فکر بکر ژاپن برای گردشگران و طرفداران هری پاتر

به گزارش بلاگ پو، طرفداران آسیایی هری پاتر به زودی می توانند حال و هوای این مجموعه داستانی را در فضایی مشابه تجربه کنند که در ژاپن در قالب یک پارک موضوعی ساخته شده است.

فکر بکر ژاپن برای گردشگران و طرفداران هری پاتر

دوستداران هری پاتر می توانند در پارک موضوعی تازهی که روز جمعه در شهر توکیو در ژاپن افتتاح شده است، چوب دستی های جادو در دست بگیرند، ردا بر تن کنند و در جهانی این پسرک جادوگر غرق شوند.

این پارک موضوعی تازه در بخش غربی پارک بازی محبوب توشیمائن ساخته شده است که در سال 2020 پس از گذشت 94 سال تعطیل شد. استودیو برادران وارنر در این پارک موضوعی تعدادی از لوکیشن های مشهور مجموعه فیلم های هری پاتر همچون خیابان دیاگون و وزارتخانه جادو را بازخلق کرده است.

توربن جنسن ـ نائب رییس استودیو برادران وارنر توکیو ـ بیان کرد: موقعیت مکانی این پارک، نزدیک به مرکز ژاپن ایده آل است، به خصوص که گردشگری جهان پس از همه گیری کووید-19 رو به رشد بوده است.

نایب رییس استودیو برادران وارنر توکیو در جریان معرفی این پارک به رسانه ها، این پارک را تجربه تازهی دانست و اضافه نمود: با توجه به این که این نخستین تور هری پاتر در آسیا است و با در نظر گرفتن افزایش مسافران ورودی به ژاپن، ما در مرکز بازار منطقه ای قرار خواهیم گرفت.

بلیت های این مجموعه از هم اکنون تا ماه اوت 2023 تمام شده است.

پیش تر نیز سکوی قطار خیالی هری پاتر در لندن به معروفیت جهانی رسید و بسیاری از هواداران این مجموعه فیلم ها و کتاب ها را به ایستگاه کینگز کراس کشاند. همین مسئله سبب شد که از چند سال قبل، مقامات این ایستگاه، روی دیوار سکوهای 9 و 10 جایی را برای علاقه مندان هری پاتر در نظر بگیرند و آن را سکوی 9 و سه چهارم بنامند و در نزدیکی آن فروشگاهی را هم برای عرضه محصولات هری پاتر (مثل چوب جادوگری، لباس فرم مدرسه و ...) تاسیس کنند.

این گونه بسیاری از دوستداران گردشگری سینما و گردشگری ادبی صرفا برای دیدن این سکو، عکس گرفتن کنار آن و خرید از فروشگاه هری پاتر به ایستگاه می آیند.

منبع: چمدان
انتشار: 29 خرداد 1402 بروزرسانی: 29 خرداد 1402 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 71620

به "فکر بکر ژاپن برای گردشگران و طرفداران هری پاتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فکر بکر ژاپن برای گردشگران و طرفداران هری پاتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید