لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس به دنبال صعود با ماشین تبریزی، تلاش سپاهان و صنعت برای دریافت جایگاه استقلال

به گزارش بلاگ پو، پرونده هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال امروز در حالی با برگزاری پنج دیدار بسته می شود که پرسپولیس برای عقب نماندن از جمع مدعیان به دنبال سه امتیاز خانگی است.

لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس به دنبال صعود با ماشین تبریزی، تلاش سپاهان و صنعت برای دریافت جایگاه استقلال

به گزارش خبرنگاران، هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال، امروز (شنبه) با برگزاری پنج دیدار به انتها می رسد که نتایج این دیدارها می تواند تغییرات زیادی را در جدول ایجاد کند. با توقف استقلال صدرنشین در مسجدسلیمان، این فرصت به سپاهان و صنعت نفت رسیده است که خود را به صدر جدول برسانند. ذوب آهن هم به اولین برد فصل خود رسید تا شرایط جدول را در پایین جدول تغییر دهد و برد مجدد گل گهر این تیم را بار دیگر به میان مدعیان بازگرداند.

اکنون نگاهی به مسابقات فردا می اندازیم؛

تراکتور ـ آلومینیوم

تیم مسعود شجاعی در جاده پیروزیت قرار گرفته است و هرچند یکی در میان، اما بردهای تراکتور این تیم را در بالای جدول نگه داشته است. تراکتور سال هاست که برای قهرمانی در لیگ تلاش می کند و هنوز نتوانسته است به این پیروزیت برسد، این فصل نیز صبر مدیران این تیم خیلی کم بود تا علیرضا منصوریان را برکنار کنند و هدایت تیم را به کاپیتان سرخپوشان تبریزی بسپارند. نتایج تیم های مدعی در این فصل پرنوسان بوده و به همین دلیل نتایج همراه با نوسان تراکتور هم به چشم نیامده است تا این تیم از رقابت با مدعیان جا بماند و حالا باید جایگاه خود را در بالای جدول تثبیت کند؛ آن هم در تقابل با آلومینیوم و رسول خطیبی که با روحیه بالا راهی تبریز شده اند.

آلومینیوم هفته گذشته پیروز به شکست پرسپولیس شد. خطیبی که تجربه هدایت تیم شهرش را دارد و سال گذشته در ماشین سازی گزینه هدایت تراکتور بود، پس از نرسیدن به این مهم راهی اراک شد تا آلومینیوم را به لیگ برتر برساند. حالا خطیبی در اولین تجربه آلومینیوم در لیگ برتر سعی دارد این تیم را در لیگ برتر حفظ کند و برد مهم او و تیمش مقابل پرسپولیس، آنها را برای دیدار خارج از خانه مقابل تراکتور هم پر از انگیزه کرده است، انگیزه ای که کنار تقابل با تیم سابق، دوچندان می شود و می تواند کار را برای تراکتور سخت کند.

مس رفسنجان ـ صنعت نفت

روزهای نخست لیگ بیستم، روزهای سختی برای مس رفسنجان تازه وارد بود. این تیم با محمد ربیعی در اولین تجربه حضورش در لیگ برتر آغاز خوبی نداشت، اما رفته رفته روزهای بهتری را تجربه کرده است و اکنون نیز فاصله زیادی با میانه جدول ندارد، در مقابل تیم صنعت نفت با سیداکبر پورموسوی شگفتی آفرین شده و خود را میان مدعیان بالا کشیده است، صنعت نفتی که این فصل حتی صدرنشینی را هم تجربه کرد و اکنون نیز با 21 امتیاز فاصله ای با صدر جدول ندارد، این تقابل برای دو تیم بسیار حائز اهمیت است، چرا که مسی ها می توانند با یک برد جایگاه خود را در جدول ارتقا دهند و صنعت نفت نیز همچنان در جمع مدعیان بماند، تیمی که برخی ایمان به پیروزیتش ندارند و معتقدند در نیم فصل دوم مدعیان جدی تری جای تیم پورموسوی را می گیرند، اما او و شاگردانش برای رد این صحبت ها باید بازی های خود را با پیروزیت پشت سر بگذارند تا برای نیم فصل دوم روزهای سخت تر را، با آرامش بیشتری سپری کنند.

پرسپولیس ـ ماشین سازی

در لیگ بیستم، پرسپولیس باختی نداشت تا اینکه به آلومینیوم اراک رسید، دیداری که آغاز خوب شاگردانش یحیی گل محمدی هم نتوانست مانع از شکست خارج از خانه شود، تیمی که با دو بازی کمتر نسبت به سایر رقبای خود هنوز امید برای رسیدن به رتبه های بالای جدول دارد، اما حواشی درونی که فشار به مراتب بیشتری را نسبت به فشارهای بیرونی به تیم تحمیل کرده، باعث شده است پرسپولیس و یحیی این روزها را به سختی پشت سر بگذارند، حالا این تیم که با مصدومیت کنعانی زادگان و حسینی، بدون مدافعان میانی باتجربه خود دیدار با آلومینیوم را پشت سر گذاشته، امیدوار است در دیدار با ماشین سازی بتواند تجربه تلخ شکست هفته قبل را فراموش کند. پرسپولیس برای دیدار امروز حسینی را در اختیار خواهد داشت.

ماشین سازی تنها تیمی است که در لیگ برتر بردی نداشته است و با چهار امتیاز در قعر جدول واقع شده است. سیاست این فصل باشگاه ماشین سازی جوانگرایی روی نیمکت تیمش بود که ابتدای فصل کار را با وحید بیاتلو آغاز کرد و وقتی این مربی ناپیروز بود، کار را به سعید اخباری سپرد. شاید کسی باور نکند که ماشین سازی می تواند پرسپولیس را شکست دهد، همان طور که انتظار نمی رفت گل محمدی و شاگردانش هفته قبل بازی را به آلومینیوم واگذار کنند، پس باید منتظر یک بازی غیرقابل پیش بینی باشیم.

سپاهان ـ شهر خودرو

یکی از بی حاشیه ترین سپاهان های چند فصل اخیر، در اختیار محرم نویدکیاست، سرمربی جوانی که در دوران بازیگری هم علاقه ای به حواشی نداشت و در مسائل فنی جزو بهترین ها بود. نویدکیا حتی خود را به بوندس لیگای آلمان هم رساند، اما مصدومیت اتفاق جداناشدنی با نویدکیا بود تا او نتواند به حقش در بازیگری برسد، حالا نویدکیا در اولین فصل مربیگری خود تا به اینجا پیروز عمل و تیمش بی حاشیه خود را میان مدعیان حفظ کرده است. سپاهان حالا این فرصت را دارد که با رجحان در این هفته به صدر جدول هم برسد و برای این مهم باید سه امتیاز خانگی را به دست بیاورد.

شهر خودرو که چند فصل پیروزیت آمیز را در لیگ ایران پشت سر گذاشته بود، این فصل حال وهوای گذشته را ندارد و در رتبه های پایین جدول قرار گرفته است، با این حال جذابیت این فصل شهر خودرو و البته این بازی، مربیگری سیدمهدی رحمتی است که اولین سال مربیگری خود را تجربه می کند، تقابل دو بازیکنی که همدوره بودند و حالا به جرگه مربیان پیوسته اند، در این مقطع از فصل می تواند حائز اهمیت باشد، برای سپاهانی که به دنبال صدرنشینی است و شهر خودرویی که با اضافه شدن وحید فاضلی به کادر فنی اش، امید زیادی به تغییر فرایند نتیجه گیری اش دارد.

فولاد ـ پیکان

این تقابل برای هر دو تیم حائز اهمیت خواهد بود، برای فولادی که پس از کسب سهمیه آسیایی در فصل گذشته، این فصل انتظارات را بالا برده است و برخی هم از جواد نکونام انتظار قهرمانی دارند و از سوی دیگر برای پیکانی که با مهدی تارتار نتایج قابل قبولی گرفته است و این دیدار می تواند یک جهش خوب برای او و شاگردانش باشد. فولاد با 18 امتیاز، این امید را دارد که با رجحان در این مسابقه خودش را به مدعیان جدی قهرمانی نزدیک کند، اما کار نکونام و شاگردانش بسیار سخت است.

پیکان که فصل گذشته جزو گزینه های سقوط بود، این فصل با مهدی تارتار روزهای خوبی با نتایج قابل قبولی را پشت سر گذاشته است. دیدار این هفته پیکان می تواند برای این تیم شش امتیازی باشد و پیکان 16امتیازی با عبور از فولاد خودش را بالاتر از این تیم در جدول رده بندی قرار دهد. شاید همین برد بتواند روحیه را به تیم تارتار بازگرداند که هفته گذشته شکست تلخی را در خانه مقابل مس رفسنجان تجربه کرد و شاید یک برد خارج از خانه، پیکان را از این شکست تلخ دور کند.

برنامه دیدارهای باقیمانده از هفته سیزدهم لیگ برتر به شرح زیر است:

شنبه 11 بهمن

تراکتور ـ آلومینیوم اراک، ساعت 15، ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز

داور: کمیل غلامی، کمک ها: رامین بابایی و محمد شاکر، داور چهارم: احمد کاظم لو

کمک داور اضافی 1و2: وحید صالحی و رضوان سرشار

ناظر: نادر جعفری

مس رفسنجان ـ صنعت نفت آبادان، ساعت 15:30، ورزشگاه اختصاصی مس

داور: مرتضی منصوریان، کمک ها: یعقوب سخندان و نجف پناهی، داور چهارم: بهزاد پناهی

کمک داور اضافی 1و2: حسین زکمک و وحید زمانی

ناظر: حیدر شکور

پرسپولیس ـ ماشین سازی تبریز، ساعت 16:55، ورزشگاه آزادی

داور: علی صفایی، کمک ها: سعید علی نژادیان و حسن انتظاری، داور چهارم: مهدی سیفی

کمک داور اضافی 1و2: امیر عرب براقی و مسعود حقیقی

ناظر: حاتم بک پور

سپاهان ـ شهر خودرو مشهد، ساعت 17، ورزشگاه نقش جهان

داور: موعود بنیادی فر، کمک ها: تورج عیوض محمدی و محمد رسول زورقی، داور چهارم: محمدعلی پورمتقی

کمک داور اضافی 1و2: عباس راکی و فرهاد امینی

ناظر: رحیم رحیمی مقدم

فولاد خوزستان ـ پیکان، ساعت 17:10، ورزشگاه شهدای اهواز

داور: محمدرضا تارخ، کمک ها: امیرمحمد داودزاده و اسماعیل احمدی، داور چهارم: علی اکبر عظیم پور

کمک داور اضافی 1و2: حسین زمانی و مهرداد خسروی

ناظر: اسماعیل صفیری

نتایج دیدارهای برگزارشده هفته سیزدهم:

نفت مسجدسلیمان یک ـ استقلال یک

سایپا صفر ـ گل گهر سیرجان یک

نساجی مازندران 2 ـ ذوب آهن اصفهان 3

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 43947

به "لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس به دنبال صعود با ماشین تبریزی، تلاش سپاهان و صنعت برای دریافت جایگاه استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس به دنبال صعود با ماشین تبریزی، تلاش سپاهان و صنعت برای دریافت جایگاه استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید