خبرنگاران شهردار بابل کناره گیری کرد

به گزارش بلاگ پو، ساری - خبرنگاران - سید مجتبی حکیم شهردار بابل 17 روز پس از بازداشت، استعفای خود را تقدیم شورای اسلامی شهر کرد که از سوی اعضای شورا تایید و پذیرفته شد.

خبرنگاران شهردار بابل کناره گیری کرد

به گزارش خبرنگاران؛ سید مجتبی حکیم شهردار بابل که نهم اسفندماه جاری بدلیل اتهام اقتصادی از سوی مراجع قضایی دستگیر و بازداشت شد، بعد از کش و قوس های فراوان عصر امروز سه شنبه استعفای کتبی خود را به شورای شهر بابل ارائه کرد که اعضای شورای شهر هم با هشت رای موافق و یک رای مخالف آن را پذیرفتند.

خبر بازداشت شهردار بابل را رییس شورای شهر بابل نهم اسفندماه جاری با متنی که در اختیار رسانه ها قرار داده بود تایید کرد و پس از آن شهرداری بابل تا به امروز بدون سرپرست اداره شد که بلاتکلیفی در مدیریت شهری و بعضی مسائل را به همراه داشت.

سید مجتبی حکیم روز 16 بهمن 97 پس از تغییر ترکیب شورای شهر به دنبال بازداشت پنج عضو این شورا و ورود اعضای علی البدل به عنوان شهردار بابل انتخاب شده بود.

برآورد درباره احضار و دستگیری شهردار بابل از اواخر آذر ماه و زمانی که 2 عضو شورای شهر به همراه چند کارمند و پیمانکار شهرداری دستگیر شده بودند، در فضای رسانه ای و مجازی دست به دست شد ولی از تاریخ هشت اسفند به صورت جدی مطرح شد.

شهردار بابل دومین شهردار در مازندران است که در نیمه دوم سال جاری بر سر مسائل اقتصادی بازداشت می گردد. پیش از آن شهردار ساری مرکز مازندران هم آبان ماه سال جاری پس از تکمیل دستگیری تمامی 9 عضو شورای شهر دستگیر شد.

طبق قانون شوراها، انتخاب شهردار جدید زمانی امکان پذیر است که شهردار خودش استعفاء کند و یا با حکم دستگاه قضایی یا مراجع قانونی ذیربط تعلیق گردد. استیضاح و برکناری توسط اعضای شورای شهر هم سومین راه برای هموار کردن جهت انتخاب شهردار جدید بود.

پیش از این شهر ساری به مدت بیش از 2 ماه پس از دستیگری شهردار بدون سرپرست یا انتخاب شهردار جدید اداره شد و با انحلال شورای شهر از سوی وزارت کشور و سپردن اختیارات و وظایف شورا به استاندار مازندران به عنوان قائم مقام شورا در بهمن ماه سال جاری ، سرپرست جدید شهرداری از سوی وی انتخاب و معرفی گردید.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 44838

به "خبرنگاران شهردار بابل کناره گیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهردار بابل کناره گیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید