چه کسانی از زندانی شدن استراماچونی سود می برند؟

به گزارش بلاگ پو، کوشش رسانه های ایتالیایی برای زندانی شدن استراماچونی در ایران و سکوت سرمربی استقلال در این باره حاکی از آن است که مربی سابق اینتر چندان بدش نمی آید که آب زلال، گل آلود گردد تا حداقل بتواند حرفش را به کرسی بنشاند.

چه کسانی از زندانی شدن استراماچونی سود می برند؟

به گزارش، بعد از ورود آندره آ استراماچونی به تهران شاید کمتر کسی تصور می کرد که مانند یک سریال 90 قسمتی هر روز باشگاه استقلال و سرمربی سابق اینتر جنجال جدیدی را تجربه نمایند؛ طوری که تبدیل به تیتر یک بسیاری از رسانه های معتبر جهان شوند! آخرین قسمت از تنش بین استراماچونی و باشگاه استقلال خبر توقیف سرمربی آبی ها در فرودگاه امام خمینی است. دلیل؟ شاید باورنکردنی باشد، اما رسانه های معتبر ایتالیایی افشا کردند که به دلیل این که ویزای استراماچونی از توریستی به کار تبدیل نشده، او نتوانسته ایران را به مقصد رم ایتالیا ترک کند.

بعد از برکناری وینفرید شفر و انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال، طرفداران این تیم عقیده داشتند که مانند پرسپولیس باید مربی بزرگی در رأس کادر فنی تیمشان حضور داشته باشد تا آن ها نیز بعد از سال ها به موفقیت برسند. به همین دلیل مدیران استقلال گزینه های مشهوری را به عنوان کاندیدای مربیگری آبی های تهران معرفی کردند که در نهایت آندره آ استراماچونی، سرمربی سابق اینتر با استقلال به توافق رسید و برای عقد قرارداد دو ساله راهی تهران شد. امضای قرارداد با استراماچونی موجی از شادی را بین طرفداران استقلال به راه انداخت که تیمشان می تواند مربی ای را روی نیمکت داشته باشد که تا چندی پیش روی نیمکت مربیگری اینتر نشسته است؛ هرچند حضور او در اینتر چندان موفقیت آمیز نبود و مُهر اخراج بر کارنامه مربیگری او زده شد، اما در هر صورت حضور این مربی جوان می توانست برای تیمی، چون استقلال، برگ برنده ای باشد.

استراماچونی کارش را با این تیم خیلی زود شروع کرد و دیدار های تدارکاتی استقلال در ترکیه طبق برنامه پیش رفت، اما با شروع لیگ برتر انگار هیچ چیز در باشگاه سر جایش نبود و استراماچونی، چون آتش زیر خاکستر منفجر شد. اولین جرقه اختلاف استراماچونی با باشگاه استقلال برمی گردد به ناتوانی مدیران این تیم در خرید بازیکن مد نظر استراماچونی. بعد از آن که میلیچ، بازیکن کروات و دلخواه استراماچونی در فرودگاه امام خمینی به دلیل مسائل ویزا دیپورت شد، استراماچونی تهدید به استعفا کرد. اما این خبر را خبرنگار مشهور ایتالیایی در توییتر تحت این عنوان رسانه ای کرد که استراماچونی 48 ساعت فرصت خواسته تا در صورت رفع نشدن مسائلش ایران را ترک کند. همین موضوع باعث شد فتحی نشستی را با سرمربی تیمش برگزار کند تا در آستانه شروع لیگ برتر تیمش بدون مربی نماند. مسائل حداقل در ظاهر حل شد و میلیچ نیز به تهران آمد و قراردادی را آبی های پایتخت امضا کرد و استراماچونی در اولین مسابقه روی نیمکت تیمش نشست.

دومین پرده از تنش استرا و باشگاه به شکست این تیم مقابل ماشین سازی در تبریز برمی گردد که در دقیقه 96 شاگردان مربی ایتالیایی تساوی را با شکست عوض کردند. استراماچونی در نشست خبری با عصبانیت به دنبال مترجمش بود و به دلیل این که باشگاه نتوانسته بود برای او آی دی کارت بگیرد، در نقد این رفتار صحبت هایی را بیان کرد و بدون پاسخ گویی به سؤالات خبرنگاران، سالن کنفرانس مطبوعاتی را ترک کرد. استراماچونی به شدت از مسئولان باشگاه به دلیل صادر نکردن آی دی کارت مترجمش شاکی بود و چنین رفتاری را توهین بزرگ به خودش قلمداد کرد.

گلایه های سرمربی ایتالیایی که با زبان اعتراضی مطرح شد، به سرعت به رسانه های ایتالیایی راه پیدا کرد و حتی روزنامه گاتزتا دلواسپورت که مهم ترین روزنامه ورزشی کشور ایتالیاست نیز گزارشی در این باره نوشت. در ابتدای این گزارش آمده: مربی سابق اینتر و ادینزه که اکنون در استقلال تهران حضور دارد، از سوی باشگاه استقلال بدون مترجم رها و بایکوت شد.

بخش مهم تر ماجرا که رسانه گاتزتا دلواسپورت به آن اشاره نموده، ناهماهنگی دستیار های ایرانی استراماچونی با اوست که نسبت به قوانین جدید لیگ برتر آشنایی کافی نداشتند و همین امر باعث شد تا استراماچونی نتواند با تمام قوا مقابل ماشین سازی حاضر گردد: متأسفانه هیچ کدام از بازیکنان استقلال مثل آن هایی که روی نیمکت بودند، انگلیسی صحبت نمی کردند و استراماچونی خود را در موقعیتی پیچیده و ناممکن برای انتقال صحبت هایش می دید. سپس متوجه می گردد که تیم مقابل 20 بازیکن دارد، اما او 18 بازیکن دارد. چون هیچ کدام از دستیارانش به او نمی گویند که بازیکنان زیر 23 سال جزء سهمیه نیستند. بعد از عصبانیت در کنفرانس خبری، فدراسیون فوتبال ایران ممانعت از ورود مترجم های او را رد کرد و باشگاه نیز تصمیم به سکوت گرفت.

بعد از این دیدار بود که باز هم از سوی گاتزتا دلواسپورت اعلام شد ایجینت استراماچونی در کوشش است به دلیل آن چه خرابکاری اعلام شده قرارداد سرمربی استقلال را به صورت توافقی فسخ کند تا او مجبور به پرداخت غرامت نگردد.

بخش پایانی (البته فعلا) تنش سرمربی و باشگاه، اما ظاهرا تیر خلاصی است که می تواند در روز های آینده اتفاقات عجیب تری را رقم بزند: توقف استراماچونی توسط پلیس فرودگاه امام خمینی! بعد از تساوی دقیقه 95 استقلال تهران مقابل فولاد خوزستان و ناکامی در کسب پیروزی، باز هم رسانه معتبر که علاقه زیادی به اخبار استراماچونی دارد، گزارشی تحت این عنوان کار کرد که استراماچونی به قصد استفاده چند روزه از فیفادی، می خواسته تهران را به مقصد دوحه و سپس رم ترک کند، اما به دلیل این که باشگاه استقلال ویزای توریستی او را به ویزای کار تبدیل ننموده، پلیس فرودگاه اجازه خروج سرمربی را نمی دهد.

کوریره دلاسرا نیز همانند گاتزتا اسپورت با آب و تاب فراوان از زندانی شدن استراماچونی در ایران اطلاع داد که به دلیل بند فسخ قرارداد سنگین نمی تواند به کشورش بازگردد. واکنش باشگاه استقلال، اما نسبت به حواشی ایجاد شده توسط رسانه های ایتالیایی و حامی سرسخت استراماچونی، چیزی جز تکذیب نبود: آندره آ استراماچونی، سرمربی آبی پوشان پس از بازی مقابل فولاد خوزستان نه تن ها به فرودگاه نرفته، بلکه درخواستی هم جهت مرخصی به باشگاه ارائه ننموده است.

کوشش رسانه های ایتالیایی برای زندانی شدن استراماچونی در ایران و سکوت سرمربی استقلال در این باره حاکی از آن است که مربی سابق اینتر چندان بدش نمی آید که آب زلال، گل آلود گردد تا حداقل بتواند حرفش را به کرسی بنشاند. پیگیری ها نشان می دهد که پرواز تهران به دوحه برای صبح شنبه قرار بوده انجام گردد، اما از داخل باشگاه اخباری مبنی بر حضور استراماچونی در فرودگاه امام خمینی تأیید نشد. این که رسانه های ایتالیایی به صورت روزانه تأکید دارند تا چهره ای عجیب و غریب از داخل ایران اطراف استراماچونی ترسیم نمایند، بحثی است که باشگاه استقلال نیز در آن به شدت کوتاهی نموده است. سازمان لیگ فدراسیون فوتبال تأیید کرد که از سوی باشگاه هیچ نامه ای مبنی بر درخواست صدور آی دی کارت برای مترجم استراماچونی در نشست خبری صادر نشده و این مسئله کاملا همسو با سوءمدیریت در باشگاه استقلال است نه کل کشور و زندانی شدن سرمربی ایتالیایی در ایران. مسئله دیگر ادامه رفتار غیر حرفه ای استراماچونی است که تا به حال در نشست خبری پیش و پس از مسابقه های لیگ برتر شرکت ننموده و به نوعی اعتراضش را به ناتوانی باشگاه در تحقق درخواست هایش مطرح نموده است. کوشش رسانه های حامی استراماچونی در بد نشان دادن اوضاع، سوءمدیریت عجیب و غریب مدیران باشگاه استقلال و سکوت شخص استراماچونی درباره اخبار اطراف خود، حواشی ای است که شاید منجر به رخداد جدیدی در تیم استقلال گردد.

منبع: روزنامه شرق

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 11353

به "چه کسانی از زندانی شدن استراماچونی سود می برند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی از زندانی شدن استراماچونی سود می برند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید