مرکل بالاخره پاسخ معترضان را داد

به گزارش بلاگ پو، ایرنا نوشت: صدراعظم آلمان در پاسخ به شهروندانی که طی روزهای اخیر در شهرهای این کشور دست به تظاهرات در اعتراض به محدودیت های کرونایی زدند، گفت دولتش ناگزیر از اعمال محدودیت ها است.

مرکل بالاخره پاسخ معترضان را داد

به گزارش امروز (شنبه) خبرگزاری د. پ. آ. آلمان، آنگلا مرکل صدراعظم بار دیگر محدودیت های ناشی از بحران کرونا را امری تحمیلی برای دموکراسی توصیف و در عین حال از این اقدامات دفاع کرد.

این سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی (CDU) در پیغام هفتگی خود در روز قانون اساسی آلمان گفت که می تواند نگرانی های شهروندان از محدودیت ها را درک کند. اما این کار برای دولت نیز سخت است، به همین دلیل شهروندان باید تا حد امکان همکاری نمایند.

مرکل گفت: این اقدامات ضروری بودند و ما همواره بر این موضوع تاکید داریم زیرا مطابق با ماده 1 قانون اساسی ما مسئول حفاظت از مردم هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه نمود: این امر موجب جلوگیری از هجوم به سیستم بهداشتی می گردد که خوشبختانه این امر نیز حاصل شده است. با این حال اکنون باید برای برداشتن محدودیت ها تناسب اقدامات را بسنجیم.

مرکل ابراز خوشحالی کرد که شرایط بحرانی تحت کنترل درآمده و این امر، امکان برداشتن بعضی محدودیت ها را که برای چند هفته اعمال شده بود، داده است.

وی با این حال گفت که این بحران جامعه را با چالش های ویژه ای روبرو می نماید که شاید بزرگترین طی 71 سال گذشته یعنی از زمان اجرای قانون اساسی در 23 مه 1949باشد، با این حال مهمتر از همه رعایت اصول قانون اساسی است.

این در حالی است که با ادامه یافتن محدودیت ها بسیاری از شهرهای آلمان شاهد تظاهرات علیه دولت مرکل بود. هفته گذشته نیز هزاران نفر در سراسر آلمان علیه این اقدامات و نادیده گرفته شدن حقوق اساسی تظاهرات کردند.

مقامات امنیتی آلمان می گویند، افراط گرایان راست گرا کوشش می نمایند از اعتراضات علیه محدودیت های کرونا سوءاستفاده نمایند. در این رابطه توماس هالدن وانگ، رئیس دفتر فدرال نهاد حفاظت از قانون اساسی روز یکشنبه به نشریه بیلد گفت: ما روندی را شاهد هستیم که افراط گرایان، به ویژه افراط گرایان راست گرا، از این تظاهرات سوء استفاده می نمایند.

همچنین سخنگوی دفتر پلیس جنایی فدرال در گفت وگو با فرانکفورتر آلگماینه تأکید کرد که اردوگاه جناح راست به طور فزاینده ای در این اعتراضات مورد توجه قرار می گیرد.

روز شنبه هزاران نفر درمورد محدودیت های بحران کورونا، در شهرهای متعدد آلمان به خیابان ها آمدند و در این میان تجمعات ضد این تظاهرات نیز وجود داشت.

310311

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 27181

به "مرکل بالاخره پاسخ معترضان را داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل بالاخره پاسخ معترضان را داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید