موانع و الزامات موازی هم هستند و به راحتی می توانند جایگزین یکدیگر شوند.

دبیر انجمن علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه رازی افزود: عدم تخصیص بودجه کافی برای برگزاری طرح های مناسب و جامع از دیگر مسائل انجمن های دانشجویی است. اگر این حمایت به موقع و تمام و کمال انجام شود انجمن نیز می توانند با توانایی بیشتر به فکر برگزاری پروژه و برنامه های بزرگتر باشد.

عزیزی به نقش انجمن های علمی دانشجویی در ایجاد تحرک و تفکر میان دانشجویان اشاره و اظهار کرد: انجمن های علمی با برگزاری کارگاه های آموزشی، وبینار و سمینارهای داخلی و خارجی و فعالیت هایی از این دست، می توانند در مقام آگاه سازی دانشجویان و آشنایی بیشتر آنان با نیازهای علمی، پژوهشی و شغلی جامعه ظاهر شوند که این کار در نهایت منجر به ایجاد تحرکات فکری میان دانشجویان خواهد شد و پایه های تفکرگرایی را بتدریج در جامعه نهادینه خواهد کرد.

او در پایان درباره تاثیر فعالیت های انجمن های علمی دانشجویی در جهت کمک به چرخه تولید علم در کشور شرح داد: بنای اصلی و ستون های چرخه تولید علم هر کشور جامعه دانشگاهی و همینطور دانشجویان آن است. انجمن های علمی دانشجویی پویا، نوآور و خلاق، با ایجاد موج مثبت آگاه سازی در بین دانشجویان، باعث خواهند شد جامعه دانشجویی بیش از گذشته به فکر تغییر افتاده و در نهایت جامعه به سوی پویایی و علم دوستی حرکت کند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 43458

به "جامعه دانشگاهی ستون های چرخه تولید علم کشور هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جامعه دانشگاهی ستون های چرخه تولید علم کشور هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید