مخفیگاه داعش در سامرا لو رفت، شهادت چهار تن از نیروهای حشد، عکس

به گزارش بلاگ پو، ایسنا نوشت: حشد شعبی عراق از ناکام گذاشتن نفوذ داعشی ها به خانقین در استان دیالی و سرنگونی پهپاد آنها اطلاع داد.

مخفیگاه داعش در سامرا لو رفت، شهادت چهار تن از نیروهای حشد، عکس

به گزارش سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، سازمان حشد شعبی عراق با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد: گروهی از نیروهای لشکر 23 حشد شعبی نفوذ گروهی از باقی مانده های داعش به روستای علی السعدون در شهر خانقین واقع در استان دیالی را ناکام گذاشته و دشمن را مجبور به فرار کردند. همچنین حشد شعبی یک فروند پهپاد تروریست ها در این نفوذ را ساقط کرد.

شبکه خبری المیادین در این خصوص خاطرنشان کرد، در حمله داعش به لشکر 23 حشد شعبی در منطقه الصفره در شمال دیالی، چهار تن از نیروهای حشد شعبی در عملیات ضد حمله به شهادت رسیدند.

همچنین این شبکه گزارش داد، در پی تنش به وجود آمده میان نیروهای حشد شعبی عراق و داعش، توپخانه حشد شعبی با نظارت لشکر 52 این سازمان محل های تجمع داعشی ها در منطقه الزرگة در شرق صلاح الدین را هدف قرار داد که به کشته شدن شش داعشی انجامید.

سایت حشد شعبی نیز روز شنبه خاطرنشان کرد، نیروهای حشد توانستند مخفیگاه باقی مانده های داعش را در جنوب سامرا در استان صلاح الدین با انباری از سلاح کشف نمایند.

نیروهای تیپ 41 حشد شعبی این مخفیگاه دشمن را در منطقه المزاریع از توابع شهر یثرب در جنوب سامرا کشف کردند.

خبرنگار سایت حشد شعبی افزود، این انبار مهمات شامل انواع سلاح ها بوده و این عملیات براساس داده های اطلاعاتی انجام شد.

در عین حال یگان هایی از لشکر 33 فرماندهی عملیات نینوا در حشد شعبی توانستند در عملیاتی امنیتی برای پاکسازی جنوب غرب موصل، شبکه عظیم تونل های داعشی ها را کشف نمایند. در این تونل ها بمب هایی وجود داشتند که به دست کادر فنی و مهندسی حشد شعبی بدون هیچ خطری خنثی شدند، روستاهای تل الرمان، وادی الدیر، رجم الحدید و الکوار نیز پاکسازی شدند.

علاوه بر این، مدیریت اطلاعات نظامی عراق در بیانیه ای خاطرنشان کرد، تیپ های مرکز با هماهنگی مرکز اطلاعات فرماندهی عملیات نینوا توانستند یک انبار مهمات و راکت را شناسایی نموده و به کنترل خود درآورند و نیز یک تروریست را در نینوا بازداشت نمایند.

در این بیانیه آمده است، از این مخفیگاه 183 عدد گلوله سلاح شخصی، 50 عدد گلوله کالیبر 23 ملم، شش راکت ضد تانک کشف شدند.

این مدیریت در ادامه خاطرنشان کرد، تیپ های اطلاعات و شناسایی و کنترل این مرکز با همکاری مرکز اطلاعات تیپ 14 فرماندهی عملیات پیروز شدند، یک تروریست تحت تعقیب را پس از آنکه کمینی در جهت اربیل-مخمور در موصل ایجاد نموده بود، بازداشت نمایند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 تیر 1399 بروزرسانی: 30 تیر 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 26497

به "مخفیگاه داعش در سامرا لو رفت، شهادت چهار تن از نیروهای حشد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخفیگاه داعش در سامرا لو رفت، شهادت چهار تن از نیروهای حشد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید