آیا ورزش کردن به مقابله با جت لگ کمک می کند؟

به گزارش بلاگ پو، جت لگ (jet lag)، وضعیتی فیزیولوژیکی است که از تغییرات ریتم روزانه بدن به دلیل مسافرت به مقصد های دور اتفاق می افتد. محققان در صد د یافتن راهی برای مقابله با آن هستند.

آیا ورزش کردن به مقابله با جت لگ کمک می کند؟

جت لگ، یکی از اثرات نا خوشایند پرواز های طولانی مدت است. مثلا تصور کنید از شرق به غرب زمین سفر می کنید، به دلیل اختلاف ساعت و تغییر ایجاد شده در شب و روز، شما با مشکل اختلال در خواب روبرو خواهید شد. ریتم روزانه و معمول بدن شما دچار مشکل می شود و این مشکل ممکن است تا چند روز هم ادامه داشته باشد. سفر می کنید تا تفریح کنید و لذت ببرید؛ اما با کسل بودن، چند روز از زمان سفر تان را به راحتی از دست می دهید. با این حال، شاید بتوان با تمرین و حرکات بدنی با این پدیده نا خوشایند مقابله و مبارزه کرد.

Sweatlag مجموعه ای از تمرین های برنامه ریزی شده است که از طریق دلتا ایرلاینز (Delta Airlines) که یک شرکت هواپیمایی آمریکایی است با همکاری انجمن تناسب اندام Equinox، طراحی شده است. برای انجام این تمرینات به هیچ کدام از تجهیزات ورزشی نیازی نخواهید داشت، پس بهانه برای انجام ندادن آن ندارید. Sweatlag متشکل از مجموعه ای از تمرینات حرکتی و کششی است که تأثیرات آن روی بدن، باعث می شود تا بهتر بتوانید با پدیده جت لگ مقابله کنید.

این تمرینات سه حوزه اصلی بدن یعنی قسمت فوقانی، میانی و تحتانی را طی تمرینات هماهنگ کششی، آرام و متعادل نگه می دارد. هدف اصلی این مجموعه از تمرین ها این است که از منقبض شدن بدن شما به دلیل نشستن طولانی مدت جلوگیری شود و همچنین عضلات بیدار و هوشیار بمانند.

اگر می خواهید بیشترین تأثیر را روی بدن خود حس کنید، تمرینات را به صورت مستمر، 12 تا 24 ساعت پس از اتمام پرواز انجام دهید. گردش خون و تحریک عضلات موجب می شود تا ریتم شبانه روزی بدن شما که دچار اختلال شده است، به سرعت اصلاح شود و خود شما نیز حس خوشایند حاصل از آن را تجربه کنید.

با انجام تمریناتی که انجمن تناسب اندام Equinox طراحی کرده است و ویدئو های آن نیز موجود است، قبل از پرواز و بعد از رسیدن به مقصد می توانید به خوبی با جت لگ مقابله و مبارزه کنید. نور خورشید به تنظیم ساعت داخلی بدن کمک ویژه ای می کند. اگر سر حال باشید می توانید به محض رسیدن به مقصد، در معرض نور خورشید قرار بگیرید و همچنین خیلی زود زمان غذا خوردن خود را با زمان محلی تنظیم کنید. با ورزش می توانید قبل از پرواز، هنگام نشستن در کابین هواپیما و همچنین بعد از رسیدن به مقصد، بدن خود را برای مقابله با جت لگ آماده کنید. اگر می خواهید در مورد Sweatlag و همچنین برخی از نکات کاربردی مقابله با جت لگ بیشتر بدانید، وب سایت رسمی این پروژه را بررسی کنید.

اگر قصد خرید بلیط هواپیمابه هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست وجوی پرواز خبرنگاران می توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان ترین بلیط را خریداری کنید.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 60377

به "آیا ورزش کردن به مقابله با جت لگ کمک می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ورزش کردن به مقابله با جت لگ کمک می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید