طرح موضوع فرونشست دشت ورامین در جلسه هیات دولت

به گزارش بلاگ پو، شهردار تهران موضوع فرونشست دشت ورامین را موضوعی فراتر از شهرداری دانست و از مطرح کردن این خطر در کنار تهران در جلسه هیات دولت خبرداد.

طرح موضوع فرونشست دشت ورامین در جلسه هیات دولت

پیروز حناچی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص هشدار مدیر مرکز زلزله شناسی در خصوص فرونشست دشت ورامین و تهدید شهر تهران با بیان اینکه این موضوعی حاکمیتی است، گفت: اگر علت نشست دشت ورامین برداشت از آب های زیرزمینی سفره تهران باشد، پیگیری این موضوع دیگر فقط در حد و توان شهرداری تهران نیست.

وی با بیان اینکه همواره استفاده بی رویه از آبهای زیر زمینی یک خطر است چه در تهران و چه در دشت ورامین، گفت: دقت داشته باشید که این نشست با اینکه در کنار تهران است اما از محدوده قانونی تهران و حریم تهران خارج است و از آنجایی که طبق قانون ما تنها حوزه دخالت مان تهران و حریم آن است، نیازمند اقدامات فرا سازمانی هستیم.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که آیا مشکل فرونشست دشت ورامین که در نزدیکی پایتخت در حال رخداد است و پایتخت را تهدید می نماید، را در جلسه هیات دولت مطرح می کنید تا آنالیز های لازم صورت گیرد گفت: حتما در دولت این مسئله را مطرح می کنم.

به گزارش خبرنگاران، پیش از این دکتر علی بیت اللهی مدیر مرکز زلزله شناسی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه مراکز جمعیتی نظیر کهریزک،شورآباد در زون فرونشست جنوب و جنوب غرب تهران قرار دارند، اعلام نمود که در اراضی جنوب ورامین و در حوالی روستای مشخص آباد در حالی با پدیده فرونشست روبرو هستیم که خطوط راه آهن و 3 خط بزرگ فشار قوی در این منطقه در معرض مخاطرات این رخداد قرار دارند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 4736

به "طرح موضوع فرونشست دشت ورامین در جلسه هیات دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح موضوع فرونشست دشت ورامین در جلسه هیات دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید