آمادگی ایران برای یاری به بازسازی مناطق آزادشده جمهوری آذربایجان

به گزارش بلاگ پو، استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه آماده یاری به بازسازی مناطق آزادشده جمهوری آذربایجان هستیم، گفت: برای این منظور ارائه برنامه راهبردی بسیار لازم است.

آمادگی ایران برای یاری به بازسازی مناطق آزادشده جمهوری آذربایجان

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمدرضا پورمحمدی در جلسه آنالیز سیاست راهبردی استان برای مشارکت در بازسازی قره باغ، گفت: کمتر کشوری در جهان وجود دارد که به اندازه جمهوری آذربایجان به لحاظ سوابق فرهنگی، اعتقادی و مذهبی به ما نزدیک باشد و باید از این مزیت ها استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: از سوی وزیر صمت، موضوع و مسوولیت همکاری با کشور های همسایه به عهده استان آذربایجان شرقی قرار داده شده است؛ البته از ظرفیت استان های آذربایجان غربی، اردبیل و گیلان نیز در این راستا بهره مند خواهیم شد.

پورمحمدی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران روابط خوبی با همسایگان خود دارد، گفت: در سال های اخیر گروه های تخصصی ایرانی پروژه های بسیار مهم و با اهمیتی در جمهوری آذربایجان انجام داده اند.

وی ادامه داد: برای ارائه برنامه راهبردی کارگروه های مالی، علمی و فرهنگی، عمرانی، بهداشت و درمان تشکیل شده که باید در عرض دو هفته گزارش های خود را برای آنالیز در کمیسیون ملی ارائه نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: در جنگ قره باغ در حدود 900 شهرک، 150 هزار واحد مسکونی، 7 هزار ساختمان عمومی، 693 مدرسه، 855 کودکستان، 695 خانه بهداشت، 927 کتابخانه، 808 فرهنگسرا، 85 آکادمی موسیقی، 22 موزه، 9 مسجد و 44 عبادتگاه دیگر، 473 بنای تاریخی و کاخ و موزه، 4 گالری هنری، 4 سالن تئاتر، 2 سالن کنسرت، 6 هزار تاسیسات صنعتی و کشاورزی و 160 پل و سایر تاسیسات زیربنایی تخریب شده است که در حدود 10 میلیارد دلار برای بازسازی آن ها هزینه می گردد.

علیار راستگو اضافه کرد: در بودجه 2021 جمهوری آذربایجان که پیش نویس آن آماده شده است در حدود 2 میلیارد و 200 هزار منات معادل 1.3 میلیارد دلار برای بازسازی اختصاص داده اند و از منابع دیگری نیز استفاده می نمایند تا منابع را به میزان 10 میلیارد دلار برسانند.

وی تاکید نمود: دستگاه ها برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت با نگاه واقع بینانه و به دور از آمار گرایی برای مشارکت در بازسازی مناطق آزاد شده قره باغ ارائه دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 39125

به "آمادگی ایران برای یاری به بازسازی مناطق آزادشده جمهوری آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ایران برای یاری به بازسازی مناطق آزادشده جمهوری آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید