ویژگی های راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

به گزارش بلاگ پو، ترکیه، اسلواکی، قبرس، گرجستان و حتی لتونی، بلاروس و اوکراین، راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان هستند. در این گفتار، لینک های مربوط و شرایط مهاجرت به کشور آرام اسلواکی در منطقه شنیگن، معرفی می گردد.

ویژگی های راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

سرویس گردشگری - شرایط پذیرش مهاجر و پناهنده به کشورهای مختلف جهان، سال به سال با توجه به تغییرات وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور، دستخوش تغییر می شود. در انتخاب ارزان ترین و راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان، صرفا نباید به لیست و فهرست ها و گزارش ها بسنده کرد؛ بلکه حتما باید به سایت اداره مهاجرت کشور مورد نظر مراجعه کرد و شرایط، مدارک، فرآیندها و هزینه هایی که بابت انجام امور مهاجرتی باید پرداخت شود را سنجید.

هیچ لیستی نمی تواند ادعا کند که حداقل برای چند سال معتبر است! به عنوان مثال مهاجرت به صربستان و گرجستان که حتی با ایران، رژیم لغو ویزا داشت؛ ظرف یک سال اخیر با چالش پذیرش مسافرات و مهاجران ایرانی روبرو شده و برای شمار زیادی از هموطنان، مشکلاتی را به همراه داشته است.

راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان چه ویژگی هایی دارند؟

به نظر می رسد کشورهایی که معیارهای زیر را داشته باشند، کشورهای راحت برای مهاجرت هموطنان هستند:

 • دریافت ویزای شخص متقاضی و همراهان، آسان باشد.
 • هزینه اپلای و ارسال مدارک و ترجمه رسمی مدارک متقاضی اصلی و همراهان، ارزان باشد.
 • مدت زمان دریافت ویزای مهاجرتی و عزیمت به کشور مقصد، کمتر از 2 سال باشد.
 • امکان سرمایه گذاری در کشور مقصد با کمتر از 100 هزار یورو فراهم باشد.
 • مراحل تایید هویت و مدیکال و چک های امنیتی و غیره، در مدت زمان کمی انجام شود.
 • احتیاج به قرارگیری در صف طویل متقاضیان ویزای مهاجرتی نداشته باشد.
 • هزینه زندگی در کشور مقصد و پیدا کردن خانه و خرید لوازم اولیه ارزان باشد.
 • اخذ اقتصادیات برای راه اندازی کسب و کار و اشتغال در کشور مقصد، کم باشد.
 • هزینه تمام شده مهاجرت به کشور مقصد، سنگین نباشد.
 • با پرداخت نیم میلیون دلار به بالا بتوان اقامت دائم کشور مقصد را بدون در اختیار داشتن تحصیلات و سابقه شغلی خاص به دست آورد.
 • احتیاج به آیلتس و تافل و تحصیلات خاصی برای مهاجرت و کسب امتیاز نباشد.

با این حساب ترکیه، اسلواکی، قبرس، گرجستان و حتی لتونی، بلاروس و اوکراین، راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان هستند. در ادامه مطلب به توضیح ویژگی ها و شرایط مناسب یکی از راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان، یعنی کشور اسلواکی می پردازیم.

اسلواکی؛ مقصدی راحت برای مهاجرت ایرانیان

یکی از کشورهای راحت جهان برای سفر و مهاجرت ایرانیان و همچنین تحصیل ارزان، کشور اسلواکی در شرق اروپاست. پایتختش براتیسلاوا هم مرز اتریش است و فاصله کمی با آن دارد. با اتوبوس و قطار می توان از براتسیلاوا رهسپار اتریش؛ پایتخت دیدنی موسیقی و هنر اروپا شد.

اسلواکی در منطقه شینگن واقع شده است و با داشتن ویزای آن می توانید به راحتی راهی سایر نقاط اروپا شده و در بیست و هفت کشور اروپایی، زندگی و تحصیل کنید. افرادی که شهروند اتحادیه اروپا باشند، امکان تحصیل کاملا رایگان در بهترین دانشگاه های منطقه اسکاندیناوی (از جمله سوئد) را دارا بوده و این فرصتی ایده آل برای متقاضیان تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های جهان است.

هزینه ویزا شینگن در سال 2019 و 2020 چقدر است؟

(تصویر ایندکس سایت اداره مهاجرت اسلواکی که همه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد. به بخش MIGRATION رجوع کنید)

فواید مهاجرت به اسلواکی

اگر شما به شهروندی اسلواکی برسید و پاسپورت و کارت اقامت دائم دریافت کنید، شهروند اتحادیه اروپا بوده و سفر شما به کانادا و آمریکا و سایر نقاط اروپا، بدون اخذ ویزا در مبدا، امکان پذیر خواهد بود. این کشور ارزان و خوش آب و هوا و سرسبز با مردمانی خونگرم و آرام و البته با شرایط اقتصادی ضعیف، فرصتی برای مهاجرت ارزان و سریع است.

اسلواکی، حتما بهترین مقصد تحصیلی و مهاجرتی ارزان و جذاب برای ایرانیان در اروپا و جهان نیست؛ اما به هرحال با توجه به شرایط اقتصادی این کشور و فرصتی که در اختیار مهاجران خارجی است، گزینه مطلوبی به نسبت شرایط موجود است. شما می توانید با ثبت شرکت، خرید خانه و پیدا کردن شغل در این کشور، اقامت دائم اسلواکی را به دست آورید.

اخذ اقامت اتحادیه اروپا با کسب شهروندی اسلواکی، در دسترس همه اقشار جامعه است. پول زیاد و تحصیلات خاصی احتیاج ندارد و در اسرع وقت، امکان پذیر است. اگر علاقه مند مهاجرت به این کشور هستید تا از آن همچون سکوی پرتابی برای ورود به سایر نقاط جهان بهره ببرید، بد نیست که ویزای شینگن دریافت کنید، به این کشور سفر نموده و از فرصت های کسب و کار و تحصیل و اقامت آن، بهره مند شوید.

افرادی که به اسلواکی مهاجرت می نمایند و پیروز به دریافت شهروندی این کشور می شوند، احتیاجی به زندگی دائمی در این کشور ندارند. همچنین به یادگیری زبان اسلواکی احتیاجی نداشته و حتی نباید الزاما در اتحادیه اروپا زندگی نمایند. برای داشتن اقامت اسلواکی، احتیاجی به سرمایه گذاری نیست. اگر فردی اقامت اسلواکی را بگیرد، خانواده او نیز به تبع وی، اقامت این کشور را دریافت خواهند کرد.

(تصویر سایت رسمی دولت اسلواکی که شیوه ثبت شرکت و اطلاعات مهاجرتی را می توان از کارشناسان سوال کرد)

همان طور که گفتیم، هیچ الزامی برای زندگی در اسلواکی به عنوان شهروند این کشور ندارید؛ اما برای دریافت اقامت دائم، بایستی مدت زمانی را که قانون و اداره مهاجرت اسلواکی معین نموده است، در این کشور مستقر شوید.

برای ثبت شرکت در اسلواکی، احتیاجی به سرمایه گذاری سنگین نیست. برای کارهای بیمه و حق الوکاله و مسائل اداری، حداکثر 30 هزار یورو احتیاج است.

(تصویر ایندکس سایت سفارت اسلواکی در تهران)

معرفی بهترین کشور های جهان برای بزرگ کردن فرزندان

مدارک مقدماتی برای اپلای ویزای اسلواکی

 • پاسپورت با حداقل 2 سال اعتبار
 • رونوشت ویزاهای پاسپورت های قبلی
 • دریافت وقت سفارت از کنسول اسلواکی در ایران
 • ترجمه رسمی شناسنامه متقاضی و همسر و فرزندان
 • ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه
 • ترجمه رسمی عقدنامه (درصورت وجود)
 • گواهی تمکن اقتصادی (BANK STATEMENT) به مبلغ 5 هزار یورو برای هر نفر به یورو یا دلار
 • تکمیل APPLICATION FORM
 • ثبت شرکت در اسلواکی و ارائه گواهی روزنامه رسمی و اساسنامه شرکت شما
 • گواهی حساب بانکی در اسلواکی
 • مدارک اجاره محل سکونت
 • اگر به وسیله وکیل کاری انجام داده اید، باید وکالت نامه معتبر ارائه شود

پس از ارائه مدارک فوق، ویزای یکساله که قابل تمدید تا 5 سال است، صادر خواهد شد. شرکت ثبت شده در اسلواکی به منظور مهاجرت راحت، بایستی سالانه 20 هزار یورو فعالیت نشان داده و چند هزار یورویی که دولت معین می نماید، اقتصادیات سالانه در خاتمه هر دوره اقتصادی پرداخت کند.

ارائه گزارش صورت های اقتصادی شرکت و تنظیم دفاتر قانونی، تسلیم اظهارنامه اقتصادیاتی به دولت و حسابداری فعالیت ها به صورت ماهانه و سالانه، از جمله مواردی است که باید در نظر داشته باشید. وضعیت پرداخت اقتصادیات متقاضیان ثبت شرکت و مهاجرت به این کشور را در سایت وزارت امور اقتصادی اسلواکی مشاهده کنید.

معین وقت در پلیس مهاجرت اسلواکی

برای حضور در مرکز پلیس مهاجرت اسلواکی در 12 مرکز پلیس مهاجرت قابلیت معین وقت قبلی به وسیله اینترنت فراهم شده است. این وقت باید از یک ماه قبل معین شود و به این صورت است که بعد از انتخاب محل مرکز خود در سایت، به صفحه ای می روید، آنجا اطلاعات خود را وارد می نمایید و روز و ساعت برای شما به وسیله ایمیل ارسال می شود.

درصورتی که بعد از 14 روز ایمیلی دریافت نکردید دوباره باید جهت معین وقت اقدام نمایید. هنوز هم امکان مراجعه بدون وقت قبلی وجود دارد، اما اولویت با افرادی است که از قبل وقت گرفته اند. این کار برای کم شدن صف های انتظار در مراکز پلیس است.

برای کسب اطلاعات تکمیلی به این لینک رجوع کنید. مشخصات روزهای تعطیل در این کشور را نیز در این لینک مشاهده نمایید.

معین وقت پزشک در اسلواکی

برای دارندگان کارت اقامت این کشور، مراجعه به پزشک با وقت اینترنتی قبلی میسر است. اگر مسافر این کشور شدید، این لینک را در نظر داشته باشید.

نکات قابل توجه متقاضیان مهاجرت راحت به اسلواکی

 • برای مهاجرت به اسلواکی به وسیله سرمایه گذاری، اقامت 1 تا 2 ساله داده می شود.
 • اقامت ها تا 5 سال تمدید می شود.
 • در مدت تمدید اقامت ها، پرونده شما چک خواهد شد و احتمال احضار به اداره پلیس هست.
 • شما نبایستی در زمانی که در شرایط دریافت اقامت هستید، بیش از 90 روز خارج از این کشور باشید. پس از دریافت اقامت، مختارید خارج از اسلواکی باشید.
 • اقامت مکزیک و کاستاریکا و پاکستان و افغانستان هم برای دریافت پاسپورت دوم، راحت است؛ اما خیلی ها حاضر به سفر به این کشورها برای دریافت تابعیت نیستند. لذا همواره ارزان ترین و راحت ترین گزینه ها، بهترین گزینه ها برای همگان نیست.
 • حتما برای مهاجرت ارزان به این مقصد مهاجرتی جذاب اروپا، به سایت سازمان مهاجرت این کشور رجوع کنید.
 • اداره مهاجرت اسلواکی، برای مشاوره متقاضیان مهاجرت به این کشور جلسات رایگان برگزار می نماید. یه این لینک رفته و اطلاعات لازم را اخذ کنید.
 • برای آشنایی با حمل و نقل عمومی در این مقصد راحت مهاجرتی اروپا به این آدرس بروید.
 • سمینارهای رایگانی که درباره آشنایی با فرصت های کسب و کار و ثبت شرکت در اسلواکی و آشنایی با رویه اقتصادیاتی کشور برگزار می شود را دراین لینک مشاهده کنید.
 • مرکز اسلواکی یعنی براتیسلاوا، به دو مرز کشور اسلواکی (اتریش و مجارستان) چسبیده است. در واقع براتیسلاوا تنها پایتختی است که این خصوصیت یعنی هم مرز بودن با دو کشور مستقل را در جهان دارد.
 • با وجود کوچکی کشور، حدود 200 قلعه و 400 دژ در اسلواکی وجود دارد. این کشور بیشترین سرانه قلعه در جهان را دارد و فاصله میان قلعه ها بسیار کم است.
 • بیشتر از 600 غار در اسلواکی وجود دارد و برخی از آنها در میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند.
 • نقطه مرکزی جغرافیایی اروپا؛ روستای کرمنیتسکه بنه است. البته این تنها نقطه مرکزی اروپا نیست. به دلیل روشهای مختلف محاسبه در خصوص نقاط زیاد دیگری نیز این ادعا می شود.
 • از سال 2014 تمام بچه ها، دانش آموزان و سالمندان می توانند به صورت رایگان با قطار به مسافرت بروند. این مورد برای تمام شهروندان اروپا قابل تعمیم است.
 • شهر قرون وسطایی لووتسا، صندلی بلندترین محراب چوبی جهان است. بلندای آن 18.6 متر و عرض آن 6 متر است و بدون حتی یک میخ ساخته شده است.
 • نام قبلی شهر براتیسلاوا، در زبان های مختلف، متفاوت بوده است. این شهر با نام های پرسبورگ، پزسنی، پرپرک و حتی اینستروپلیس در زمان های قدیم شناخت می شده است تا اینکه در سال 1919 نام براتیسلاوا برای آن برگزیده شد.

همراه گرامی

مهاجرت به اسلواکی، پیشنهاد خبرنگاران نیست و شما بایستی بر اساس اولویت ها و برنامه و چشم انداز زندگی خود، راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان را با آنالیز لینک ها و اطلاعات، آنالیز کنید. توصیه می کنیم کشور های بدون ویزا برای ایرانیان را نیز در خبرنگاران بخوانید و بشناسید. اگر تجربه ای از مهاجرت راحت و بدون دردسر به کشوری را دارید، حتما به وسیله بخش نظرات و پرسش ها آن را با ما و سایر مخاطبین به اشتراک بگذارید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: setare.com
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 9580

به "ویژگی های راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی های راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید