طرح توسعه صنایع دستی در روستاهای گلستان اجرا می گردد

به گزارش بلاگ پو، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از اجرای طرح توسعه صنایع دستی در روستاهای گلستان اطلاع داد.

طرح توسعه صنایع دستی در روستاهای گلستان اجرا می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز شنبه مورخ 28 مهر 97 با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه بخش اعظم فراوریات صنایع دستی در روستاهای استان فراوری می گردد، طرح توسعه صنایع دستی روستاها با هدف جلوگیری از مهاجرت بی رویه، اشتغال جوانان، حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید، تقویت و بروز رسانی فراوریات صنایع دستی نوشته شد.

او با اشاره به ظرفیت های بالقوه و بالفعل حوزه صنایع دستی در روستاهای استان گلستان، اضافه نمود: تمام کوشش این اداره کل ایجاد فرصت برای پیشرفت و توسعه مالی مردم در مناطق روستایی استان است.

کریمی اظهار کرد: روستاهای استان دارای ویژگیهای خاصی از نظر آب و هوای مناسب، تنوع طبیعت و چشم اندازهای بکر و انواع صنایع دستی، خوراک و غذاهای بومی هستند واین موضوع می طلبد بخش دولتی و خصوصی با همکاری مشترک از این ظرفیتها نهایت استفاده را ببرند.

او اضافه نمود: طرح توسعه صنایع دستی در روستاهای استان گلستان؛ در روستای سیاه رودبار شهرستان علی آباد به صورت پایلوت اجرا خواهد شد.

کریمی گفت: این روستا دارای قابلیت های بسیاری در حوزه صنایع دستی است و رشته های نمد بافی، پارچه بافی ، خراطی از رشته های است که به فراموشی سپرده شده بود ولی در حال حاضر توسط مردم روستا در حال فراوری است و با این طرح به تقویت این رشته ها و فراوری با کیفیت و مستمر خواهیم رسید.

او اضافه نمود: همچنین آموزش شاغلان شامل تمام افرادی که دارای مجوز صنایع دستی هستند، احیای رشته های در حال منسوخ شدن و تجهیز کارگاههای فراوریی صنایع دستی و مواد اولیه آنها از اقداماتی است که این اداره کل در این طرح اجرا می نماید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان توضیح داد: همکاری خوب دهیار روستا و مدیریت اقامتگاه بوم گردی سرخ دار که نقش بسزایی در معرفی صنایع دستی دارند و از فعالان و بانیان احیاء صنایع دستی در روستا هستند یاری بسیار موثری برای اجرای این طرح هستند وایجاد فروشگاه صنایع دستی برای فروش محصولات صنایع دستی روستاییان از مهمترین اقدامات این عزیزان است.

طرح توسعه صنایع دستی در روستاها در سایر روستاهای استان گلستان بطور مستمر اجرا خواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 10764

به "طرح توسعه صنایع دستی در روستاهای گلستان اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح توسعه صنایع دستی در روستاهای گلستان اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید