شترسواری در کویر، سفری به دل ماجراجویی

به گزارش بلاگ پو، شترسواری در کویر یکی از هیجان‌انگیزترین و خاطره‌انگیزترین تجربه‌هایی است که می‌توانید داشته باشید. تصور کنید که بر پشت یک شتر تنومند نشسته‌اید و در میان دریایی از شن‌های روان حرکت می‌کنید. خورشید در حال غروب است و آسمان به رنگ‌های نارنجی و قرمز درآمده است. در دوردست، می‌توانید کوه‌های سر به فلک کشیده را ببینید. نسیم خنک کویر بر صورتتان می‌خورد و احساس می‌کنید که آزادترین انسان روی زمین هستید.

شترسواری در کویر بهترین راه برای تجربه زندگی در کویر و دیدن مناظر بی‌نظیر آن است. با شتر می‌توانید به مکان‌هایی بروید که با وسیله نقلیه دیگر نمی‌توان به آن‌ها دسترسی داشت. همچنین، شترسواری یک فعالیت بسیار دوستدار محیط زیست است، زیرا هیچ آسیبی به طبیعت کویر نمی‌رساند.

اگر به دنبال یک تجربه کویرگردی هیجان‌انگیز و خاطره‌انگیز هستید، شترسواری را انتخاب کنید. در این مقاله، بهترین مقاصد شترسواری در کویر را به شما معرفی خواهیم کرد.

شترسواری در کویر، سفری به دل ماجراجویی

برای دریافت مشاوره و خدمات تخصصی گردشگری و سفر به سراسر دنیا با bestcanadatours.com مجری مستقیم تورهای مسافرتی و گردشگری همراه باشید.

ایران

ایران یکی از بهترین مقاصد جهان برای شتر سواری در کویر است. این کشور به داشتن کویرهای وسیع و زیبا معروف است، مانند کویر لوت، کویر مرکزی، و کویر ورزنه. در کویرهای ایران می توانید از تپه های شنی، واحه های سرسبز، و آسمان شب خیره کننده لذت ببرید.

برخی از بهترین مکان ها برای شتر سواری در کویر ایران عبارتند از:

 • کویر لوت: کویر لوت یکی از گرم ترین کویرهای دنیا است که در استان های کرمان و سیستان و بلوچستان قرار دارد. این کویر دارای کلوت های متعددی است که مناظر بسیار زیبایی را ایجاد کرده اند. شتر سواری در کویر لوت یک تجربه بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد است..
 • کویر مرکزی: کویر مرکزی بزرگترین کویر ایران است. این کویر به داشتن واحه های سرسبز، نخلستان ها، و دریاچه های نمک معروف است.
 • کویر ورزنه:  کویر ورزنه یکی از زیباترین کویرهای ایران است که در استان اصفهان قرار دارد. این کویر دارای تپه های ماسه ای روان، تالاب گاوخونی و قلعه های تاریخی متعددی است. شتر سواری در کویر ورزنه یکی از محبوب ترین فعالیت های گردشگری در این منطقه است.
 • کویر مرنجاب یکی دیگر از کویرهای زیبای ایران است که در استان اصفهان قرار دارد. این کویر دارای تپه های ماسه ای روان، دریاچه نمک، قنات ها و کاروانسراهای تاریخی متعددی است. شتر سواری در کویر مرنجاب یکی از بهترین راه ها برای کشف این کویر زیبا است.

مصر

مصر نیز یکی دیگر از مقاصد محبوب برای شتر سواری در کویر است. این کشور به داشتن اهرام باستانی و کویرهای وسیع معروف است، مانند صحرای بزرگ آفریقا و صحرای سینا. در کویرهای مصر می توانید از تپه های شنی، معابد باستانی، و آسمان شب خیره کننده لذت ببرید.

برخی از بهترین مکان ها برای شتر سواری در کویر مصر عبارتند از:

 • صحرای بزرگ آفریقا: صحرای بزرگ آفریقا بزرگترین کویر گرم جهان است. این کویر به خاطر تپه های شنی بلند، واحه های سرسبز، و آسمان شب پرستاره اش معروف است.
 • صحرای سینا: صحرای سینا در شمال شرقی مصر قرار دارد. این کویر به خاطر کوه های سینا، دیر سنت کاترین، و تپه های شنی بلندش معروف است.

مراکش

مراکش نیز یکی دیگر از مقاصد محبوب برای شتر سواری در کویر است. این کشور به خاطر کوه های آطلس، صحرای صحرا، و شهرنشینی باستانی اش معروف است. در کویرهای مراکش می توانید از تپه های شنی، واحه های سرسبز، و آسمان شب خیره کننده لذت ببرید.

برخی از بهترین مکان ها برای شتر سواری در کویر مراکش عبارتند از:

 • مرزوگا: مرزوگا روستایی در جنوب شرقی مراکش است که در نزدیکی صحرای صحرا قرار دارد. این روستا به خاطر کمپ های شتر سواری و تپه های شنی بلندش معروف است.
 • ارگ چواری: ارگ چواری قلعه ای باستانی در جنوب مراکش است که در نزدیکی صحرای صحرا قرار دارد. این قلعه به خاطر تپه های شنی بلند و چشم اندازهای خیره کننده اش معروف است.

عمان

عمان نیز یکی دیگر از مقاصد محبوب برای شتر سواری در کویر است. این کشور به خاطر سواحل زیبا، کوه های حجر، و صحرای وبا معروف است. در کویرهای عمان می توانید از تپه های شنی، واحه های سرسبز، و آسمان شب خیره کننده لذت ببرید.

برخی از بهترین مکان ها برای شتر سواری در کویر عمان عبارتند از:

 • صحرای وبا: صحرای وبا بزرگترین کویر عمان است. این کویر به خاطر تپه های شنی بلند، واحه های سرسبز، و چشم اندازهای خیره کننده اش معروف است.
 • Wadi Damm: Wadi Damm دره ای در صحرای وبا است که به خاطر مسیرهای شتر سواری و چشم اندازهای زیبایش معروف است.
 • Rimal Al Wahiba: Rimal Al Wahiba یک کویر شنی در صحرای وبا است که به خاطر تپه های شنی بلند و بیابان وسیع مشهور است.

کویر عربستان

عربستان سعودی دارای کویرهای متعددی است که برای شتر سواری مناسب هستند. برخی از محبوب ترین کویرهای عربستان برای شتر سواری عبارتند از:

 • کویر ربع خالی: بزرگترین کویر شنی دنیا
 • کویر نفود کبیر: دومین کویر شنی دنیا
 • کویر دهنا: کویر وسیعی که در شمال عربستان سعودی قرار دارد

ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا نیز مقصد خوبی برای شتر سواری در کویر است. این کشور به داشتن کویرهای وسیع و زیبایی معروف است، مانند کویر موهاوی، کویر سونوران، و کویر سفید بزرگ. در کویرهای ایالات متحده می توانید از تپه های شنی، واحه های سرسبز، و آسمان شب خیره کننده لذت ببرید.

برخی از بهترین مکان ها برای شتر سواری در کویر ایالات متحده عبارتند از:

 • کویر موهاوی: کویر موهاوی در جنوب غربی ایالات متحده قرار دارد. این کویر به خاطر تپه های شنی بلند، درختان Joshua، و پارک ملی دره مرگش معروف است.
 • کویر سونوران: کویر سونوران در جنوب غربی ایالات متحده قرار دارد. این کویر به خاطر کاکتوس های ساقه بلند، تپه های شنی بلند، و پارک ملی ساگوارو اش معروف است.
 • کویر سفید بزرگ: کویر سفید بزرگ در نیومکزیکو قرار دارد. این کویر به خاطر تپه های شنی سفید بلند و پارک ملی White Sands اش معروف است.

استرالیا

استرالیا نیز مقصد خوبی برای شتر سواری در کویر است. این کشور به داشتن کویرهای وسیع و زیبایی معروف است، مانند صحرای بزرگ استرالیا و صحرای تانامی. در کویرهای استرالیا می توانید از تپه های شنی، حیات وحش منحصر به فرد، و آسمان شب خیره کننده لذت ببرید.

برخی از بهترین مکان ها برای شتر سواری در کویر استرالیا عبارتند از:

 • صحرای بزرگ استرالیا: صحرای بزرگ استرالیا بزرگترین کویر گرم جهان است. این کویر به خاطر تپه های شنی بلند، اولورو، و صخره های کاتاجوتا معروف است.
 • صحرای تانامی: صحرای تانامی در شمال استرالیا قرار دارد. این کویر به خاطر تپه های شنی بلند، حیات وحش منحصر به فرد، و آسمان شب پرستاره اش معروف است.

امارات متحده عربی

امارات متحده عربی نیز یکی دیگر از مقاصد محبوب برای شتر سواری در کویر است. این کشور به خاطر سواحل زیبا، آسمان خراش های بلند، و کویرهای وسیعش معروف است. در کویرهای امارات متحده عربی می توانید از تپه های شنی، واحه های سرسبز، و آسمان شب خیره کننده لذت ببرید.

برخی از بهترین مکان ها برای شتر سواری در کویر امارات متحده عربی عبارتند از:

 • دبی: دبی یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است. این شهر به خاطر آسمان خراش های بلند، مراکز خرید بزرگ، و کویرهای وسیعش معروف است. در دبی می توانید از شتر سواری، سافاری صحرا، و کمپینگ در کویر لذت ببرید.
 • ابوظبی: ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی است. این شهر به خاطر سواحل زیبا، مسجد بزرگ شیخ زاید، و کویرهای وسیعش معروف است. در ابوظبی می توانید از شتر سواری، سافاری صحرا، و کمپینگ در کویر لذت ببرید.

آرژانتین

آرژانتین نیز یکی دیگر از مقاصد محبوب برای شتر سواری در کویر است. این کشور به خاطر کوه های آند، آبشار ایگواسو، و صحرای سالار د یویونی معروف است. در کویرهای آرژانتین می توانید از تپه های شنی، دریاچه های نمک، و آسمان شب خیره کننده لذت ببرید.

برخی از بهترین مکان ها برای شتر سواری در کویر آرژانتین عبارتند از:

 • صحرای سالار د یویونی: صحرای سالار د یویونی بزرگترین دریاچه نمک جهان است. این صحرا به خاطر مناظر خیره کننده، تپه های شنی، و آسمان شب پرستاره اش معروف است.
 • کویر آتاکاما: کویر آتاکاما خشک ترین کویر جهان است. این کویر به خاطر تپه های شنی، دریاچه های نمک، و آسمان شب پرستاره اش معروف است.

اینها فقط چند نمونه از بهترین مقاصد جهان برای شتر سواری در کویر هستند. اگر به دنبال یک تجربه منحصر به فرد و فراموش نشدنی هستید، حتما شتر سواری در کویر را امتحان کنید.

نکات مهم برای شتر سواری در کویر

 • شتر سواری در کویر می تواند یک تجربه بسیار لذت بخش باشد، اما مهم است که برخی از نکات مهم را رعایت کنید تا از یک سفر ایمن و خاطره انگیز لذت ببرید.
 • حتما از یک راهنمای محلی و با تجربه کمک بگیرید. راهنمای محلی به خوبی با مسیر آشنا است و می تواند در صورت بروز هرگونه مشکلی به شما کمک کند.
 • لباس مناسب برای شتر سواری بپوشید. لباس های سبک و راحت به رنگ های روشن بپوشید و از پوشیدن لباس های تیره و گرم خودداری کنید.
 • حتما کلاه، عینک آفتابی و ماسک گردن به همراه داشته باشید تا از خود در برابر آفتاب و شن های روان محافظت کنید
 • آب و غذا به همراه داشته باشید. شتر سواری در کویر می تواند انرژی زیادی از شما بگیرد و طولانی باشد.
 • کفش مناسب بپوشید. کفش‌های راحت و محکم بپوشید تا از پاهایتان در برابر شن و ماسه محافظت شود.
 • عینک آفتابی و کلاه بپوشید. عینک آفتابی و کلاه به محافظت از چشم‌ها و پوستتان در برابر آفتاب کمک می‌کنند.
 • کرم ضد آفتاب بزنید. کرم ضد آفتاب با SPF بالا بزنید تا از پوستتان در برابر آفتاب محافظت کنید.
 • آب کافی بنوشید. در کویر هوا بسیار خشک است، بنابراین مهم است که آب کافی بنوشید.

نتیجه گیری

شتر سواری در کویر یک تجربه منحصر به فرد و خاطره انگیز است. اگر به دنبال مقصدی برای شتر سواری در کویر هستید، گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. ایران، مصر، مراکش، عمان، ایالات متحده آمریکا، و استرالیا همه مقاصد خوبی برای شتر سواری در کویر هستند.

هنگام انتخاب مقصد، عواملی مانند بودجه، زمان سفر، و علایق خود را در نظر بگیرید. اگر به دنبال یک تجربه لوکس هستید، می توانید در یک کمپ صحرایی لوکس اقامت کنید. اگر بودجه کمتری دارید، می توانید در یک کمپ صحرایی معمولی اقامت کنید یا تور گروهی رزرو کنید.

همچنین، مهم است که زمان مناسب سفر را انتخاب کنید. فصل زمستان بهترین زمان سفر به اکثر مقاصد کویر گردی است، زیرا هوا خنک تر است. با این حال، برخی از مقاصد، مانند کویر لوت در ایران، در زمستان بسیار سرد هستند.

در نهایت، فراموش نکنید که برای سفر به کویر آماده باشید. لباس مناسب بپوشید، آب و غذا به اندازه کافی همراه ببرید، و از کرم ضد آفتاب و کلاه استفاده کنید. همچنین، مهم است که به راهنمای خود گوش دهید و از دستورالعمل های او پیروی کنید.

انتشار: 9 آبان 1402 بروزرسانی: 10 آبان 1402 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 724

به "شترسواری در کویر، سفری به دل ماجراجویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شترسواری در کویر، سفری به دل ماجراجویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید