سقف تعهدات بیمه ای اربعین چقدر است؟

به گزارش بلاگ پو، رییس سازمان حج و زیارت، سقف تعهدات بیمه ای را در اربعین خاطرنشان کرد.

سقف تعهدات بیمه ای اربعین چقدر است؟

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، علی رضا رشیدیان با بیان این که سال جاری با وجود افزایش خدمات و گستره پوشش بیمه ای برای زائران اربعین، قیمت آن نسبت به سال گذشته ثابت نگه داشته شده است، اظهارکرد: پوشش بیمه ای زائران اربعین شامل پرداخت هزینه های درمانی، بستری، بیمارستانی، اعمال جراحی به علت بیماری یا حادثه برای هر یک از بیمه شدگان زائر تا سقف 275 میلیون ریال معادل 27 میلیون و 500 هزار تومان خواهد بود.

به گفته او، پرداخت هزینه های درمانی سرپایی و پاراکلینیکی تا سقف دو میلیون و 750 هزار تومان معین شده. پرداخت غرامت فوت ناشی از حوادث نیز به میزان مبلغ 240 میلیون تومان و نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حوادث برای هر یک از بیمه شدگان نیز تا سقف 240 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر این که تعهدات بیمه فقط مشمول افرادی می گردد که در سامانه سماح برای سفر اربعین ثبت نام نموده باشند، اضافه نمود: این سامانه مبنای آماری و پایه ارائه اطلاعات برای ساماندهی امکانات و خدمات دهی مناسب به زائران اربعین است.

رییس سازمان حج و زیارت اضافه نمود: با اطلاعات پایه ای سامانه سماح، آمار مشتاقان زیارت امام حسین (ع) از نظر پراکندگی در سطح استان ها و نیز نحوه و چگونگی توزیع و خروج آن ها از مرز، تعیین و زمینه برنامه ریزی برای خدمات دهی و ساماندهی امکانات در آن سوی مرز هم براساس این ثبت نام ها فراهم می گردد.

اعزام های کاروانی سازمان حج در اربعین متوقف می گردد

وی در ادامه با اشاره به تعطیل شدن ستاد مدیریت عملیات شمسا (کارگزار زیارتی عتبات) در موسم اربعین و توقف اعزام های کاروانی، گفت: شمسا در اربعین سال جاری نیز اعزام زائر ندارد، اما برنامه ریزی شده در راستای بهره گیری از امکانات بالقوه سازمان حج و زیارت برای ارائه خدمات بیشتر به زائران اربعین حسینی، ظرفیت های خود را قوی تر و منسجم تر برای انجام امور محوله سازمان در حوزه عراق استفاده کند.

رشیدیان از طراحی و آماده سازی نرم افزار موبایلی مصباح توسط سازمان حج اطلاع داد و گفت: به وسیله این نرم افزار، اطلاعات لازم برای زائران اعم از مختصات منطقه ای و جغرافیایی، مسیریابی، پیغام رسانی و ارتباطات ارائه می گردد. این نرم افزار هم اکنون در مرحله آزمایش است و امید است به زودی روی شبکه ها قرار گیرد تا زائران از ظرفیت های این نرم افزار برای سفری بهره ببرند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 12760

به "سقف تعهدات بیمه ای اربعین چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف تعهدات بیمه ای اربعین چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید