عمران خان یک قدم جلو رفت مودی هم تشکر کرد

به گزارش بلاگ پو، فارس نوشت:نارندرا مودی نخست وزیر هند از عمران خان نخست وزیر پاکستان برای همکاری در زمینه بازدید بدون ویزا زائران هندی از یک نیایشگاه سیکها که در خاک پاکستان قرار گرفته است، تشکر کرد.

عمران خان یک قدم جلو رفت مودی هم تشکر کرد

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از مودی نوشت: می خواهم از عمران خان به خاطر احترام به عقاید هند، تشکر کنم. من از او برای همکاریش تشکر می کنم.

پیش از این پاکستان و هند توافقنامه تاریخی گذرگاه مذهبی کارتارپور را امضا کردند. این پیمان دسترسی بدون ویزا شهروندان هندی را به شهر کارتارپور در شرق پاکستان فراهم می کند. کارتارپور مقدس ترین مکان جامعه سیک های هند است که در آن آرامگاه گورونانک بنیانگذار آیین سیک در آنجا واقع شده است.

اقلیت سیک در هند مدت ها است که به دنبال دسترسی آسان تر به معبد کارتارپور در پاکستان، هستند.

امضای این پیمان زمانی صورت می گیرد که هند و پاکستان بر سر کشمیر درگیر هستند. این درگیری ها زمانی آغاز شد که هند ماده 370 قانون اساسی خود را که خودمختاری ایالت جامو و کشمیر و اختیارات ویژه آن را به رسمیت می شناسد، لغو کرد.

از دهه 1950 میلادی جامو و کشمیر که بر سر مناطقی از آن اختلاف های ارضی بین دهلی نو، اسلام آباد و پکن وجود دارد، ایالتی خودمختار بود و لغو این خودمختاری با واکنش تند پاکستان روبرو شده است.

310311

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15463

به "عمران خان یک قدم جلو رفت مودی هم تشکر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان یک قدم جلو رفت مودی هم تشکر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید