کدام مرزها به روی گردشگران واکسینه شده باز هستند؟

به گزارش بلاگ پو، ایسنا/ بدنبال خبرهای منتشر شده، این سوال مطرح می شود که کدام مرزها به روی گردشگران واکسینه شده باز هستند؟

کدام مرزها به روی گردشگران واکسینه شده باز هستند؟

داستان چیست؟

جزیره سیشل به اولین مقصدی تبدیل شد که مرزهای خود را به روی بازدیدکنندگان واکسینه شده گشود. از آن زمان تعداد دیگری از کشورها این فرایند را دنبال و برنامه های بیشتری برای کاهش محدودیت های مرزی در ماه های آینده اعلام کرده اند.

این مجمع الجزیره مرزهای خود را از ماه گذشته به روی مسافران واکسینه شده از هر نقطه جهان گشوده است.

مسافرانی که گواهی تزریق دو دوز واکسن کرونا را داشته باشند، بدون نیاز به قرنطینه می توانند وارد این جزیره شوند. دوز دوم باید حداقل دو هفته قبل از ورود به این جزیره تزریق شده باشد.

سیشل تاکید کرد مسافران باید از مقامات بهداشت کشور خود گواهی ای را به عنوان اثبات واکسیناسیون همراه با نتیجه آزمایش منفی PCR که کمتر از 72 ساعت قبل از سفر گرفته شده است، ارائه دهند.

این مجمع الجزیره در اقیانوس هند همچنین گفت از حدود یک ماه دیگر مرزهای خود را به روی تمام مسافران واکسینه شده یا غیر واکسینه شده باز خواهد کرد، به شرطی که آزمایش PCR منفی را در کمتر از 72 ساعت قبل از سفر انجام داده باشند.

رومانی اولین کشور در اروپا است که مسافران واکسینه شده را از ورود به قرنطینه معاف می کند، به شرطی که آن مسافران از مقاصد کم خطر باشند. دولت رومانی امارات متحده عربی را با توجه به پیشرفتی که در واکسیناسیون کرونا داشت، از جمله این کشورها اعلام کرده است.

مسافران رومانی حداقل 10 روز قبل از ورود باید دو دوز واکسن را تزریق کرده و گواهی اثبات آن را از مقامات بهداشت کشور خود گرفته باشند.

گرجستان نیز تمام محدودیت های ورود مسافران خارجی را که واکسینه شده اند، لغو کرده است. وزارت امور خارجه این کشور گفت: شهفرایندان همه کشورها که از مرزهای هوایی وارد می شوند، در صورت ارائه سند کامل (دو دوز) واکسیناسیون Covid-19 در ایستگاه های بازرسی مرزی گرجستان می توانند وارد این کشور شوند.

استونی در شمال اروپا نیز در زمره کشورهایی قرار گرفته که محدودیت مرزهایش را برای مسافران واکسینه شده کم کرده است. وزارت امور خارجه استونی گفت مسافرانی که یک دوره 10 روزه ایزوله را گذرانده اند و تست منفی PCR یا گواهی اثبات بهبودی از این ویروس و یا گذرنامه واکسن را ارائه دهند اجازه ورود به این کشور را دارند.

دولت ایسلند نیز گفت از ماه می محدودیت ها را برای سفر شهفرایندان کشورهای اروپایی که گواهی واکسیناسیون کرونا را داشته باشند، برمی دارد.

مرزهای ایسلند در حال حاضر فقط برای ساکنان و شهفرایندان سوئیس، انگلیس، منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA)، آندورا ، موناکو، سان مارینو و واتیکان و همچنین شهفرایندان استرالیا، ژاپن، نیوزیلند، رواندا، سنگاپور، کره جنوبی و تایلند باز است.

مرزهای لهستان در حال حاضر فقط برای ساکنان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عضو EFTA و همچنین گرجستان، ژاپن، کانادا، نیوزیلند، تایلند، کره جنوبی، تونس و استرالیا باز است. با این وجود لهستان اعلام کرده شهفرایندان این کشورها اگر می توانند گواهی اثبات واکسیناسیون کامل کرونا را نشان دهند از آزمایش کووید و قرنطینه هنگام سفر به این کشور معاف هستند.

پوکت نیز محدودیت های سفر به این جزیره را برای گردشگران واکسینه شده علیه Covid-19 تا ماه اکتبر کم می کند. در حال حاضر سفر به پوکت به 14 روز قرنطینه در یک هتل مشخص مشروط شده است.

قبرس نیز گفت که در حال برنامه ریزی برای حذف قرنطینه و آزمایش کووید- 19 تا یک ماه دیگر برای مسافرانی است که واکسینه کامل شده اند.

پیشتر برخی از شرکت های هواپیمایی موضوع گذرنامه واکسن کرونا را مطرح کرده بودند که با حمایت کشورهایی مثل استرالیا، دانمارک و آمریکا همراه شده است. با این حال سازمان جهانی بهداشت بدلیل در دسترس نبودن این واکسن برای همه کشورها با این گذرنامه یا هر نوع طرح مشابه آن مخالفت کرده بود.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: همگردی
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 44104

به "کدام مرزها به روی گردشگران واکسینه شده باز هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام مرزها به روی گردشگران واکسینه شده باز هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید