آموزش هنرستانی ها تا پایان اردیبهشت ادامه دارد، آموزش های تئوری در کارگاه ارائه می گردد

به گزارش بلاگ پو، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ارائه آموزش های تئوری در فضای مجازی، گفت: آموزش های مهارتی هنرجویان الزاما باید در محیط کارگاهی ارائه گردد.

آموزش هنرستانی ها تا پایان اردیبهشت ادامه دارد، آموزش های تئوری در کارگاه ارائه می گردد

به گزارش بلاگ پو، علیرضا کمرئی در خصوص خاتمه زمان آموزش های فضای مجازی اظهارکرد: طبق روال عادی زمان آموزش بدون احتساب فرصت ارزشیابی، خاتمه اردیبهشت ماه است، بنابراین و براساس تاکید شورای عالی آموزش و پرورش، آموزش ها تا خاتمه اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت هرچند این آموزش ها به وسیله شبکه های تلویزیونی و فضای مجازی ارائه می گردد.

وی اضافه کرد: تدریس دروس مختلف طبق روال معمول براساس بودجه بندی کتاب ها انجام می گردد و با توجه به شروع تدریس در فضای مجازی از 10 اسفند ماه پیش بینی می کنیم تا خاتمه اردیبهشت ماه کار تدریس به اتمام برسد لذا در این خصوص هیچ نگرانی وجود ندارد.

کمرئی ادامه داد: بیش از یک هزار استاندارد درهنرستان ها تدریس و اجرا می گردد اما انجام آموزش های عملی در فضای مجازی امکان پذیر نیست لذا دروس مهارتی را در کنار دروس پایه و عمومی هنرستان ها ارائه دادیم اما در خصوص شایستگی های فنی که لازمه اش مهارت آموزی و فعالیت در حوزه کارگاهی است، امکانش فراهم نشد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: از پنج پودمانی که هنرجویان باید در هنرستان های فنی وکاردانش بگذرانند سه پودمان به طور کامل و بخشی از پودمان چهارم قبل از شیوع کرونا آموزش داده شده بود لذا برای گذراندن ادامه پودمان ها احتیاجمند حضور دانش آموزان هستیم بنابراین اگر لازم باشد با توجه به شرایط حاکم، اجرای آن را به زمان دیگری از جمله تابستان موکول خواهیم کرد زیرا آموزش های مهارتی ماهیت کارگاهی دارند و باید در فضای مذکور برگزار گردد.

کمرئی از تحصیل 950 هزار هنرجو در هنرستان ها اطلاع داد و اضافه کرد: در هنرستان ها بین 15 تا 20 جلسه احتیاج داریم تا پودمان های مهارتی را آموزش دهیم هرچند زمان این آموزش ها قابل فشردگی و انعطاف پذیری نیز است. البته تصمیم در خصوص زمان ارائه آموزش های عملی با ستاد ملی مدیریت کرونا خواهد بود.

وی اضافه کرد: براساس بودجه بندی صورت گرفته تا قبل از تعطیلات ناشی از کرونا همه دروس بین 65 تا 70 درصد تدریس شده بودند لذا آموزش های فضای مجازی و شبکه های تلویزیونی نیز بودجه بندی کتاب ها را رعایت کردند و تا به امروز بیش از80 درصد دروس آموزش داده شده است و تا خاتمه اردیبهشت ماه بیست درصد باقی مانده به اتمام خواهد رسید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: شرایط اقتضا می نماید تا سال تحصیلی به موقع خاتمه یابد و حدود 25 روز زمان احتیاج داریم تا ارزشیابی خاتمهی انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 18 خرداد 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 23985

به "آموزش هنرستانی ها تا پایان اردیبهشت ادامه دارد، آموزش های تئوری در کارگاه ارائه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش هنرستانی ها تا پایان اردیبهشت ادامه دارد، آموزش های تئوری در کارگاه ارائه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید