احتمال لغو طرح ترافیک در تهران

به گزارش بلاگ پو، انوشیروان محسنی بند پی گفت: اولین بند نامه استانداری تهران و فرمانده عملیات مبارزه با کرونا به ستاد ملی مبارزه با کرونا، این است که طرح ترافیک را فعلا متوقف کنیم تا بتوانیم فاصله گذاری اجتماعی را ارتقاء ببخشیم.

احتمال لغو طرح ترافیک در تهران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران در مصاحبه با شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران در مورد پیشنهاد اعمال محدودیت ها به ستاد ملی کرونا گفت: شاهد این هستیم که 10 روز اخیر فرایند مراجعین و پذیرش بیمارستان ها و بستری شدگان در تخت های ویژه و فوتی های ما یک فرایند رو به رشدی را در کلانشهر تهران داشته است.

استاندار تهران شرح داد: جمع بندی ما پس از جلسه با کارشناسان این بود که شرایطی را فراهم کنیم که این بیماری را مدیریت و کنترل کنیم و شاهد این باشیم که تهران هم به شهر های هشدار و قرمز تبدیل نشود. استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی نظیر مترو و اتوبوس 90 درصد است، اما فاصله گذاری اجتماعی زیر 30 درصد است. حجم افرادی که از اتوبوس و مترو استفاده می کنند به یک میلیون نفر رسیده و می طلبد ما در رابطه با اجرای طرح ترافیک یک بازنگری داشته باشیم.

وی در مورد توصیه های نامه مشترک فرمانده عملیات مبارزه با کرونا در تهران و استانداری گفت: اولین بند این است طرح ترافیک را فعلا متوقف کنیم تا مردم بتوانند از وسیله حمل و نقل شخصی استفاده کنند و بتوانیم فاصله گذاری اجتماعی را ارتقاء ببخشیم.

وی ادامه داد: دومین موضوع بازرسی شدید و طلب همکاری از صنوف در مجوز های صادر شده است تا همکاری کنند. بحث بعدی توقف قطعی فعالیت تالار ها است و کما فی السابق این محدویت با جدیت ادامه داشته باشد.

استاندار تهران بیان داشت: مساله بعدی برگزاری نماز جمعه است که، ستاد اقامه نماز جمعه تهران هم هفته گذشته موافقت کرد که نماز جمعه تهران را به تعویق اندازیم تا بیماری را بتوانیم بهتر مدیریت کنیم.

بندی پی گفت: بحث دیگر این است که از ظرفیت دورکاری بتوانیم استفاده کنیم و برای این حجم زیاد پرسنل دستگاه های دولتی، اجرایی، شرکت ها و بخش خصوصی شرایط دورکاری ایجاد شود و شهر را شلوغ نکنیم.

استاندار تهران خاطر نشان کرد: توصیه بعدی این است که کسانی که دچار بیماری های زمینه ای هستند و اصلا نیازی به رفت و آمد و حضور در شهر ندارند از خانه بیرون نیایند و شاهد این باشیم که به زمان کنترل بیماری برگردیم تا بتوانیم با یک آسودگی بیشتر در مبارزه همه جانبه، قطع زنجیره این بیماری را از سراسر کشور ببینیم.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 29701

به "احتمال لغو طرح ترافیک در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال لغو طرح ترافیک در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید