سلامتی و پزشکی

خانه دانشجویی چه ویژگی هایی دارد؟

با آغاز فصل دانشگاه، جنبشی در بین دانشجویان برای آغاز یک سال تحصیلی جدید آغاز می شود. عده ای به دنبال انتخاب واحد و تهیه کتاب های موردنیاز ترم جدید و عده ای دیگر به دنبال خوابگاه و اجاره آپارتمان دانشجویی یا اجاره خانه دانشجویی هستند.

20 تیر 1399

ایست قلبی یک بازیکن پیش از بازی با پرسپولیس

عبدالکریم حسن بازیکن تیم فوتبال السد می گوید چند روز پیش از بازی با پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، قلبش به مدت سه دقیقه از کار افتاده بود.

20 تیر 1399

مشارکت صفر در انتخابات لهستان

انتخاباتی برای کتاب های تاریخ با مشارکت صفر؛ این توصیفی است که بسیاری از رسانه های جهان درباره انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه لهستان ارائه کرده و در واقع از سردرگمی مقامات این کشور به خاطر بحران همه گیری ویروس کرونا پرده برداشتند.

19 تیر 1399

آخرین ویرایش تقویم آزمون های علوم پزشکی سال 99 اعلام شد

مرکز سنجش آموزش پزشکی آخرین ویرایش تقویم آزمون های علوم پزشکی سال 99 را بیان کرد.

15 تیر 1399

درخواست روسیه از آمریکا برای آزادی اتباعش از زندان ها

سفیر روسیه در آمریکا در نامه ای خطاب به وزارت امور خارجه، وزارت دادگستری و دفتر فدرال زندان های ایالات متحده، خواهان آزادی اتباع روسی از زندان ها شد که زندگیشان به دلیل شیوع ویروس کرونا در معرض خطر قرار گرفته است.

15 تیر 1399

آیا خاکشیر بر پیشگیری از ابتلا یا درمان کرونا اثر دارد؟

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می گویند: در مطالعات موجود، شواهدی از تاثیر استفاده از داروهای گیاهی از جمله خاکشیر در پیشگیری از ابتلا یا درمان کرونا وجود ندارد.

15 تیر 1399

هشدار فرماندار رامسر به شهروندان؛ از دوران کرونا عبور نکردیم

خبرنگاران/مازندران فرماندار رامسر با بیان اینکه بیماری کرونا همچنان ادامه داشته و از آن عبور نکرده ایم، خواهان رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان شد.

14 تیر 1399

چند درصد ایرانی ها کرونا گرفته اند؟

حسین عرفانی اضافه کرد: میزان بروز بیماری کووید 19 در ایران اکنون حدود یک در هزار نفر است در حالی که برای ایمنی گله ای یا ایمنی انبوه که بعضی مطرح می نمایند باید 70 تا 75 درصد جمعیت گرفته باشند. آمار وزارت بهداشت نشان می دهد که کمتر از یک دهم درصد از افراد جامعه...

14 تیر 1399

خبرنگاران اتهام زنی علیه چین و سازمان جهانی بهداشت در ایستگاه اروپا

تهران- خبرنگاران- یک نشریه آلمانی به نقل از سرویس اطلاعات فدرال آلمان مدعی شد که رییس جمهوری چین شخصا از سازمان جهانی بهداشت خواسته که هشدار جهانی کرونا را به تاخیر بیاندازد.

13 تیر 1399

دانشجویان دکتری برای حضور در دانشگاه علم و صنعت در سامانه گلستان ثبت نام نمایند

دانشجویان دوره دکترا ورودی های 95 و ما قبل که پیشنهاد رساله آن ها به تصویب رسیده است برای حضور در دانشگاه علم و صنعت در سامانه گلستان ثبت نام نمایند.

8 تیر 1399

به خاطر کرونا؛ ترکیه استقرار اس-400 را به تعویق انداخت

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه اظهار داشت، این کشور به دلیل بحران شیوع کروناویروس استقرار سامانه دفاع هوایی اس-400 را به تعویق انداخته، اما این اقدام را در نهایت انجام خواهد داد.

7 تیر 1399

بیرون آمدن اسکلت اشکانی به دنبال دفن به روش کرونایی

ایسنا/ براساس آخرین اخبار واصله، بیرون آمدن اسکلت اشکانی به دنبال دفن به روش کرونایی در بخش دودانگه شهر ساری صورت گرفت.

6 تیر 1399

پیش نویس قطعنامه ویروس کرونا تقدیم شورای امنیت شد

شورای امنیت بررسی پیش نویس قطعنامه تهیه شده توسط تونس و فرانسه درباره ویروس کرونا را آغاز کرد؛ پیش نویس قطعنامه ای که در مواجهه با پاندمی ویروس کرونا خواستار تقویت هماهنگی ها و توقف کلی اقدامات خصمانه در درگیری ها شده است.

4 تیر 1399

خبرنگاران توزیع روزانه 9 هزار وعده غذای گرم میان نیازمندان لرستان

خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: روزانه بیش از 9 هزار وعده غذای گرم در ماه مبارک رمضان بین نیازمندان استان توزیع می گردد.

3 تیر 1399

بیش از 500 غیرنظامی افغان در 3 ماه اخیر کشته شده اند

به گزارش خبرنگاران به نقل از جمهور، هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) در گزارش تازه خود گفته است که در 3 ماهه نخست سال 2020 میلادی، بیش از 500 غیر نظامی در درگیری های این کشور کشته شده اند که 150 تَن از آنها کودک هستند.

1 تیر 1399

قتل زن جوان در زیرزمین

زن جوان که در زیرزمین یک آپارتمان در شرق تهران سکونت داشت، به قتل رسید.

1 تیر 1399

کیت های چینی تشخیص کرونا دوباره معیوب از کار درآمد، اسپانیا پولش را پس می گیرد

اسپانیا می گوید دومین مجموعه کیت های چینی تشخیص سریع کرونا که برای جایگزینی مجموعه اول معیوب این تست ها فرستاده شده بود، نیز معیوب هستند.

1 تیر 1399

اتحادیه اروپا خواهان برقراری آتش بس در لیبی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزرای خارجه کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا و دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا امروز شنبه با انتشار بیانیه ای خواهان آتش بس بشردوستانه در لیبی شده و از همه طرف های درگیر خواستند تا مذاکرات صلح را از سر بگیرند.

31 خرداد 1399

برلین: فراوری واکسن کرونا شاید سال ها طول بکشد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، ینس اسپان (Jens Spahn) وزیر بهداشت آلمان امروز دوشنبه با شبکه تلویزیونی اِی آردی بیان کرد: فراوری واکسن کرونا ممکن است سال ها طول بکشد.

28 خرداد 1399

حقایقی جالب و شگفت انگیز در خصوص جنگ 1812

حقایق جنگ 1812ایالات متحده در جنگ 1812 با بزرگترین نیروی دریایی در دنیا یعنی بریتانیای کبیر را در یک درگیری بزرگی که تاثیر زیادی بر آینده کشور داشت مقابله کرد. علل اصلی آن کوشش های بریتانیا برای محدود کردن تجارت ایالات متحده و همچنین میل به گسترش قلمرو آمریکا...

27 خرداد 1399
تعداد: (219)