آماده باران پاییزی بیشتر هستیم

به گزارش بلاگ پو، محمد سرابی: اولین بارش پاییزی، قله کوه های توچال را زیر لایه ای از برف فروبرد و به این شکل فصل سرما در پایتخت شروع شد. بارندگی های چند روز گذشته در برخی نقاط باعث ایجاد آبگرفتگی هایی شد اما پاکسازی نهرها و کانال ها باعث شد که آب های سطحی به مسیل ها راهنمایی گردد.

آماده باران پاییزی بیشتر هستیم

به گزارش خبرنگاران، بخش بزرگی از آب گرفتگی ها نه به دلیل حجم زیاد آب بلکه به دلیل زباله های پلاستیکی ایجاد می گردد که در نهرها ریخته می گردد.

اینطور که سازمان هواشناسی پیش بینی نموده است فعالیت سامانه بارشی همراه با رعد و برق و وزش باد در روزهای ابتدای هفته ادامه خواهد داشت. چند روز مانده به شروع بارندگی ها، مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران از لایروبی مسیل ها، پاکسازی زیر پل ها و نهرهای سر پوشیده کنار خیابان خبرداده بود. به گفته علی اصغر عطایی، همان پیمانکارانی که موظف به جمع آوری پسماندها از کوچه و خیابان هستند وظیفه پاکسازی نهرهای فرعی در کنار خیابان ها را برعهده دارند.

با شروع بارش ها، عطایی بیان کرد که شدت بارندگی ها در جنوب و جنوب غرب و غرب تهران بیش از سایر نقاط گزارش شده و سطح خیابان ها در این مناطق شاهد رواناب های بیشتری است و مناطق 22گانه شهر تهران و سازمان ها و دستگاه های مسئول در آماده باش به سرمی برند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران دیروز با اشاره به رصد لحظه به لحظه شهر تهران و آماده باش تمام نیروهای خدمات شهری در پی بارش ها، تأکید کرد: براساس پیش بینی سازمان هواشناسی بارش های دیروز و صبح امروز پیش درآمد هستند؛ هرچند که حجم خوبی از بارش را به همراه داشتند و از عصر آدینه تا روز سه شنبه بارش ها ادامه خواهد داشت، با پیش بینی هایی که از قبل اجرا شده آماده بارش های بیشتر در پایتخت هستیم.

عطایی اضافه نمود: با رصد لحظه به لحظه معایب کوچک نیز شناسایی و برطرف می شوند و تاکنون نیز هیچ گزارشی از آبگرفتگی که در سطح شهر ایجاد مشکل کند، نداشته ایم که این نشان از آمادگی و اقدام به موقع نیروها دارد.

  • آماده باش نیروهای خدمات شهری

معاون شهرداری تهران از آماده باش نیروهای خدمات شهری همزمان با بارش باران در پایتخت اطلاع داد. مجتبی یزدانی با بیان اینکه بارندگی ها در پایتخت از 3روز پیش شروع شده، اظهار کرد: بارش ها در شهر پرحجم گزارش شده، اما شهرداری تهران در طول سال تمهیداتی را برای این موضوع اندیشیده است.

او با بیان اینکه شهر تهران دارای 530کیلومتر مسیل و کانال اصلی و 10هزار کیلومتر انهار فرعی است، اضافه نمود: در بارش های پرحجم اجرا شده کانال های اساسی هیچ مسئله ای نداشتند و تحت کنترل بودند. اگر این کانال ها دچار مشکل شوند، درصورت بارش باران شهر هم دچار مشکل می گردد.

معاون شهردار تهران با اشاره به انهار فرعی پایتخت و بروز مسائل احتمالی شرح داد: بعضاً به واسطه مشاغل زباله ساز و بی دقتی بعضی از شهروندان، در انهار و شبکه های فرعی زباله ریخته می گردد و آبگرفتگی هایی اتفاق می افتد، اما این آبگرفتگی ها آنقدر نیست که شهر را تحت تأثیر قرار دهد.

یزدانی با اشاره به اینکه با پاکسازی این انهار جریان عادی آب مجددا برقرار می گردد، گفت: با توجه به اعلام هواشناسی درخصوص بارندگی ها؛ تمام مدیران خدمات شهری، مناطق 22گانه و نواحی 122گانه در آمادگی کامل هستند و امیدوارم بتوانیم همانند سال گذشته از بروز هرگونه مشکل جدی جلوگیری کنیم.

او با بیان اینکه ممکن است به صورت موردی در بعضی از معابر آبگرفتگی موقتی ایجاد گردد، اضافه نمود: در این صورت، با حضور نیروهای خدمات شهری سریعاً آبگرفتگی برطرف خواهد شد. به طور کلی، شهرداری تهران با حضور 15هزار نفر از نیروهای خدمات شهری و نظارت مدیران تمام کوشش خود را برای برطرف هرگونه مشکل به کار گرفته و با استانداری، سازمان آب و فاضلاب، هواشناسی و سایر دستگاه های مسئول در ارتباط است.

شهرداران بعضی از مناطق نیز از آماده باش نیروهای خود در شرایط بارندگی خبرداده اند. شهردار منطقه یک در این باره گفت: نیروهای خدمات شهری و پیمانکاران مستقر در نواحی ده گانه منطقه یک به صورت روزانه و مستمر اقدام به لایروبی مسیل های شمال تهران می نمایند که در طرح های ویژه مسیل های جمشیدیه، دارآباد و... مورد لایروبی کامل نهاده شد.

حمید موسوی توضیح داد: در بعضی نقاط که امکان آبگرفتگی به دلیل نبود کشش نهرها نسبت به حجم بارش ها وجود داشت، بیش از 500 نیروی خدمات شهری به صورت شبانه روزی حضور دارند و اقدام به ساماندهی و راهنمایی آب های جاری و برطرف نقاط آبگیر نموده اند.

معاون شهرداری تهران: شهر تهران دارای 530کیلومتر مسیل و کانال اصلی و 10هزار کیلومتر انهار فرعی است. اگر این کانال ها دچار مشکل شوند، درصورت بارش باران شهر هم دچار مشکل می گردد

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران: از عصر آدینه تا روز سه شنبه بارش ها ادامه خواهد داشت، با پیش بینی هایی که از قبل اجرا شده آماده بارش های بیشتر در پایتخت هستیم

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15076

به "آماده باران پاییزی بیشتر هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باران پاییزی بیشتر هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید