صدقی: ماهواره پیغام تنها 3 دقیقه در مدار کار کرد

به گزارش بلاگ پو، رئیس تضمین ماهواره پیغام دانشگاه امیرکبیر با اشاره به طراحی، ساخت و سقوط این ماهواره، گفت: ماهواره پیغام تنها 3 دقیقه در مدار باقی ماند.

صدقی: ماهواره پیغام تنها 3 دقیقه در مدار کار کرد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، وفا صدقی رئیس تضمین ماهواره پیغام دانشگاه امیرکبیر در مراسم شروع هفته جهانی فضا با بیان اینکه در سال 86 تیمی برای طراحی و ساخت مدل پروازی ماهواره پیغام تشکیل شده است، گفت: در سال 88 طراحی و مدل مفهومی این ماهواره به خاتمه رسید و اجرای مدل مهندسی پیغام را در دستور کار قرار دادیم.

صدقی خاتمه اجرای مدل مهندسی پیغام را در سال 89 ذکر کرد و ادامه داد: این ماهواره برای پرتابگر خارجی آماده شده بود، ولی هر چه کوشش کردیم نتوانستیم پرتابگر خارجی را برای پرتاب ماهواره پیغام متقاعد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه بر این اساس هیچ پرتابگر خارجی آماده همکاری با ما نبود، اظهار کرد: در این زمان بسیاری به ما پیشنهاد کردند تا مدل مهندسی پیغام را تحویل و به این پروژه خاتمه دهیم و از سوی دیگر بسیاری از اعضای تیم از ما جدا شدند.

رئیس تضمین ماهواره پیغام دانشگاه امیرکبیر مطرح نمود: در نهایت مقرر شد تا پرتابگر سیمرغ برای پرتاب ماهواره پیغام انتخاب گردد. ماهواره ای که رزولوشن آن 40 متر بوده و ماموریت ذخیره و ارسال دیتا و محموله دانشی سنجشی تشعشعات فضایی را داشته است.

وی با بیان اینکه ایستگاه های زمینی قشم و کیش برای دریافت داده های این ماهواره انتخاب شدند، گفت: در 25 دی ماه سال گذشته این ماهواره بر روی سکو نهاده شد و پس از شمارش معکوس ماهواره لانچ شد.

وی با تاکید بر اینکه این ماهواره در سه دقیقه ابتدایی پرتاب سیگنال هایی را به زمین ارسال کرد، گفت: علاوه بر آن پس از پرتاب این ماهواره از ماهواره بر جدا شد و برد مدیریت و GPS آن مشغول به کار شد و همچنین توان الکتریکی آن از باتری به توان برد الکتریکی تغییر داده شد و داده های تله متری آن نیز به ایستگاه زمینی ارسال شد. این ماهواره تنها سه دقیقه در مدار کار کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13063

به "صدقی: ماهواره پیغام تنها 3 دقیقه در مدار کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدقی: ماهواره پیغام تنها 3 دقیقه در مدار کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید