موزه منطقه ای غرب کشور یک گام بلند برای پیشرفت گردشگری همدان می تواند باشد

به گزارش بلاگ پو، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، موزه منطقه ای غرب کشور یک گام بلند برای پیشرفت گردشگری همدان می تواند باشد.

موزه منطقه ای غرب کشور یک گام بلند برای پیشرفت گردشگری همدان می تواند باشد

مرتضی ادیب زاده، مدیر کل موزه های وزارت میراث فرهنگی در حاشیه بازدید از محوطه تاریخی هگمتانه اعلام کرد: ثبت جهانی همدان یکی از اولویتهای وزارتخانه است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ثبت جهانی این کهن شهر باشیم.

وی ادامه داد: همدان همیشه به عنوان شهری تاریخی با ظرفیتهای فراوان در حوزه های مختلف تاریخ، فرهنگ، گردشگری و...مطرح بوده و می تواند به عنوان یک شهر تاریخی شاخص شناخته گردد که البته این امر مستلزم تکمیل زیرساختهای لازم از جمله آزادسازی عرصه و حریم هگمتانه است.

ادیب زاده با بیان اینکه موزه منطقه ای غرب کشور در کنار مجموعه هگمتانه یکی از اولویت های مهم وزارتخانه میراث فرهنگی است، افزود: با جدیت پیگیریم تا این پروژه در نخستین زمان ممکن با کیفیت و در شأن شهر تاریخی و فرهنگی همدان به بهره برداری برسد.

مدیر کل موزه ها مطرح نمود: پس از افتتاح نیز برنامه ریزی لازم برای بازگرداندن آثار منقول و اشیای موزه ای که در دیگر موزه های تحت پوشش وزارتخانه است، به این مجموعه انجام می گردد. بنابراین موزه منطقه ای می تواند گامی بلند برای پیشرفت گردشگری تاریخی و فرهنگی همدان باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: همدان یکی از مراکز شناخته شده تاریخی و فرهنگی در دنیاست و تمام باستان شناسان این شهر و محوطه های باستانی آن را می شناسند و بطور قطع وجود یک موزه منطقه ای می تواند رونق بیشتری را به این موضوع بدهد.

ادیب زاده افزود: علاوه بر این دیگر فضاهای فرهنگی شهر می توانند در کنار ظرفیت فوق شکل بگیرند و این امر به هنر شهرداری همدان احتیاج دارد که در کنار میراث فرهنگی گام بردارد و این بخش از شهر را به عنوان نقطه مرکزی همدان در حوزه گردشگری معرفی کند.

وی توضیح داد: موزه منطقه ای برای مردم محلی نیز می تواند فرصتهای شغلی فراوانی را در کنار مجموعه هگمتانه ایجاد کند که ارزش افزوده ای برای این محدوده از شهر خواهد بود.

منبع: همگردی
انتشار: 10 فروردین 1402 بروزرسانی: 10 فروردین 1402 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 70533

به "موزه منطقه ای غرب کشور یک گام بلند برای پیشرفت گردشگری همدان می تواند باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه منطقه ای غرب کشور یک گام بلند برای پیشرفت گردشگری همدان می تواند باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید