کسب و کار

خدمات دارندگان گوشی های سامسونگ و ال جی نگران متوقف نمی شود

در روزهای گذشته تغییر تابلوهای سامسونگ و ال جی از سطح شهر و فروشگاه ها خبر ساز شد و در پی آن رئیس هیأت مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران گفت که این برندها با نام های سام و جی پلاس جایگزین می شود. علت این تغییر نیز از سوی رئیس هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان...

12 فروردین 1399

تحقق اشتغال در رزن به 168 درصد رسید

فرماندار شهرستان رزن گفت: شهرستان رزن با ایجاد اشتغال 974 نفر و درصد تحقق 168 بهترین عملکرد را در استان داشته است.

2 فروردین 1399

رقبای جدید کاری، انسان ها و ربات ها

نگرانی از آینده، زمانیکه بحث از مشاغل و استفاده از تکنولوژی های اتوماتیک مطرح می شود شکل جدی تری به خود می گیرد. بازآفرینی فردی در حوزه ای که ربات ها به عنوان نیروهای کار، رقبای جدی انسان هستند امری مهم است. مزایای استفاده از ربات ها و کیفیت عملکرد شغلی...

1 فروردین 1399

تظاهرات سودانی ها مقابل سفارت امارات در خارطوم علیه اعزام نیرو به یمن و لیبی

مردم سودان مقابل سفارت امارات در خارطوم در اعتراض به سربازگیری یک شرکت اماراتی و اعزامشان به یمن و لیبی تجمع کردند.

25 اسفند 1398

نگاه به مرز باید مالی و در راستای رشد و توسعه منافع ملی باشد

علی اوسط هاشمی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: همسایگان همیشه در مواقع سختی یار و یاور ایران اسلامی بودند، همین یک ظرفیت به خوبی اهمیت توسعه روابط با کشورهای همسایه را دو چندان می نماید.

23 اسفند 1398

احتیاج کشور به راکتور تحت فشار تأمین شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، راکتورهای تحت فشار به منظور انجام واکنش های شیمیایی تحت فشار مانند هیدروژناسیون و پژوهش های پلیمری و کاتالیستی در آزمایشگاه های تحقیق و توسعه و نیز برای تولیدات شیمیایی در واحدهای آزمایش صنعتی مورد استفاده...

23 اسفند 1398

گوشی هواوی نوا 7i در تاریخ 14 فوریه راهی بازار خواهد شد

طبق اعلام هواوی، این شرکت قرار است در تاریخ 14 فوریه امسال (25 بهمن) گوشی جدید خود را تحت عنوان هواوی نوا 7i در بازار مالزی عرضه کند.

15 اسفند 1398

پارازیت در راستا پرفروش ترین برندگان نخل طلا

فیلم پارازیت برنده نخل طلای کن 2019 با فروش آغازین و رکوردشکن 25 میلیون دلاری در جهت تبدیل شدن به پرفروش ترین فیلم در میان همه برندگان نخل طلا در گیشه جهانی قرار گرفته است.

15 اسفند 1398

هجوم گردشگران آمریکایی برای سفر به ایران

به گزارش خبرنگاران، نیویورک تایمز در گزارش خود می نویسد: لغو تحریم های ایران در ماه گذشته باعث افزایش مراجعه گردشگران به تورهای مسافرتی برای سفر به ایران شده است. در این میان هر چند وزارت خارجه آمریکا در خصوص سفر به ایران هشدار داده اما با این وجود گردشگران...

15 اسفند 1398

ایران از مهاجرت ایرلاین ها از آسمانش چقدر ضرر کرد؟

خبرنگاران: متوسط درآمد هر پرواز از آسمان ایران کمتر از 800 دلار نیست و روزانه حدود 950 الی 1000 پرواز در روزهای عادی از فضای آسمان ایران عبور می نماید. حداقل درآمد کشورمان از پرواز های عبوری در سال چیزی حدود 300 تا 350 میلیون دلار است که معادل آن با...

12 اسفند 1398

واکسیناسیون تهران از گودبرداری های خطرناک

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران گفت: از سال های گذشته با کنترل کیفیت، جلوگیری از گود برداری های خطرناک افزایش یافت.

12 اسفند 1398

جزئیات پیش فروش جدید 5 محصول ایران خودرو

پیش فروش محصولات ایران خودرو از ساعت 11 صبح بیست یکم تا بیست و سوم دی با فروش 5 محصول شروع می گردد.

11 اسفند 1398

فروش خودروهای زرهی آمریکایی در بازار سیاه افغانستان

کمیسیون امنیت داخلی مجلس افغانستان گزارش داد که کنترل 5 شهرستان فراه در دست طالبان است و در بازار سیاه این ولایت خودروهای زرهی هاموی به فروش می رسد.

9 اسفند 1398

ترامپ با ممنوعیت فروش موتور هواپیما به چین مخالفت کرد

فارس نوشت:رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه بهانه امنیت ملی نباید به صادرات این کشور لطمه بزند، گفت با طرح هایی نظیر ممنوعیت فروش موتور جت به چین مخالف است.

5 اسفند 1398

افسانه گران نشدن اتوماتیک بیک!

شرایط نامناسب اقتصادی، معمولاً فرصتی برای شیوع شایعات است؛ شایعاتی که گاه بر بستر دروغ های بزرگ تاریخی شکل می گیرد و در دامن زدن به بحران ذهنی جامعه، نقشی اساسی ایفا می کند.

5 اسفند 1398

هیچ مسکن مهری را بدون امکانات تحویل نمی دهیم

معاون وزیر راه با تأکید بر اینکه هیچ مسکن مهری را بدون امکانات تحویل متقاضیان نمی دهیم، گفت: برخی با اصرار متقاضیان واحد ها بدون یکی از امکانات تحویل می گردد.

1 اسفند 1398

بودجه سال 99 چقدر کسری دارد؟

خبرنگاران: کم و کسری بودجه 99 چقدر است؟ این سوال در روزهای اخیر، پاسخ های متعددی بین 55 تا 200 هزار میلیارد تومان داشته است.

30 بهمن 1398

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟

چنانچه نگاهی به لیست پردرآمدترین مشاغل در تمام دنیا بیاندازید، حتماً نام شغل برنامه نویسی را در بین اسامی این شغل ها ملاحظه خواهید کرد.

29 بهمن 1398

گالاتاسرای به صف مشتریان ماتیچ اضافه شد

باشگاه گالاتاسرای میخواهد شانس خود را برای به خدمت دریافت هافبک صربستانی شیاطین سرخ امتحان کند.

25 بهمن 1398

اندیشکده، افزایش شدید نابرابری نتیجه ملموس حاکمیت کاپیتالیسم است

نشریه فارن افرز وابسته به اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا در سلسله مقالاتی پیرامون پیامدهای نظام سرمایه داری برای جهان تأکید کرده که کاپیتالیسم بیش از هر چیز به افزایش شکاف در جوامع توسعه یافته و گسترش نابرابری در این جوامع انجامیده است.

12 بهمن 1398
تعداد: (119)