دستگیری افسر پلیس روسیه به دلیل افشای اطلاعات درباره مسموم کنندگان ناوالنی

به گزارش بلاگ پو، روسیه علیه یک افسر پلیس که گفته می گردد به درز اطلاعاتی منجر به شناسایی مسموم کنندگان ناوالنی متهم است، پرونده جنایی باز کرد.

دستگیری افسر پلیس روسیه به دلیل افشای اطلاعات درباره مسموم کنندگان ناوالنی

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این افسر در صورت گناهکار شناخته شدن به دلیل سوءاستفاده از موقعیت با 10 سال حبس روبرو می گردد. وی ماه گذشته میلادی بازداشت شده و اکنون در حصر خانگی به سر می برد.

مقام های روسیه این افسر پلیس را به افشای اطلاعات محرمانه ای از یک پایگاه داده به شخص ثالث متهم می نمایند این اطلاعات درباره سفر افراد در سراسر روسیه بوده است.

روزنامه RBC امروز (سه شنبه) نوشت، دولتمردان این افسر را به درز اطلاعات سری از یک مرکز داده به یک شخص ثالث متهم نموده اند این اطلاعات درباره مسافرت بعضی افراد در سراسر کشور بوده است. گفته شده این اطلاعات درباره پروازهای عوامل نیروهای امنیتی اف اس بی که در امور تسلیحات شیمیایی تخصص دارند بوده است. این افراد سال ها ناوالنی، منتقد سرسخت کرملین را زیر نظر داشته و تعقیب می کردند.

بلینگکت، وبسایت تحقیقی و رسانه روسی اینسایدر ماه گذشته میلادی این تحقیقات را با همکاری مجله اشپیگل و شبکه خبری سی.ان.ان منتشر کردند.

جورجی آلبروف، یکی از متحدان ناوالنی در توئیتی نوشت: بازرسان به دنبال مسموم نمایندگان ناوالنی یا زندانی شدن آنها نیستند بلکه به دنبال افشا نمایندگان این داده ها هستند.

ناوالنی پس از مسمومیت در سیبری در اوت 2020 برای درمان پزشکی به آلمان منتقل شد و روز یکشنبه در بازگشت به روسیه در فرودگاه بین المللی مسکو بازداشت شد و برای 30 روز تا زمان دادگاهی در بازداشت به سر می برد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 41854

به "دستگیری افسر پلیس روسیه به دلیل افشای اطلاعات درباره مسموم کنندگان ناوالنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری افسر پلیس روسیه به دلیل افشای اطلاعات درباره مسموم کنندگان ناوالنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید