داورزنی: از فرآیند المپیک درس گرفتیم، از نقدها سازنده در والیبال استقبال می کنیم

به گزارش بلاگ پو، رئیس فدراسیون والیبال با بیان این که والیبال تنها رشته ای است که بیشترین حضور بخش خصوصی را دارد، گفت: والیبال در دل مردم قرار گرفته است.

داورزنی: از فرآیند المپیک درس گرفتیم، از نقدها سازنده در والیبال استقبال می کنیم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی در نشست سه ساعته کمیته فنی فدراسیون والیبال در سال 1400 که امروز (دوشنبه) با موضوع آنالیز عملکرد والیبال ایران در امسال و برنامه ریزی برای رویدادهای مهم سال آینده برگزار گردید، اضافه کرد: فرآیند تصمیم گیری برای انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال ایران در کمیته فنی انجام شد و در نهایت منجر به انتخاب آلکنو شد، اما این سرمربی انتظارات را برآورد نکرد.

وی با تاکید بر این که با هر درخواستی که ازسوی کادر فنی تیم ملی بزرگسالان برای حضور شایسته در لیگ ملت ها و بازی های المپیک مطرح شد، موافقت کردیم، گفت: به خاطر شرایط کرونا تنها بازی های تدارکاتی برای این تیم انجام نشد.

رئیس فدراسیون والیبال با بیان این که به علت نتایج به دست آمده در این دو رویداد از مردم عذرخواهی کردیم، اضافه کرد: بعد از نتیجه نگرفتن تیم ملی در این مسابقات اظهاراتی مطرح شد که عدالت کامل در آن رعایت نشده بود. رفتن به المپیک خود یک موفقیت در والیبال محسوب می گردد، اما قبول داریم که نتایج به دست آمده در المپیک توکیو و لیگ ملت ها به دور از انتظار بود.

وی ادامه داد: همه از فرآیند المپیک درس گرفتیم که در آینده و در اینگونه نشست ها از این تجارب باید استفاده کنیم تا در نهایت والیبال ایران حضور شایسته ای در رویدادهای مهم دنیا داشته باشد.

داورزنی با یادآوری این که درباره نفرات شرکت نماینده تیم ایران در بازی های المپیک و قهرمانی مردان آسیا نیز در مشورت با کادر فنی تیم ملی و کمیته فنی، به این نتیجه رسیدیم که در قهرمانی مردان آسیا با ترکیب تیم جوانی شرکت کنیم و خوشبختانه در جام ملت ها با کادر کاملا ایرانی قهرمان شدیم تا ناکامی های المپیک و لیگ ملت ها جبران گردد.

وی تاکید نمود: به عقیده بیشتر کارشناسان والیبال، تیم ملی ایران در قهرمانی مردان آسیا عملکرد بسیار خوبی داشت. ژاپن در قهرمانی مردان آسیا با تمام توان به میدان آمد و برای قهرمانی آماده شده بود که با شکست برابر ایران به این هدف نرسید.

رئیس فدراسیون والیبال توضیح داد: برای قهرمانی جوانان دنیا نیز برنامه ریزی کردیم، اما نتایج بر اساس پیش بینی ها پیش نرفت. یکی از مسائل این راستا به موقع حاضر نشدن بردیا سعادت در تیم جوانان ایران بود. در این زمینه تمامی مکاتبات وجود دارد و متاسفانه طرف کره ای اطلاعات مربوط به مسائل جسمانی این بازیکن را به موقع به ایران اعلام نکرد. موضوعی که به تیم آسیب زد و تعادل تیم را برهم زد.

وی با بیان این که بازی نخست تیم جوانان ایران با بلژیک بود و بردیا باید به این مسابقه می رسید که اینگونه نشد، گفت: اگر بردیا سعادت لیگ ملت ها، به موقع و سالم به مسابقات دنیای ایتالیا میرسید، حتما نتایج به گونه ای دیگر رقم می خورد. البته این تجربه را هم به دست آمد که نباید روی یک بازیکن حساب زیادی باز کنیم.

داورزنی درباره بعضی اظهارات مطرح شده در رسانه ها، تاکید نمود: اگر فردی در نشست های کمیته فنی اظهار نظری می نماید و پای آن بایستد، مسئله ای نیست. اما اگر با موضوعی موافقت نموده است و بعد در گفت وگو با رسانه ها منکر این موضوع گردد، کار پسندیده ای نیست.

داورزنی توضیح داد: فدراسیون مدعی نیست که کارش نقص نداشته، اما اگر تصمیمی بر اساس مشورت و خرد جمعی گرفته شده، باید از آن دفاع کنیم. در سال آینده رویدادهای نزدیک به هم و همزمان داریم که باید از اکنون برای حضور شایسته در آن برنامه ریزی کنیم. به عنوان مثال بازی های آسیایی سه روز قبل از شروع قهرمانی مردان دنیا شروع خواهد شد و باید برای حضور شایسته در دو رویداد از هم اکنون برنامه ریزی کنیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر لیگ ملت ها به روش نو برگزار خواهد شد که تا دوم مردادماه پیگیری می گردد و باید برنامه ریزی مناسبی برای این رقابت ها داشته باشیم که نظرات اعضای کمیته فنی در این زمینه بسیار سازنده خواهد بود و در مجموع همچون امسال بر اساس تصمیم گیری این کمیته عمل خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: باید برای هر رویداد چند برنامه مختلف با توجه به آرمان والیبال ایران مدنظر داشته باشیم که با هر نوع تغییراتی بتوانیم به روز عمل کنیم. بنابراین موضوع اصلی کمیته فنی در نشست های آینده برنامه ریزی برای تیم های ملی است به گونه ای که به آرمان های تدوین شده دست یابیم.

وی به اظهارات کارشناسان شرکت نماینده در این نشست اشاره نمود و اضافه کرد: قرار نیست همه اظهارنظرها یک شکل باشد، بلکه باید هر کسی ارزیابی خودش را داشته باشد، اما در نهایت به یک تصمیم جمعی برسیم و در آینده نیز از آن دفاع کنیم. همواره تاکید نمودم که فدراسیون والیبال از نقدها سازنده استقبال می نماید و این فرایند نیز ادامه خواهد داشت. در این مدت حتی به مخالفین فدراسیون نیز میدان دادیم تا بیایند برای پیشرفت والیبال با مجموعه همکاری نمایند.

داورزنی با بیان این که در کوشش هستیم تا استاندارها را در والیبال افزایش دهیم، گفت: باید همه برای رشد و شکوفایی والیبال کوشش کنیم. والیبال در قلب مردم قرار گرفته است و در حال حاضر همه مردم در هر صنفی که باشند، چهره های والیبال ایران را می شناسند و به آن ها علاقمند هستند. والیبال به مردم احساس غرور داده و اگر در میدانی نتیجه نگیرد، این ناکامی در جامعه کاملا احساس می گردد. بنابر این وظیفه سنگینی برعهده فدراسیون است و مسئولین فدراسیون در این راستا احتیاج مبرم به مشورت و همفکری کارشناسان و خانواده بزرگ والیبال دارند تا در اینگونه نشست ها، درباره موضوعات مهم تصمیم گیری گردد.

وی در خاتمه تاکید نمود: والیبال تنها رشته ای است که بیشترین حضور بخش خصوصی را دارد. در لیگ برتر بیشتریت باشگاه ها از بخش خصوصی است و در لیگ دسته یک نیز این فرایند رشد بسیار خوبی دارد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 57889

به "داورزنی: از فرآیند المپیک درس گرفتیم، از نقدها سازنده در والیبال استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: از فرآیند المپیک درس گرفتیم، از نقدها سازنده در والیبال استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید