پیاده روی کاملا زنانه ناسا انجام شد

به گزارش بلاگ پو، دو فضانورد زن روز گذشته از ایستگاه فضایی بین المللی خارج شدند تا تعمیر باتری ایستگاه را انجام دهند و یک پیاده روی زنانه دیگر را به ثبت برسانند.

پیاده روی کاملا زنانه ناسا انجام شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از شینهوا، دو فضانورد زن روز گذشته از ایستگاه فضایی بین المللی خارج شدند تا تعمیر یک باتری را انجام دهند.

کریستینا کچ و جسیکا میر ساعت 1:33 بعد از ظهر پیاده روی خود را با مؤفقیت به خاتمه رساندند.

به گفته آژانس فضایی ایالات متحده ناسا، پیاده روی زنان فضانورد که هر دوی آنها اهل آمریکا هستند، حدود شش ساعت و 58 دقیقه طول کشید.

این سومین پیاده روی تمام زنانه فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی است؛کوچ و میر نخستین پیاده روی تاریخی خود را در اکتبر سال گذشته به اتمام رساندند.

به گزارش ناسا، این دو فضانورد ششمین و آخرین باتری لیتیوم یون جدید را نصب کردند؛ آنها باتری قدیمی نیکل-هیدروژن پنل خورشیدی ایستگاه فضایی بین المللی را با نمونه قدرتمندتر لیتیوم-یونی تعویض کردند.

ناسا تأکید نموده است: باتری های لیتیوم یونی ظرفیت بهبود یافته ای را برای کارهایی با جرم سبک تر نسبت به باتری های نیکل هیدروژن فراهم می نمایند.

اعضای خدمه ایستگاه فضایی بین المللی در حال حاضر 226 آزمایش فضایی را به منظور پشتیبانی از مونتاژ و نگهداری آزمایشگاه مداری انجام داده اند.

اندرو مورگان و لوکا پارمیتانو فرمانده ایستگاه فضایی از آژانس فضایی اروپا، پیاده روی فضایی بعدی را در تاریخ 25 ژانویه انجام می دهند تا نصب دستگاه ها و خطوط جدید طیف سنج مغناطیسی آلفا را به اتمام برسانند و آنالیز نمایند که آماده استفاده هستند یا خیر.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 19229

به "پیاده روی کاملا زنانه ناسا انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیاده روی کاملا زنانه ناسا انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید