حضور صنایع دستی ممسنی در دومین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک

به گزارش بلاگ پو، مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ممسنی از حضور صنایع دستی این شهرستان در دومین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک و متوسط استان فارس در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فارس خبرداد.

حضور صنایع دستی ممسنی در دومین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان فارس، فریبا خورشیدی روز 25 مردادماه 1399 اظهار کرد: صنایع دستی شهرستان ممسنی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فارس، به ارائه آخرین دستاوردها، محصولات و خدمات خود پرداختند.

او اضافه کرد: صنایع دستی شرکت کننده از شهرستان ممسنی گلیم. گبه و محصولات داری در سه غرفه، گوهر تراشی با نمایش مراحل مختلف تبدیل سنگ راف (خام) به نگین های زیبا و قیمتی در یک غرفه، منبت و چهره تراشی روی چوب در غرفه دیگر و فراوری محصولات سنتی دشمن زیاری ازجمله، آب غوره، مویز، دوشاب در یک غرفه، در معرض دید عموم قرارگرفته بود.

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ممسنی گفت: با توجه ویژه به فراوریکنندگان صنایع دستی گامی عظیم در جهت اشتغال زایی، درآمدزایی و معرفی این صنایع به بازار جهانی و به تبع آن ارزآوری خواهد داشت.

این نمایشگاه از تاریخ سه شنبه 21 تا آدینه 24 مردادماه میزبان متخصصان و علاقه مندان بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 32343

به "حضور صنایع دستی ممسنی در دومین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور صنایع دستی ممسنی در دومین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید