حداقل سن برای جراحی بینی در زنان و مردان

به گزارش بلاگ پو، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، جراح بینی را از شایع ترین عمل های زیبایی در ایران دانست و گفت: حداقل سن برای انجام جراحی بینی در زنان 16 سال و در مردان 18 سال است.

حداقل سن برای جراحی بینی در زنان و مردان

به گزارش ایرنا، کوروش قنبرزاده روز دوشنبه در دهمین همایش جراحی زیبایی در بیمارستان امام خمینی (ره) اضافه نمود: افراد سالمند نیز می توانند به شرط اینکه بیهوشی عمومی برای آنها خطری نداشته باشد، کاندیدای جراحی زیبایی شوند.

وی گفت: برخی از کشورها در حوزه توریسم درمانی فعالیت های موثر انجام داده اند و در حال حاضر از کشورهای دور و نزدیک برای انجام زیبایی به ایران سفر می کنند البته کشورهایی همچون ترکیه تلاش دارند که خودشان را مطرح کرده و در رقابت با ایران پیش رو باشند. برگزاری کنگره های زیبایی می تواند جهت مقدم شدن این حوزه در خاورمیانه و کشورهای جهان بسیار حائز اهمیت باشد.

قنبرزاده ادامه داد: هر چند آمار دقیق در مورد انجام جراحی های بینی در کشور وجود ندارد ولی شایع ترین عمل زیبایی در ایران محسوب می شود در حالی که در کشورهای دیگر عمل های زیبایی همچون لیپوساکشن و پروتز سینه در صدر جراحی زیبایی است.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی اعلام نمود: هر عمل جراحی می تواند با عوارض خطرات همراه باشد که در عمل زیبایی یا جراحی بینی ورم، کبودی و اسکار جای عمل می تواند از عوارض احتمالی باشد و در موارد کمتر خونریزی و مسائل تنفسی نیز ممکن است بروز یابد ولی به طور کلی شایع ترین عارضه جراحی بینی عدم رضایت بیمار از نتیجه زیبایی است.

وی با اشاره به اینکه بیماران انتظار زیباتر شدن با جراحی زیبایی را دارند، گفت: پزشکان تلاش می کنند اما در برخی مواقع صددرصد رضایت حاصل نمی شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 14 آذر 1398 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 14023

به "حداقل سن برای جراحی بینی در زنان و مردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل سن برای جراحی بینی در زنان و مردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید