جدیدترین راه حل برای کاهش آسیب مغزی

به گزارش بلاگ پو، براساس یک مطالعه بالینی، تزریق نانوذرات درون جریان خون، طی دو ساعت پس از آسیب دیدگی مغزی می تواند به میزان قابل توجهی تورم و آسیب های مغزی را کاهش دهد.

جدیدترین راه حل برای کاهش آسیب مغزی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از شینهوا، براساس یک مطالعه بالینی توسط دانشمندان چینی، تزریق نانوذرات درون جریان خون طی دو ساعت پس از آسیب دیدگی مغزی می تواند به میزان قابل توجهی تورم و آسیب های مغزی را کاهش دهد.

در این تحقیق به خوبی نشان داده شد، موش هایی که نانوذرات را پس از آسیب دیدگی مغزی دریافت کرده اند ، تورم و نیمی از آسیب به بافت مغز را در مقایسه با افرادی که نانوذرات را دریافت نکردند، کاهش داده اند.

Sripadh Sharma، نویسنده اصلی این تحقیق گفت: ما پیش بینی کردیم که چنین اثری وجود خواهد داشت، اما تأثیر آن کاملاً شگفت آور است؛ نکته قابل توجه این است که تزریق نانوذرات در حیوانات بسیار خوب عمل کرد.

هنگامی که محققان اندکی پس از آسیب دیدگی، نانوذرات را به جریان خون تزریق می کنند، مونوسیت ها به این فکر می فرایند که نانوذرات به مواد خارجی حمله می کنند؛ آنها ذرات را درگیر می کنند و برای دفع آنها به طحال می ریزند و پس از آن مونوسیت های آسیب دیده دیگر وارد مغز نمی شوند.

این نانوذرات ها که مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده قرار گرفتند، در دمای اتاق تهیه شده اند و می توانند به راحتی در یک سرنگ بارگیری شوند و بلافاصله پس از آسیبدیدگی مغزی در فوریت های پزشکی یا در اورژانس تهیه شوند تا از آسیب ثانویه جلوگیری کنند.

این مطالعه چهارشنبه در Annals of Neurology منتشر شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 20 اسفند 1398 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 19302

به "جدیدترین راه حل برای کاهش آسیب مغزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین راه حل برای کاهش آسیب مغزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید