هنرمندان پیشکسوت طومار نوشتند، گلایه از تبعیض و نگرانی از ادغام

به گزارش بلاگ پو، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از امضای یک طومار خطاب به دولت، توسط اعضای این موسسه درباره طرح ادغام موسسه در بنیاد رودکی خبر داد.

هنرمندان پیشکسوت طومار نوشتند، گلایه از تبعیض و نگرانی از ادغام

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، مراسم اختتامیه نخستین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت جمعه 24 آبان ماه با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و جمعی از هنرمندان پیشکسوت در فرهنگسرای نیاوران برگزار گشت.

سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در ابتدای مراسم ضمن خیرمقدم به رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: معتقدم مهربانی های آقای نوبخت اسباب دردسرشان هم شده است، اما خوشحالم طی 5 سالی که موسسه تاسیس شده، حامی ما بودند و اگر ایشان نبود امروز چنین ظرفیتی نداشتیم که نمایشگاهی به این وسعت برپا کنیم.

وی افزود: بیش از 230 اثر در رشته های مختلف هنر های تجسمی به شکل معجزه واری و در زمانی کم و محدود جمع شد. جالب است بدانید ما در این نمایشگاه آثاری که از سال 1339 تا آبان 98 خلق شدند، به نمایش گذاشتیم.

عظیمی بیان نمود: عرضه آثار هنری نیاز به بازار دارد و فکر می کنم همان طور که برای نمایشگاه کتاب، محلی برای عرضه وجود دارد، برای هنر های تجسمی نیز باید محلی برای نمایش و عرضه آثار وجود داشته باشد.

به گفته وی، سرمایه گذاری روی گردشگری هنر همچون گردشگری سلامت، از دیگر مباحثی است که در حوزه هنر های تجسمی باید مدنظر قرار گیرد.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به برخی محدودیت ها برای هنرمندان پیشکسوت، شرح داد: محدودیت هایی وجود دارد که نگرانی هایی را برای هنرمندان به وجود می آورد، اما اگر حصارش شکسته شود، هنرمندان قطعاً با اشتیاق بیشتری به تولید آثار هنری خواهند پرداخت. به عنوان مثال ساخت استودیوی موسیقی و سینمایی و گالری مجهز برای آثار تجسمی از جمله این موارد است. قطعاً بخش اصلی که می تواند برای ما درآمدزایی کند، گالری است که درخواست داشتیم گالری درخوری برای موسسه راه اندازی شود.

محمدباقر نوبخت نیز در این مراسم گفت: اگر احساس متقابل انسان ها را نسبت به هم دسته بندی کنیم، دو دسته متمایز و قابل تشخیص است و مهمترین آن ها احترام متقابل است که اگر انسان ها نسبت به هم روا دارند، بسیار قابل تمجید است. البته این احساس می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، مثلا سلسله مراتب اداری ایجاب می کند تا احترامی ضابطه مند ایجاد شود، اما فراتر از آن احساس علاقه است و من شما را دوست دارم و ترجیح می دهم در هر فرصتی در جمع شما حاضر شوم.

وی بیان نمود: اینکه بگویند نوبخت با تمام مشغله، با عشق و علاقه حامی هنرمندان است، درست است چراکه اگر کسی فهم داشته باشد به خوبی می داند که مواریث فرهنگی ما نزد پیشکسوتان است.

در ادامه، قطعه شعر خوشنویسی شده توسط یکی از هنرمندان پیشکسوت به مشاور رییس جمهور اعطا شد.

سپس در مراسمی نمادین، محمدباقر نوبخت از قربانعلی اجلی، منیژه آرمین، بیژن بیژنی، امیرعلی جوادیان، ناصر جواهرپور و داوود فرشباف رواسانی با لوح تقدیر و هدیه نقدی تقدیر کرد.

عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز در ادامه مراسم، به طرح ادغام موسسه هنرمندان پیشکسوت با بنیاد رودکی اشاره کرد و افزود: اطلاع نداریم بحث ادغام موسسه به کجا رسیده است، اما ما برای ساختار تشکیلاتی موسسه، یک طومار با امضای اعضا تهیه کرده ایم که این طومار را تقدیم آقای نوبخت می کنیم.

امیرعلی جوادیان نیز در سرانجام این مراسم در سخنانی گفت: به رغم اینکه کشوری فرهنگی هستیم، اما برای حضور ورزشکاران در عرصه های جهانی تلاش می شود و با این حساب، سه وجه تمایز و تبعیض بین هنرمندان و ورزشکاران وجود دارد که ما بار ها به آقای صفارهرندی زمانی که وزیر بود، گفتیم؛ اول اینکه، میزان حضور هنرمندان قابل مقایسه با حضور ورزشکاران نیست. دوم اینکه، میزان آورده های ورزشکاران و هنرمندان قابل قیاس نیست، اما هنرمندانی که در جشنواره ها موفقیت کسب کرده اند نادیده گرفته می شوند. سومین تبعیض، میزان حقوقی است که پس از دوران حرفه ای ورزشکاران به آن ها تعلق می گیرد و هنرمندان چنین حقوقی را ندارند.

در سرانجام این مراسم، محمدباقر نوبخت از بخش های مختلف نمایشگاه آثار هنرمندان پیشکسوت بازدید کرد.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 16206

به "هنرمندان پیشکسوت طومار نوشتند، گلایه از تبعیض و نگرانی از ادغام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمندان پیشکسوت طومار نوشتند، گلایه از تبعیض و نگرانی از ادغام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید