فیلم های پدرانه، بهترین کادوی روز های قرنطینه

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران: بسیاری از ما سال جاری روز پدر متفاوتی را تجربه کردیم. در شرایط قرنطینه و رعایت های بهداشتی حاد به واسطه شیوع عجیب و غریب ویروس کرونا و خصوصا تهدید مضاعفش برای سنین بالا، روز پدر سال جاری در شرایط خاصی برگزار گردید. درحالیکه خیلی از افراد هنوز فاجعه آمیز بودن شیوع را جدی نگرفته اند (امثال آن هایی که در جاده های شمال پرسه می زنند این روزها) و با جان خودشان و بسیاری دیگر از افراد جامعه بازی می نمایند، بخش فهیم تر جامعه تلاششان را می نمایند تا با ماندن در خانه و کم کردن رفت و آمد ها بخشی از فرایند شیوع یافتن ویروس نباشند. خدا به دسته اول کمی شعور اعطا کند و به دسته دوم سلامتی.

فیلم های پدرانه، بهترین کادوی روز های قرنطینه

خلاصه که سال جاری خبری از بوسیدن و در آغوش کشیدن پدر های نازنین نبود. بسیاری برای رعایت شرایط سنی پدرانشان، خصوصا آن ها که بیماری خاص دارند، بهشان سرنزده اند و تلفنی یا ویدیویی تبریک گفتند. آن ها هم که سرمیزنند بدون بغل و بوس باید احساساتشان را به پدران ابراز نمایند. در این شرایط فکر کردیم که برای جلوگیری از رفت و آمد های غیر ضروری و اضافی برای خرید کادو و گل و همچنین ابراز احساسات بدون تماس به پدران، بد نیست در کنار آن ها فیلم هایی پدرانه ببینید. فیلم هایی که روابط خاص پدر و فرزندان تاثیر ویژه ای در ماندگار شدنشان داشته و بسیاری با شنیدن اسم شان یاد روابط خاص پدر ها و بچه ها در این فیلم ها می افتند.

فیلم هایی که به راحتی هم در اینترنت در دسترس هستند. این تماشای دورهمی فیلم های پدرانه هدیه ایست که نه احتیاج به رفت و آمد دارد و درعین حال به خوبی می تواند احساسات و قدردانی فرزندان را نمایندگی کند. هرچه باشد هنر سینما در میان همه هنر ها تا به امروز، بیش از همه با احساسات سروکار داشته و توانسته نبض عاطفی هر تماشاگری را در دست بگیرد و او را دچار غلیان عاطفی کند.

1. پدرخوانده

یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما که دیدن چندین و چندباره اش هم مانند اولین تجربه تماشا می تواند جذاب و هیجان انگیز باشد. فیلمی که هرچند گانگستری است و درباره احوالات یکی از عظیمترین خاندان های مافیایی ایتالیایی، اما شدیدا خانوادگی هم هست. بله ترکیب این دو کمی عجیب به نظر می رسد، اما قهرمان فیلم دون کورلئونه، خلافکار عظیم معتقد است که خانواده از هرچیزی مهم تر است و مهم تر از آن باور دارد که مسائل کاری را نباید داخل خانه آورد و در خانه همه وقت باید برای خانواده و دورهم نگه داشتن آن صرف گردد. دون کورلئونه پدری جدی، اما فداکار است و به امور فرزندانش اهمیت ویژه ای می دهد. این ترکیب جدیت/ فداکاری در بسیاری از پدران ایرانی هم دیده می گردد حتی اگر رئیس عظیمترین باند مافیایی کشور نباشند! اگر پدر شما خصلت مشابهی دارد، تماشای این فیلم کلی بهتان می چسبد.

فیلم پر است از صحنه هایی که خانواده دورهم جمع هستند. خصوصا سر میز شام که یادآور سفره های جمعی و خانوادگی ایرانی است. اگر هم پدر در تربیتتان جدی و سخت گیر بوده و سعی نموده مسئولیت پذیر بارتان بیاورد و شما شبیه به مایکل جایی تصمیم گرفته اید راه و کارتان را از سنت کاری خانواده جدا کنید و از خانواده جدا شده اید و ابته دوباره به آغوش آن برگشته اید، لذت تماشای این فیلم در روز پدر برای خود و پدرتان مضاعف خواهد بود و احتمالا یاد لحظاتی شخصی خواهید افتاد.

2. در جست و جوی خوشبختی

اگر پدرتان را فداکارترین و سخت کوش ترین پدر دنیا می دانید، اگر فکر می کنید که از اراده و کوشش های او برای ساختن یک زندگی مطلوب برای خانواده کم گفته اید، اگر پیش خودتان می گویید هرگز نخواهید توانست زحماتش را جبران کنید، فیلم امروز شما و پدرتان در جست و جوی خوشبختی است.

فیلمی سرگرم نماینده و بسیار تاثیرگذار با بازی ویل اسمیت در نقش پدر فداکاری که از هیچ و پوچ سعی دارد برای فرزندش یک زندگی درست و درمان بسازد. او تنهاست. حتی همسرش هم در این جهت سخت همراهی اش نمی نماید، اما لحظه ای کم نمی آورد و دست از پا نمی نشیند چراکه فقط و فقط به آینده پسر خود فکر می نماید. نمونه چنین پدرانی را هرکدام در دور و اطراف خود به وفور دیده ایم.

فیلم به خوبی قصه اش را تعریف می نماید و تماشاگر را تا خاتمه با خود همراه می سازد. فرایند کوشش ها و بدبیاری های پدر چنان تاثیرگذار است که حتی اگر پدرتان اهل فیلم و سینما هم نباشد، پای آن خواهد نشست و با فیلم همراه خواهد شد. خصوصا سکانسی که در توالت عمومی ایستگاه راه آهن می گذرد یکی از به یادماندنی ترین سکانس های فیلم است و تماشاگر را منقلب می نماید. اگر پدر شما هم چنین فداکاری هایی نموده تماشای این فیلم در کنارش می تواند به او نشان دهد که شما قدر زحماتش را می دانید و با وجودیکه بچه بوده اید، اما همه سخت کوشی و فداکاری هایش برای برای ساختن زندگی بهتر برای شما را درک می کنید.

3. میان ستاره ای

یک فیلم پدر و دختری عالی و درجه یک؛ که در میان همه مکاشفات علمی و داستان پیچیده علمی/ آخرالزمانی که تعریف می نماید این رابطه قوی پدر و دختری فیلم است که می درخشد و به نوعی همین محبت قلبی دختر به پدر و البته کوشش پدر برای ناامید نکردن دخترش از یک پروژه علمی و پیوند قلبی شان با یکدیگر از مایل ها سال نوری دور از هم است که دنیا را نجات می دهد. دیگر چه می خواهید؟ میان ستاره ای از معدود فیلم های کریستوفر نولان است که احساسات انسانی در کنار معادلات علمی و ریاضی وار دنیا، همانقدر قوی و مهم به نظر می رسد و پیروز ترین فیلم نولان در پرداخت عاطفه و احساسات انسانی است که در رابطه میان پدر و دختر نابغه و دانشمند تبلور می یابد.

دختر هایی که به قول معروف بابایی هستند با تماشای این فیلم در کنار پدرشان می توانند حسابی خود را برای او لوس نمایند، درست شبیه به یک دختر بچه و پدر را یاد سال های جوانی خود وکودکی دخترشان بیاندازند. فارغ از اینکه حالا بیست، سی یا پنجاه ساله باشند!

4. دیدار با فاکرها (Meet the Fockers)

این هم فیلم حال خوب و بامزه برای روز پدر تا حسابی حال خودتان و خانواده جا بیاید و سرحال شوید. با فیلم از خنده روده بر خواهید شد. این فیلم داستان آشنایی خانواده های دختر و پسری که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند را تعریف می نماید. البته دو خانواده تفاوت های بنیادین زیادی باهم دارند. خانواده دختر بسیار منضبط و مبادی آداب است. پدر دختر با بازی عالی رابرت دنیرو، مامور سی آی ای، یک فرد بسیار جدی و وظیفه شناس و سخت گیر است و مادرش هم گوش به فرمان او. در مقابل مادر و پدر پسر آد های راحت و خوشگذرانی هستند. پدر با بازی بی نظیر داستین هافمن با وجودیکه وکیل است سال هاست خانه داری می نماید و امورات منزل را سامان می دهد و مادر او دکتر روانشناس است.

این فیلم بسیار هیجان انگیزی است که می تواند کسالت روز های متمادی در خانه نشستن و در قرنطینه بودن پدرتان را رنگی تازه ببخشد و حوصله اش را سرجایش بیاورد و شادش کند و در این روز های کسالت بار که با انبوه خبر های بد هم اشباع شده، چه هدیه ای از این بهتر!

5. گربه روی شیروانی داغ

یک فیلم کلاسیک معرکه که اگر پدرتان در ایام جوانی فیلم بین و اهل سینما بوده باشد، به احتمال زیاد آن را دیده و کلی ازش خاطره دارد. اگر هم ندیده باشد، یک فیلم کلاسیک به هرحال او را به گذشته هایش می برد و از این نظر خاطره انگیز خواهد شد. پل نیومن و الیزابت تیلور در فیلم نقش آفرینی می نمایند. این یکی از فیلم های خاص و جالب توجه سینمای کلاسیک است که اگر خودتان هم آن را ندیده باشید، از تماشایش بسیار لذت خواهید برد چراکه تاریخ انقضا ندارد و مثل روز اول جذاب است.

خصوصا اگر در جوانی یا نوجوانی فرزند سرکشی بودید و با پدرتان دعوا زیاد داشتید، تماشای این فیلم شما و پدرتان را به هم نزدیک تر خواهد نمود چرا که یکی از دستمایه های اصلی اش همین اختلاف دیدگاه و سبک زندگی پدران و پسران است.

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: برترین ها
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 29170

به "فیلم های پدرانه، بهترین کادوی روز های قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم های پدرانه، بهترین کادوی روز های قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید