اخبار صنعت

خدمات دارندگان گوشی های سامسونگ و ال جی نگران متوقف نمی شود

در روزهای گذشته تغییر تابلوهای سامسونگ و ال جی از سطح شهر و فروشگاه ها خبر ساز شد و در پی آن رئیس هیأت مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران گفت که این برندها با نام های سام و جی پلاس جایگزین می شود. علت این تغییر نیز از سوی رئیس هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان...

12 فروردین 1399

حفظ سلامتی مردم، اولویت توسعه صنعتی باشد

هشتاد و پنجمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان به بررسی بسته حمایتی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از فعالان اقتصادی در راستای تحقق رونق تولید اختصاص یافت. در این نشست تأکید شد که پیشرفت صنعت و توسعه صنایع نباید سلامتی مردم را تحت الشعاع...

11 فروردین 1399

2 بازیکن برزیلی، فولاد را در فیفا محکوم کردند

باشگاه فولاد خوزستان به خاطر عدم پرداخت مطالبات دو بازیکن برزیلی خود در فیفا محکوم شد.

8 فروردین 1399

گول ظاهر این خوراکی ها را نخورید؛ به سرعت چاق می شوید

بعضی از مواد خوراکی می توانند انسان را بسیار چاق نمایند و سرعت آن ها هم در آوردن وزن اضافه بدن زیاد است. در این مطلب به خوراکی هایی پرداخته ایم که برخلاف ظاهرشان باعث چاقی می شوند.

29 اسفند 1398

تولید نفت برزیل رکورد زد، ناز برزیل برای پیوستن به اوپک

سال گذشته میلادی برزیل یک میلیارد بشکه نفت تولید کرد که این نخستین بار در تاریخ این کشور است که تولید سالانه نفت این کشور آمریکای لاتین از مرز یک میلیارد بشکه عبور می کند.

26 اسفند 1398

سامانه بارشی جدید وارد کشور می گردد

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی عصر روز آدینه (11 بهمن) اطلاع داد.

25 اسفند 1398

احتیاج کشور به راکتور تحت فشار تأمین شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، راکتورهای تحت فشار به منظور انجام واکنش های شیمیایی تحت فشار مانند هیدروژناسیون و پژوهش های پلیمری و کاتالیستی در آزمایشگاه های تحقیق و توسعه و نیز برای تولیدات شیمیایی در واحدهای آزمایش صنعتی مورد استفاده...

23 اسفند 1398

ایران قیمت نفت سبک خود در بازار آسیا را افزایش داد

ایران قیمت رسمی نفت سبک خود برای بازار آسیا در ماه نوامبر را 30 سنت افزایش و قیمت نفت سنگین خود را 10 سنت کاهش داده است.

17 اسفند 1398

تسهیلات بلاعوض برای حذف بنزین سوزها در راه است؟

خبرنگاران: موج تقاضا برای دوگانه سوز کردن خودروها همچنان بی پاسخ مانده است. بعد از افزایش قیمت بنزین، تقاضای زیادی برای دوگانه سوز کردن خودروهای بنزین سوز ایجاد شد این در شرایطی است که مسوولان نفتی کشور نیز در اوج گیری این تفاضا سهم بسزایی...

13 اسفند 1398

ایران از مهاجرت ایرلاین ها از آسمانش چقدر ضرر کرد؟

خبرنگاران: متوسط درآمد هر پرواز از آسمان ایران کمتر از 800 دلار نیست و روزانه حدود 950 الی 1000 پرواز در روزهای عادی از فضای آسمان ایران عبور می نماید. حداقل درآمد کشورمان از پرواز های عبوری در سال چیزی حدود 300 تا 350 میلیون دلار است که معادل آن با...

12 اسفند 1398

واکسیناسیون تهران از گودبرداری های خطرناک

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران گفت: از سال های گذشته با کنترل کیفیت، جلوگیری از گود برداری های خطرناک افزایش یافت.

12 اسفند 1398

طهرانچی: دانشگاه آزاد به دنبال ترمیم ارتباط قطع شده بین اقتصاد و دانشگاه است

رئیس دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه به عنوان دانشگاهی از مردم و برای مردم، برای یک حرکت نو مبتنی بر اتصال دانشگاه با اقتصاد شهری، کوشش می نماید.

10 اسفند 1398

کمیته استیناف اعتراض فولاد و شاهین بوشهر را رد کرد

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال آرای خود را در مورد درخواست باشگاه های شاهین شهرداری بوشهر و فولاد خوزستان صادر کرد.

6 اسفند 1398

افسانه گران نشدن اتوماتیک بیک!

شرایط نامناسب اقتصادی، معمولاً فرصتی برای شیوع شایعات است؛ شایعاتی که گاه بر بستر دروغ های بزرگ تاریخی شکل می گیرد و در دامن زدن به بحران ذهنی جامعه، نقشی اساسی ایفا می کند.

5 اسفند 1398

چرا کارخانه کربن از شهر اهواز نمی رود؟

خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل شرکت کربن اهواز گفت: یکی از دغدغه ها و مسائل اصلی ما، انتقال کارخانه به خارج از اهواز است اما اینکه چرا تا به امروز این جابه جایی انجام نشده به دلیل این است که تا به امروز تایید سهامدار عمده را نگرفته ایم.

2 اسفند 1398

صنایع متالوژی گردش اقتصادی گلستان را افزایش می دهند

به گزارش خبرنگاران، حسینقلی قوانلو ظهر چهارشنبه در همایش نقش استقرار صنایع متالوژی در توسعه استان گلستان ابتدا به تاریخچه صنعت متالوژی در استان اشاره نمود و گفت: در سال های گذشته که بحث بحران آب در کشور به وجود آمد، سازمان صنعت، معدن و تجارت موظف شد...

1 اسفند 1398

هیچ مسکن مهری را بدون امکانات تحویل نمی دهیم

معاون وزیر راه با تأکید بر اینکه هیچ مسکن مهری را بدون امکانات تحویل متقاضیان نمی دهیم، گفت: برخی با اصرار متقاضیان واحد ها بدون یکی از امکانات تحویل می گردد.

1 اسفند 1398

بودجه سال 99 چقدر کسری دارد؟

خبرنگاران: کم و کسری بودجه 99 چقدر است؟ این سوال در روزهای اخیر، پاسخ های متعددی بین 55 تا 200 هزار میلیارد تومان داشته است.

30 بهمن 1398

گزارش، لیبی و ادلب، 2 شکاف مهم بین مسکو و آنکارا

رویکرد سیاسی روسیه در خصوص 2 موضوع مهم ادلب و لیبی، موجب نگرانی مقامات آنکارا شده است.

23 بهمن 1398

لزوم آمادگی سازمان امنیت و همکاری اروپا برای چالشهای جدید

وزرای امور خارجه کشورهای اتریش، آلمان و ایتالیا در مقاله مشترکی در یک روزنامه آلمانی با تاکید بر اینکه بحران ها با شدت وحشتناکی به سمت ما هجوم می آورند خواهان تقویت سازمان امنیت و همکاری اروپا شدند.

22 بهمن 1398
تعداد: (212)