ورزش های دوران قاعدگی

به گزارش بلاگ پو، معمولا اغلب خانم ها در دوران قاعدگی درد های رحمی را تجربه می نمایند و کمتر زنی را دیده اید که از درد در این دوران گلایه نکند. برای همین است که خانم ها در این دوران ورزش را کنار می گذارند و معتقدند داشتن فعالیت بدنی، دردها و اسپاسم ها را در این زمان افزایش خواهد داد اما باید بگویم شما لازم نیست در دوران قاعدگی تمام فعالیت ورزشی خود را قطع کنید حتی با انجام دادن چند حرکت ورزشی خاص می توانید دردهای خود را کنترل کنید در ادامه به آنالیز این حرکات ورزشی خواهیم پرداخت.

ورزش های دوران قاعدگی

پیاده روی آهسته

داشتن پیاده روی در این دوران به کاهش درد شما یاری خواهد نمود به شرط این که حرکات پرشی نداشته باشید و خیلی تند و به حالت دویدن این ورزش را انجام ندهید. به طور کلی داشتن فعالیت سنگین و قدرتی در این دوره توصیه نمی گردد.

حرکت گربه-گاو

این حرکت جزو حرکات کششی و انعطاف پذیر است و به کاهش درد یاری خواهد نمود. در این حرکت شما باید به صورت چهار دست و پا بنشینید. دست ها باید درست زیر شانه ها باشد و به میزان طول شانه ها از هم فاصله داشته باشد و زانوهای تان در زاویه 90 درجه زیر باسن قرار بگیرد. همراه با دم ، نشیمنگاه و قفسه سینه خود را به سمت سقف بکشید و به شکم اجازه دهید که به سمت زمین کشیده گردد. سر خود را بالا بیاورید و به روبه رو نگاه کنید. همراه با بازدم، ستون فقرات خود را گرد کنید و به سمت سقف بکشید. از شرایط صحیح شانه ها و بازوها مطمئن شوید. سر خود را پایین بیاورید. حواس تان باشد نباید چانه شما به سمت قفسه سینه کشیده گردد.

حرکت مار کبرا

روی شکم بخوابید و سر خود را پشت دستان تان بگذارید. کف دست ها را کنار سر قرار دهید و سرتان را بالا بیاورید.(قبل از انجام این حرکت باسن خود را منقبض کنید. این حرکت بسیار مهم است و در صورت منقبض نکردن باسن در هنگام حرکت به کمر شما صدمه وارد می گردد.)سعی کنید با فشار آوردن بر کف دستان، قفسه سینه را تا لگن بالا بیاورید. آرنج خود را صاف کنید و به بدن کشیدگی بیشتری دهید. آرنج خود را خم کنید و به ترتیب لگن، قفسه سینه و سر خود را به حالت اول برگردانید.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همگردی
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 52242

به "ورزش های دوران قاعدگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش های دوران قاعدگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید