قطب جنوب در شوک ذوب یخ های خود!

به گزارش بلاگ پو، تصویر جدید ثبت شده توسط ناسا از یخ های قطب جنوب نشان می دهد که سطح ذوب یخ در این بخش افزایش شوکه کننده ای داشته است.

قطب جنوب در شوک ذوب یخ های خود!

به گزارش خبرنگار فناوری خبرنگاران، قطب جنوب سردترین مکان است. دمای سالانه آن در مناطق کاملا پوشیده از برف در نواحی مرکزی 57- درجه سیلسیوس است و در مناطق نزدیک اقیانوس دمای آن به 10- درجه سیلسیوس می رسد. اما در فوریه امسال، ایستگاه هواشناسی در پایگاه Esperanza در شبه جزیره قطب جنوب، گرمترین دمای ثبت شده این منطقه حدود 18.3 درجه سیلیسوس را گزارش داده است. این دما از میزان ثبت شده در مارس 2014 که 17.5 درجه سیلسیوس بوده نیز بیشتر است.

این موج گرمای آخر به مدت یک هفته طول می کشد و تصاویر ثبت شده از جزیره عقاب تاثیرات ناراحت کننده آن را نشان می دهد. این جزیره کوچک در ساحل سرزمین گراهام در شبه جزیره قطب جنوب واقع شده است. نتیجه این دمای بالای ثبت شده، ذوب بسیاری از یخ های این جزیره به دریا بود، در حالی که در وسط جزیره حوضچه های ناشی از ذوب یخ نیز به سرعت شگفت آوری تشکیل می شوند.

ماوری پلتو، یک متخصص علوم یخبندان از دانشکده نیکولاس گفت: من تا به حال چنین سرعتی در تشکیل حوضچه های ناشی از ذوب یخ ندیده بودم. شما می توانید چنین رخ داد های ذوب شدن را در آلاسکا یا گرینلند ببینید، اما معمولا در قطب جنوب نه.

پلتو همچنین متذکر شد که منبع این ذوب شدگی ها (درجه حرارت بطور قابل توجهی بالاتر از انجماد است) با الگوی آب و هوایی قطب جنوب مطابقت ندارد. متاسفانه این ذوب شدگی ها این روز ها رایج تر شدند.

بطور کلی، قطعات برفی در جزیره عقاب تنها در چند روز بیش از 10 سانتی متر ذوب شده اند. این اولین موج گرمای امسال نیست، اما نمایانگر سومین رویداد بزرگ نیمکره جنوبی بین سال 2020-2019 است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 20665

به "قطب جنوب در شوک ذوب یخ های خود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطب جنوب در شوک ذوب یخ های خود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید