سلامتی و پزشکی

اختصاصی ایران ورزشی ، امیر علی اکبری: دو هفته دیگر برای کمربند جواب می دهم

امیر علی اکبری با یک مسابقه سخت و سخت دیگر توانست فضای مجازی را به تسخیر خودش درآورد و حالا همه در اینستاگرام از مبارزه مهمی که او برنده شد، حرف می زنند.

20 آذر 1397

شروع مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی از امروز

مرکز سنجش آموزش پزشکی با صدور اطلاعیه ای بیان کرد: مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی سال 97 از ساعت 7 صبح امروز شروع می گردد.

10 آذر 1397

افزایش فراوری زیتون در امسال

مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی از افزایش فراوری این محصول در امسال اطلاع داد و گفت: با افزایش تعرفه واردات روغن زیتون درصددیم فراوری روغن زیتون را افزایش دهیم و این بخش نیز ضریب خودکفایی ارتقا پیدا کند.

23 آبان 1397

غرق شدن جوان 28 ساله در رودخانه کره بس

جوان 28 ساله ای به علت آشنا نبودن به فنون شنا در رودخانه کره بس بر اثر غرق شدگی جان باخت.

6 آبان 1397

احتیاج پزشکی قانونی کهریزک به نیروی انسانی پیگیری گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد حسین مقیمی شامگاه سه شنبه در حاشیه بازدید از مرکز پزشکی قانونی در کهریزک در جمع خبرنگاران گفت: در سال 97 بودجه این سازمان بر اساس دلار 3 هزار و 700 تومان معین گردیده است، در حال حاضر که نرخ ارز افزایش یافته 2 راه وجود دارد، یا می بایست...

24 مهر 1397

ثبت یک فوت در هر 15 دقیقه درشهریور گذشته، قوه مصممی برای جلوگیری ازساخت برخی خودروها وجود ندارد

وزیر بهداشت اظهار داشت که در شهریور ماه سال گذشته به طور متوسط روزانه 66 نفر جان خود را به دلیل حوادث ترافیکی از دست دادند. این رقم بیش از آمار جانباختگان حادثه سقوط هواپیماری تهران - یاسوج بود.

20 شهریور 1397

کمک! چشمم سکته نموده

درست مثل سکته مغزی، در یک لحظه اتفاق می افتد. درست در یک چشم به هم زدن؛ جریان خون در شبکیه چشمتان مسدود می گردد و تاری دید یا کوری چشم، بدون هیچ هشدار قبلی شما را درگیر خود می نماید.

20 شهریور 1397

ادامه تصویربرداری خانواده دکتر ماهان در شمال کشور

به گزارش خبرنگاران، علی شیرمحمدی جانشین تهیه کننده سریال خانواده دکتر ماهان با اشاره به محور اصلی این سریال که این روزها در شمال کشور مراحل فراوری را پشت سر می گذارد، اظهار کرد: داستان این سریال تلویزیونی درباره حمایت از محیط زیست و گونه های حیات وحش...

20 شهریور 1397

محدود بودن دایره اختیارات شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست مجمع عمومی دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور دکتر محمد رضا فراهانی و همراه با شور و اشتیاق بالای دبیران شوراهای صنفی برگزار گشت.

20 شهریور 1397

ارتقای زیرساخت های توسعه روستاهای زرندیه مدنظر دهیاران قرار گیرد

به گزارش خبرنگاران، سید علی آقازاده روز شنبه در سفر به شهرستان زرندیه و در نشست با دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستایی این شهرستان، گفت: در حال حاضر بیش از 50میلیارد ریال اعتبار نزد دهیاری های شهرستان زرندیه وجود دارد که می بایست از این بودجه برای...

19 شهریور 1397

اهدای عضو تنها یک چهارم مرگ مغزی گردیده های تصادف سالانه ایران

رئیس واحد اهدای عضو بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، درخصوص تعداد متقاضیان لیست پیوند اعضا، اضافه کرد: حدود 30 هزار نفر در لیست انتظار پیوند هستند و سالانه 3000 نفر به این تعداد اضافه می شوند.

19 شهریور 1397

اجرای آزمایشی طرح پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی در کرمانشاه

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمانشاه،حامد لعل بخش با اشاره به شروع آزمایشی طرح پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی گفت: در ابتدای امر پرداخت الکترونیک در خطوط دانشگاه آزاد و فرودگاه اجرا می گردد.

19 شهریور 1397

بیشترین پرونده ها در کمیسیون اصل 90 مربوط به فساد دولتی است

به گزارش خبرنگاران، داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز خبرنگار در نشست هم اندیشی با خبرنگاران رسانه های گروهی که شنبه شب در سالن باغستان برگزارشد به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

19 شهریور 1397

تهرانی ها بهار 97 بیش از چهار میلیارد تومان زکات دادند

به گزارش خبرنگاران، حمیدرضا شیران با اشاره به اینکه مردم استان در بهار سال جاری چهار میلیارد و 356 میلیون تومان زکات پرداخت نموده اند، گفت: یکی از مهم ترین اهداف این نهاد در سال 97، استفاده از ظرفیت نیکوکاران و مردم نوع دوست برای برطرف نیازهای محرومان است.

19 شهریور 1397

14 هزار مددجو از خدمات درمانی کمیته امداد بهره مند شدند

به گزارش خبرنگاران، عباس اهرابی ارائه خدمات درمانی به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد را یکی از سرفصل های مهم حمایتی این نهاد برشمرد و اظهار کرد: هم اکنون 14 هزار نفر از مددجویان شهری بالای 20 هزار نفر در شهرهای بجنورد، اسفراین، شیروان و آشخانه از مزایای...

19 شهریور 1397

سه کرسی بین المللی برای ووشوی ایران

سه کرسی بین المللی دیگر در اختیار نمایندگان ووشوی ایران نهاده شد تا همچنان ووشوی کشورمان دارای صندلی رفیعی در سطح آسیا و جهان باشد.

19 شهریور 1397

فراوری میوه ای لاکچری در آذربایجان غربی

فراوری تجاری فیسالیس زرد برای اولین بار در آذربایجان غربی در گلخانه های دانشکده کشاورزی دانشگاه ارومیه توسط عضو هیات علمی گروه علوم باغبانی و دانشجوی کارشناسی وی انجام شد.

19 شهریور 1397

دُری در حسرت کارهای نکرده اش رفت

سیدجلال الدین دُری، نویسنده و کارگردان که نسبت فامیلی هم با سید ضیاالدین دری دارد، از حسرت ها و ناامیدی های این کارگردان فقید نوشت و گفت: سیدضیاالدین دُری می توانست خیلی بیشتر برای فرهنگ این کشور فیلم ها و سریال های ماندگار بسازد.

19 شهریور 1397

لایحه نگهداری و بهره برداری ژنتیک کشور در هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت آنالیز شد

هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (شنبه) به ریاست محسن رضایی تشکیل جلسه داد.

19 شهریور 1397

زعفران خراسان جنوبی را مفت می خرند

دکترای فیزیولوژی گیاهی در خراسان جنوبی اظهار کرد: زعفران یکی از محصولات اصلی خراسان جنوبی است که در بازارهای بین المللی به دلیل غیر ارگانیک بودن، قیمت پایینی داشته و بیشتر به عنوان ادویه استفاده می گردد تا یک گیاه دارویی.

19 شهریور 1397
تعداد: (47)