اخبار سیاسی

ترزا می: انگلیس نباید با به کارگیری راه های نادرست در اتحادیه اروپا باقی بماند

نخست وزیر انگلستان در جمع اعضای کابینه خود بر این موضوع تاکید نمود که مردم به خروج از اتحادیه اروپا رای داده اند و انگلستان نباید برای باقی ماندن در این اتحادیه از راه های نادرست استفاده کند.

11 فروردین 1399

طرح آلمان و فرانسه برای سیاست دفاعی فعال تر اتحادیه اروپا

فرانسه و آلمان در حال آماده کردن پیشنهادات مشترکی برای سیاست دفاعی فعالتر و مفیدتر اتحادیه اروپا هستند.

3 فروردین 1399

استقبال نماینده سازمان ملل از انتخاب نخست وزیر عراق

به گزارش خبرنگاران به نقل از بغداد الیوم، جنین هنیس پلاسخارت نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق از انتخاب محمد توفیق علاوی به عنوان نخست وزیر عراق استقبال کرد.

1 فروردین 1399

سروش: دولت برای ماندن مردم در خانه ها برنامه داشته باشد

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی استفاده از قوه قهریه برای ماندن مردم در خانه ها جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا را ضروری خواند و در عین حال گفت: دولت باید با اتخاذ تدابیری همچون برطرف فیلتر از شبکه های اجتماعی دارای محبوبیت، مردم را برای...

27 اسفند 1398

تولید نفت برزیل رکورد زد، ناز برزیل برای پیوستن به اوپک

سال گذشته میلادی برزیل یک میلیارد بشکه نفت تولید کرد که این نخستین بار در تاریخ این کشور است که تولید سالانه نفت این کشور آمریکای لاتین از مرز یک میلیارد بشکه عبور می کند.

26 اسفند 1398

نگاه به مرز باید مالی و در راستای رشد و توسعه منافع ملی باشد

علی اوسط هاشمی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: همسایگان همیشه در مواقع سختی یار و یاور ایران اسلامی بودند، همین یک ظرفیت به خوبی اهمیت توسعه روابط با کشورهای همسایه را دو چندان می نماید.

23 اسفند 1398

آنکارا به آموزش نیروهای دولت وفاق ملی لیبی ادامه می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه امروز گفت که آنکارا به آموزش نیروهای دولت وفاق ملی لیبی ادامه می دهد.

18 اسفند 1398

پارازیت در راستا پرفروش ترین برندگان نخل طلا

فیلم پارازیت برنده نخل طلای کن 2019 با فروش آغازین و رکوردشکن 25 میلیون دلاری در جهت تبدیل شدن به پرفروش ترین فیلم در میان همه برندگان نخل طلا در گیشه جهانی قرار گرفته است.

15 اسفند 1398

آمریکا: در باره خروج از عراق با آنها مذاکره نمی کنیم

آمریکا اظهار داشت هیات اعزامی این کشور به عراق درباره خروج نیروها تبادل نظر نخواهد کرد.

10 اسفند 1398

طهرانچی: دانشگاه آزاد به دنبال ترمیم ارتباط قطع شده بین اقتصاد و دانشگاه است

رئیس دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه به عنوان دانشگاهی از مردم و برای مردم، برای یک حرکت نو مبتنی بر اتصال دانشگاه با اقتصاد شهری، کوشش می نماید.

10 اسفند 1398

وزیر اقتصاد نروژ و هم حزبی هایش از دولت این کشور استعفا دادند

وزیر اقتصاد نروژ و حزبش با اعلام استعفای خود، دولت را با چالش از دست دادن اکثریت در مجلس روبرو کردند.

9 اسفند 1398

ظریف: از این پس، تعداد سانتریفیوژها هیچ محدودیتی نخواهد داشت

وزیر خارجه کشورمان درباره گام پنجم ایران در کاهش تعهدات برجامی، نوشت: از این پس، تعداد سانتریفیوژها هیچ محدودیتی نخواهد داشت.

7 اسفند 1398

افسانه گران نشدن اتوماتیک بیک!

شرایط نامناسب اقتصادی، معمولاً فرصتی برای شیوع شایعات است؛ شایعاتی که گاه بر بستر دروغ های بزرگ تاریخی شکل می گیرد و در دامن زدن به بحران ذهنی جامعه، نقشی اساسی ایفا می کند.

5 اسفند 1398

قدردانی وزیر خارجه لیبی از مواضع حمایت گرایانه قطر و سودان

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، محمد سیاله وزیر خارجه دولت وفاق ملی لیبی از قطر و سودان به دلیل حمایت های آن ها از دولت وفاق ملی قدردانی کرد.

4 اسفند 1398

هیچ مسکن مهری را بدون امکانات تحویل نمی دهیم

معاون وزیر راه با تأکید بر اینکه هیچ مسکن مهری را بدون امکانات تحویل متقاضیان نمی دهیم، گفت: برخی با اصرار متقاضیان واحد ها بدون یکی از امکانات تحویل می گردد.

1 اسفند 1398

بودجه سال 99 چقدر کسری دارد؟

خبرنگاران: کم و کسری بودجه 99 چقدر است؟ این سوال در روزهای اخیر، پاسخ های متعددی بین 55 تا 200 هزار میلیارد تومان داشته است.

30 بهمن 1398

ابومهدی المهندس: خون شهدا و مجروحین هدر نخواهد رفت

ابومهدی المهندس در واکنش به حمله آمریکا گفت: خون شهدا و مجروحین هدر نخواهد رفت

30 بهمن 1398

العربی الجدید: مداخله نظامی ترکیه در لیبی برای کسب اهداف منطقه ای است

یک سیاستمدار لیبیایی با استراتژیک دانستن زمان تصمیم ترکیه برای اعزام نظامی به لیبی، معتقد است این کار با هدف کسب اهرم فشار در نشست وزرای خارجه سه کشور اروپایی در طرابلس است.

28 بهمن 1398

کلیات لایحه بودجه سال 99 در کمیسیون تلفیق بودجه تصویب شد

هادی قوامی، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 از تصویب کلیات لایحه بودجه سال 99 در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: برای رفع کسری بودجه سال آینده مقرر شد؛ کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 هنگام بررسی جزئیات درآمدی، بیش برآوردها را اصلاح کرده و هزینه...

25 بهمن 1398

عکس، گناه این نوزاد یمنی چیست؟ (

قریب به پنج سال از حمله ائتلاف سعودی به یمن می گذرد و اکنون مردم این کشور در بدترین شرایط انسانی قرار دارند. مردم یمن به دلیل محاصره دریایی و هوایی به لحاظ غدایی و دارویی در شرایط بسیار وخیمی به سر می برند.

24 بهمن 1398
تعداد: (281)