هوای مشهد سالم شد

به گزارش بلاگ پو، میانگین کلی شاخص کیفیت هوای صبح سه شنبه 19 آذر ماه در کلانشهر مشهد با کاهش حجم آلاینده ها نسبت به دیروز، در شرایط سالم نهاده شد.

هوای مشهد سالم شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در این خصوص گفت: هم اینک میانگین شاخص کلی کیفیت هوا در مشهد 79 ای. کیو. آی و نشانگر شرایط سالم هوای تنفس شهروندان است.

تورج همتی اضافه نمود: همچنین کیفیت هوا در منطقه الهیه این کلانشهر پاک و شاخص کیفیت هوا در سایر 22 ایستگاه مستقر در سطح مشهد سالم گزارش شده است.

وی همچنین تاکید نمود: شایسته است شهروندان مشهد و زائران و مسافران در این کلانشهر با بهره گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی نقش موثر خود را در کاهش حجم آلاینده های هوا ایفا نمایند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا 50 ای. کیو. آی به معنای شرایط پاک و بین 51 تا 100 ای. کیو. آی به معنای شرایط سالم است.

شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و بچه ها و بین اعداد 151 تا 200 ای. کیو. آی نیز به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می گردد.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 201 تا 300 ای. کیو. آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد 300 نیز حالت بحرانی را نشان می دهد.

مردم مشهد طی سال گذشته 45 روز هوای پاک، 275 روز هوای سالم و 45 روز هوای ناسالم تنفس کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 17362

به "هوای مشهد سالم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای مشهد سالم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید