آموزش: شاه کلید مجموعه رستوران های ارکیده برای موفقیت فرانچایز

به گزارش بلاگ پو، اهمیت آموزش در دنیای پرشتاب و در حال تغییر امروز بر هیچ کس پوشیده نیست. زمانی که در یک حرفه، تخصص یا صنعت خاص مشغول به فعالیت هستیم، یادگیری مستمر و آموزش به یک اصل کلیدی و اجتناب ناپذیر برای توسعه و پیشرفت تبدیل می شود. با این حال برخی مدل های توسعه کسب وکار به درک عمیق تری از ضرورت آموزش و پیاده سازی آن در لایه های مختلف سازمان نیاز دارند و مدل فرانچایز یا همان اعطای نمایندگی یکی از این مدل هاست. برای آن که این موضوع مهم را شفاف تر بیان کنیم امروز قصد داریم در ارتباط با تجربه پیروز مجموعه رستوران های ارکیده در حوزه آموزش صحبت کنیم.

آموزش: شاه کلید مجموعه رستوران های ارکیده برای موفقیت فرانچایز

رستوران ارکیده یکی از برندهای پیشرو و خوش نامی است که با تمرکز بر مدل فرانچایز قصد دارد جایگاه صنعت رستوران داری را در کشور ارتقا دهد. یکی از اهرم های اصلی برای تحقق این هدف بزرگ و مجذوب کننده، آموزش است و رستوران ارکیده تلاش می کند با برنامه ریزی یکپارچه و هدف مند و نهادینه کردن فرهنگ آموزش در فکر سرمایه های انسانی مانند یک سازمان یادگیرنده و پویا عمل کرده و از این شاه کلید ارزشمند برای بزرگ کردن برند خود و خدمت رسانی به گروه های بیشتری از جامعه استفاده کند. حالا بیایید ببینیم برنامه آموزشی ارکیده چگونه به پیروزیت مدل فرانچایز این برند کمک می کند:

جامعیت برنامه آموزشی مجموعه رستوران های ارکیده

آموزش در فرانچایز به قدری کلیدی است که مدارس و دانشگاه های معتبر جهانی دوره های تخصصی و علمی زیادی را به آن اختصاص داده اند. اگر از چشم انداز یک کسب وکار به این موضوع نگاه کنیم ضرورت جامع بودن برنامه های آموزشی یک برند برای پیاده سازی پیروز فرانچایز را بهتر درک خواهیم کرد. برخی آموزش ها با توجه به صنعت یا حوزه کاری برند تعریف می شوند. مثلا آموزش نحوه پذیرایی از مهمانان خاص صنعت رستوران و هتل داری است و برخی دیگر آموزش هایی عمومی اند که تاکید بر آن ها در هر کسب وکاری ضروری است. به همین دلیل در تدوین برنامه آموزشی رستوران ارکیده تلاش شده است تا با نگرش جامع به این ابعاد تمامی نیازهای آموزشی یک برند در حال توسعه پوشش داده شود.

آنچه در پیروزیت برندهای متکی بر فرانچایز اهمیت دارد، تعهد آن ها به ارائه خدمات یکپارچه و مشابه به مشتریان است. به نحوی که مشتری با ورود به هر شعبه یا کنندگی احساس و تجربه یکسانی را از برند دریافت کند. به این ترتیب نقش یک برنامه جامع و کامل که تمامی نیازهای آموزشی در آن دیده شده است، بسیار کلیدی است. آنچه مجموعه رستوران های ارکیده در قالب برنامه آموزشی خود ارائه می کند را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

آموزش فنی و تخصصی در فرانچایز رستوران ارکیده

حوزه رستوران و غذا بسیار گسترده است و رستوران ارکیده به نام یک برند تمام خدمت در طول این سال ها محصولات زیادی را طراحی و به سبد خدمات خود اضافه کرده است. در حقیقت آن چه رستوران ارکیده قصد دارد به مشتریان خود ارائه کند تنها تجربه صرف غذا در رستوران نیست، بلکه مجموعه کاملی از خدمات مرتبط مانند تشریفات، سفارش آنلاین غذا، ارسال غذا برای عزیزان، سالن بازی، کافی شاپ و برگزاری مرنام هایی چون تولد، ازدواج، سالگرد، جلسات کاری و ... است که هر کدام شامل تخصص ها و آموزش های خاص خود است.

نکته بااهمیت این است که براساس اصول فرانچایز تمامی این خدمات در شعب متعدد رستوران ارکیده می بایست با کیفیت یکسانی اجرا شوند و برنامه جامع رستوران ارکیده برای آموزش های تخصصی دقیقا با این هدف تنظیم شده است. استفاده از افراد متخصص در حوزه های مختلف مانند تشریفات، پذیرایی، بازاریابی دیجیتال، آموزش کافی شاپ، چیدمان و طراحی تم مرنام این امکان را برای ارکیده فراهم کرده تا یکپارچگی خدماتش را در شعبه های مختلف حفظ کند.

یکی از اقدامات رستوران ارکیده برای هم سویی آموزش ها برگزاری جلسات ماهانه با کارکنان شعب مختلف است. در این جلسات کارکنان فرصت دارند نه تنها مطالب و تخصص های جدیدی را از سرپرستان خود بیاموزند، بلکه می توانند از یکدیگر هم یاد بگیرند و اشتباهات احتمالی و نقص هایشان را برطرف کنند. تیم های مختلف از شعب متفاوت در کنار هم می توانند توان مندی هایشان را به روز کرده و به ایده های جدیدی برای خدمات رستوران دست پیدا کنند. نتیجه این جلسات تعهد بیشتر برای حفظ یکپارچگی خدمات برند است که دستاوردی است ارزشمند.

انتقال فرهنگ و ارزش های برند در فرانچایز ارکیده

زمانی که در یک کسب وکار متکی بر فرانچایز کار می کنیم هم سویی افکار و درک درست اعضای سازمان از فرهنگ و ارزش های برند به موضوعی بسیار حیاتی تبدیل می شود. زمانی که هر یک از کارکنان برند از آن برداشت متفاوتی دارند نمی توان انتظار یکپارچگی و یکسانی از خدمات برند داشت. ارکیده با در نظر داشتن این موضوع مهم تلاش کرده است تا با برگزاری جلسات منظم با کارکنان بخش ها و شعبه های مختلف، فرهنگ کاری و ارزش های کلیدی خود را به تمامی کارکنان انتقال دهد. ارتباط نزدیک مدیرعامل برند با کارکنان در دفتر مرکزی ارکیده و شعب یکی دیگر از راه های انتقال فرهنگ است که مدیریت رستوران ارکیده با جدیت و به طور پیوسته از آن بهره می برد.

ایجاد واحد منابع انسانی و برنامه ریزی برای برندسازی داخلی یکی دیگر از اقدامات ارکیده برای نهادینه کردن ارزش های برند در فکر و قلب کارکنان است. در حقیقت ارکیده تلاش می کند نه تنها در ارتباط با مشتریانش که برای تمام کسانی که به نحوی با آن در ارتباط هستند، برندی دوست داشتنی و انسانی باشد. رویکردی که با ماهیت برندها در دوران حاضر هم بسیار مطابقت دارد.

این اقدامات فرانچایز ارکیده را به فرصتی مناسب برای تمامی افرادی که قصد دارند سرمایه خود را در مسیری مطمئن و سودآور به کار بگیرند تبدیل کرده است. از آنجا که یکی از مسائل اصلی در اجرای فرانچایز عدم پایش کنندگی ها در عمل و نبود آموزش است، ارکیده تلاش کرده تا با قراردادن آموزش مستمر به نام یکی از ارزش های کلیدی خود این چالش اساسی را حل نماید. چرا که یک برند متکی بر فرانچایز بدون پیروزیت کنندگی ها یا شعب خود پیروز نخواهد شد.

در صورتی که تمایل دارید با مجموعه رستوران های ارکیده در قالب قرارداد فرانچایز همکاری کنید می توانید فرم درخواست کنندگی رستوران ارکیده را پر کنید یا با شماره تماس 09123335900 ارتباط بگیرید.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: فرارو
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 52913

به "آموزش: شاه کلید مجموعه رستوران های ارکیده برای موفقیت فرانچایز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش: شاه کلید مجموعه رستوران های ارکیده برای موفقیت فرانچایز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید