مشکل خاصی در سرریز شدن سد طالقان وجود ندارد

به گزارش بلاگ پو، مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: خوشبختانه مشکل خاصی در سرریز شدن سد طالقان وجود ندارد و از دو روز گذشته به دلیل اینکه از امکان وقوع این مسئله اطلاع داشتیم، اطلاع رسانی صورت گرفت.

مشکل خاصی در سرریز شدن سد طالقان وجود ندارد

به گزارش خبرنگاران، از ابتدای امسال تاکنون شاهد بارش های متعددی در سطح کشور بوده ایم که البته استان قزوین نیز بارش های خوبی را داشت و این بارش ها موجب شد تا بسیاری از منابع آبی زیرزمینی و هم چنین رودخانه ها مملو از آب شوند.

در دو روز گذشته نیز شاهد بارش باران در سطح استان بودیم که این بارش موجب سرریز شدن سد طالقان شده و خبرهای مختلفی مبنی بر خطرات احتمالی آن در فضای مجازی منتشر شد.

قدرت الله مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، در این خصوص اظهار کرد: سرریز شدن سد طالقان مشکل خاصی نیست و به دلیل آگاهی، اطلاع رسانی کافی توسط دهیاری ها و بخشداری ها برای ساکنان حاشیه رودخانه شاهرود صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: در این راستا شش روستا قرار داشتند که اطلاع رسانی صورت گرفت و به افرادی که پرورش ماهی و تأسیسات ماسه شویی داشتند اطلاع رسانی شد؛ ضمن اینکه با توجه به بارندگی های اخیر و ذوب شدن برف وضعیت آبی امسال در استان خوب است.

مهدیخانی اعلام نمود: میزان مجموع بارندگی تا امروز 375 میلی متر بوده؛ این در حالی است که سال گذشته این میزان 231 میلی متر بوده، بنابراین 91 درصد افزایش بارندگی را شاهد بودیم در این راستا نمی توان آب را پشت سد نگه داشت بنابراین مجبور به باز کردن سرریز به سمت سد منجیل شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین در سرانجام گفت: با استان گیلان هماهنگی های لازم انجام شد که اگر تأسیساتی در راستا واقع شده است مدیریت گردد اگر احتیاج است تا در محدوده کاری خود اخطاریه صادر نمایند این کار صورت گیرد که البته خوشبختانه مشکل خاصی نیست.

به گزارش خبرنگاران، اگرچه به گفتهٔ مدیرکل مدیریت بحران مشکل خاصی در سد طالقان وجود ندارد اما احتیاج است تا مردم نیز تمامی نکات ایمنی و خطرات احتمالی را جدی گرفته و از تردد و اتراق حاشیه سد خودداری نمایند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 7012

به "مشکل خاصی در سرریز شدن سد طالقان وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل خاصی در سرریز شدن سد طالقان وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید