شکاف های نو در ایستگاه فضایی بین المللی کشف شد

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران به نقل از اینسایدر، فضانوردان شکاف هایی در ماژول روسی ایستگاه فضایی بین المللی کشف نموده اند.

شکاف های نو در ایستگاه فضایی بین المللی کشف شد

ولادیمیر سولویف مدیر پرواز بخش بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی در این باره می گوید: شکاف هایی سطحی روی بعضی از نقاط ماژول زاریا رصد شده است. این خبر بدی است و نشان می دهد با گذر زمان شکاف گسترده تر می شوند.

هنوز معین نیست مقدار شکاف های تازه چقدر است یا علت به وجود آمدن آنها چیست. از سوی دیگر سولویف هم اعلام نکرد آیا شکاف ها به نشت هوا منجر می شوند یا خیر.

ماژول زاریا با 41 فوت طول نخستین بخش از ایستگاه فضایی بین المللی است و در سال 1998 میلادی به مدار زمین ارسال شد. به طور کلی هم اکنون از این ماژول به اسم انبار و پیش رانش استفاده می گردد.

شکاف های مذکور تازهترین چالش های مربوط به ماژول های روسی هستند. البته باید توجه داشت در بخش روسی این ایستگاه بعضی از قدیمی ترین تجهیزات این سازه وجود دارند.

سال گذشته توالتی در بخش روسی خراب شد، دمای ماژول به طور مرموزی بالا رفت و سیستم ذخیره اکسیژن هم مختل شد.

به گفته سولویف تعدادی از تجهیزات به شدت آسیب دیده اند و قادر به سرویس رسانی نیستند. این در حالی است که بعضی از تجهیزات را نمی توان جایگزین کرد. ما پیش بینی می کنیم پس از 2025 میلادی تعداد زیادی از تجهیزات ایستگاه فضایی بین المللی از کار بیفتند.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 53567

به "شکاف های نو در ایستگاه فضایی بین المللی کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکاف های نو در ایستگاه فضایی بین المللی کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید