آزمایشگاه سم شناسی ایلام راه اندازی می گردد

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران/ایلام مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام گفت: اهمیت کار کارشناسان پزشکی قانونی در این است که اظهارنظرهایی که کارشناسان پزشکی قانونی در موارد ارجاعی ارائه می دهند می تواند مشکل گشای بسیاری از پرونده های دستگاه قضائی باشد.

آزمایشگاه سم شناسی ایلام راه اندازی می گردد

دکتر مهدی علیزاده مهاجر با حضور در خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از مسائل پزشکی قانونی در ایلام عدم استقرار پزشکی قانونی در شهرستان ها بود که خوشبختانه با راه اندازی اداره پزشکی قانونی در شهرستانهای دهلران ، دره شهر ، چرداول و مهران این مشکل در این شهرستان ها مرتفع شده است.

وی با بیان این که در پزشکی قانونی دهلران فضای لازم برای تشریح ایجاد شده است، گفت: هرچند در زمینه فضای فیزیکی ادارات مشکل داریم اما در کوشش هستیم که این مشکل با هم افزایی بین ادارات حل گردد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان از راه اندازی اداره پزشکی قانونی در شهرستان ایوان در آینده نزدیک اطلاع داد و گفت: با رایزنی های به عمل آمده با مسئولین شهرستان ایوان در صورت تامین مکان مناسب این مرکز در ایوان راه اندازی خواهد شد.

علیزاده از جذب 7 پزشک برای خدمت در مراکز شهرستان های استان اطلاع داد و گفت: اهمیت کار پزشکان و کارشناسان پزشکی قانونی در این است که اظهار نظرهایی که در موارد ارجاعی ارائه می دهند می تواند مشکل گشای بسیاری از پرونده های دستگاه قضائی باشد و همین امر ضرورت هم افزایی دیگر نهادها و مرکز را بیش از پیش معین می نماید.

وی با اشاره به تردد میلیونی زائران در ایام اربعین و در طول سال از مرز مهران، توضیح داد: در دی ماه، ساختمان لازم برای پزشکی قانونی مهران پس از تفاهم نامه با شورای شهر معین و این پزشکی قانونی این شهرستان افتتاح شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام توضیح داد: در ایام اربعین همکاران پزشکی قانونی 24 ساعته برای ارائه خدمات رایگان در مهران حضور داشتند و به تبع این خدمات در سایر شهرستان ها با حساسیت ویژه ای در این ایام انجام گرفت و کارشناسان چه در زمینه معاینات و چه در زمینه اجساد وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دادند.

علیزاده گفت: با رایزنی هایی که با شرکت نفت اجرا شده قرار است 8 میلیارد ریال برای احداث مرکز پزشکی قانونی مهران اختصاص یابد و امیدواریم بتوانیم با انجام این خدمت به صورت کامل به زائران عتبات و مردم مهران خدمات لازم را ارائه دهیم.

وی توضیح داد: در 9 ماهه اول سال جاری بیش از 12696 نفر به مراکز معاینات پزشکی قانونی در استان مراجعه و خدمات دریافت نموده اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام از جذب یکصد میلیارد ریال اعتبارات استانی جهت خرید دستگاه HPLC اطلاع داد و توضیح داد: پیش بینی می گردد تا یک ماه آینده این دستگاه در ایلام مستقر گردد.

علیزاده از راه اندازی آزمایشگاه سم شناسی در آینده نزدیک اطلاع داد و گفت: برای حل کمبودهای موجود رایزنی های لازم با مرکز ادامه دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام تاکید نمود: پزشکی قانونی استان با دارا بودن اولویت های پژوهشی معین دست همه پژوهشگران را به گرمی می فشارد تا نتیجه فعالیت های این اداره کل خود را در کاهش اطاله دادرسی ها نشان دهد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 19379

به "آزمایشگاه سم شناسی ایلام راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایشگاه سم شناسی ایلام راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید