جزئیات طرح ترافیکی پیشنهادی پایتخت

به گزارش بلاگ پو، در جلسه شورای ترافیک استان تهران انوشیروان محسنی بند پی در طرح سوالی از افندی زاده مشاور عالی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران که به صورت ویدئو کنفرانس در جلسه حاضر بود در خصوص زمان اجرای طرح ترافیک در شهر تهران پرسید که مشاور عالی معاونت حمل و نقل شهرداری تهران در پاسخ گفت: جلسه ای در شورای ترافیک برگزار و اطلاعات وسیع در خصوص شهر تهران تشریح شد. نابه سامانی هایی در محدوده مرکزی شهر به دلیل عدم اجرای طرح ترافیک ایجاد شده که این نابه سامانی ها را می توان در موضوع اشباع پارک حاشیه ای و افزایش تخلفاتی همچون پارک دوبل مشاهده کرد.

جزئیات طرح ترافیکی پیشنهادی پایتخت

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: ما هفته سوم و چهارم فروردین که کارمندان یک سوم در محل کار حضور داشتند و سایر فعالیت ها نیز تعطیل بود را مبنا قرار دادیم و با 17 اردیبهشت ماه مقایسه کردیم که حدود 170 درصد افزایش سفر به محدوده مرکزی شهر را شاهد بودیم موضوعی که فاصله اجتماعی را نیز در پیاده رو ها کاهش می دهد؛ لذا پیشنهاد دادیم به صورت پلکانی این کار انجام شود.

افندی زاده ادامه داد: سفر های آموزشی و اداری به محدوده مرکزی شهر مجموعا 40 درصد را تشکیل می دهند که سفر های اداری 25 درصد است. به این ترتیب پیشنهاد دادیم این دسته از پرداخت عوارض معاف شوند و ساعت طرح ترافیک را نیز از 8 صبح تا ساعت 16 قرار دادیم. در ستاد مبارزه با کرونا هم این موضوع مطرح شده است. به این ترتیب کارمندان ادارات می توانند با توجه به این که ساعات آغاز کارشان 7 صبح است وارد محدوده شوند و برای خروج نیز از ساعت دو تا چهار آن ها می توانند یک بار از این محدوده خارج شوند.

مشاور عالی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: تخفیفاتی نیز تا حدود 50 درصد در مرحله اول به افراد داده می شود تا به این ترتیب بار ترافیکی کم شود به نوعی با این تدابیر سفر های غیر ضروری کاهش داده می شود. البته لایحه پیشنهادی در این خصوص به شورای شهر داده شده، اما هنوز خبری در خصوص تصویب نهایی آن نداریم.

افندی زاده تاکید کرد: در محدوده مرکزی تهران سفر های غیر ضروری بسیار زیاد شده و در حال حاضر تردد در این محدوده به سختی انجام می شود لذا باید برای این امر تدبیری اندیشیده شود تا زمینه تحقق فاصله اجتماعی نیز فراهم شود.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: فرارو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 26513

به "جزئیات طرح ترافیکی پیشنهادی پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح ترافیکی پیشنهادی پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید