جان برنان: ترامپ سرمست از قدرت است

جان برنان، رئیس سابق سازمان سیا بعد از آنکه دونالد ترامپ مجوز امنیتی وی را لغو کرد، انتقادهای جدیدی از ترامپ مطرح نموده و او را سرمست از قدرت خواند.

جان برنان: ترامپ سرمست از قدرت است

به گزارش خبرنگاران، جان برنان در مصاحبه با ریچل مادوو در شبکه ام اس ان بی سی اظهار کرد: من فکر می کنم که در حال حاضر کشور به سبب آنچه که ترامپ انجام داده و مسئول انجام دادن آن است، در بحران واقع شده است.

وی توضیح داد: همینطور جمهوری خواستار در کنگره نیز که به او اجازه عمل داده اند و منتظر هستند که یک فاجعه اتفاق بیفتد، می بایست قبل از این علیه کسی که آشکارا و واضح مسئولیت هایش را بدون هیچگونه در نظر دریافت هدفی و همینطور در نظر دریافت عقل سلیم از نقطه نظر امنیت ملی اجرا نمی کند، صحبت و با او مخالفت می کردند.

برنان همچنین به مادوو اظهار کرد که بعد از آنکه ترامپ مجوز امنیتی او را لغو نموده او اکنون در حال آنالیز گزینه های قانونی خود است و می خواهد جلوی تکرار این نوع سوءاستفاده را در آینده توسط ترامپ بگیرد.

ترامپ روز چهارشنبه گذشته در اقدامی ناگهانی مجوز امنیتی جان برنان را لغو کرد که این باعث بهت و حیرت جامعه اطلاعاتی آمریکا شد.

در عین حال کاخ سفید اعلام نموده که آماده است تا مجوز امنیتی چند مقام اطلاعاتی سابق دیگر را نیز لغو کند.

چندین مقام اطلاعاتی سابق و همینطور چندین تن از مقامام های امنیتی ملی این اقدام ترامپ را به تلافی انتقادهای برنان از رئیس جمهور خوانده و آن را محکوم کردند.

با این حال کاخ سفید این موضوع را که لغو این مجوز یک اقدام تلافی جویانه بوده رد نموده و گفت: این کار را در پاسخ به دروغگویی و تفسیرهای دیوانه وار برنان انجام داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 20 شهریور 1397 شناسه مطلب: 653

به "جان برنان: ترامپ سرمست از قدرت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان برنان: ترامپ سرمست از قدرت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید