احتمال ممنوع الخروج شدن پزشکان فراری از کارتخوان

به گزارش بلاگ پو، مطابق آنچه در ماده 202 قانون مالیات های مستقیم آمده است سازمان امور مالیاتی کشور می تواند از خروج بدهکاران مالیاتی که میزان بدهی قطعی آن ها بیشتر از 100 میلیون ریال است از کشور جلوگیری نماید.

احتمال ممنوع الخروج شدن پزشکان فراری از کارتخوان

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، با وجود اینکه 15 شهریور ماه امسال به عنوان آخرین مهلت نصب کارتخوان در مطب ها در نظر گرفته شده بود، ولی تاکنون حدود 60 درصد از پزشکان که موظف به انجام این کارهستند اقدامی دراین راستا انجام نداده اند.

این در حالی است که امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور دهم شهریور ماه در گفت وگویی گفته بود: چنانچه پزشکان در مهلت معین شده نسبت به نصب این دستگاه ها اقدام نکنند، مطابق با قانون با آن ها برخورد شده و مورد ظن فرار مالیاتی قرار می گیرند.

مطابق آنچه در ماده 202 قانون مالیات های مستقیم آمده است سازمان امور مالیاتی کشور می تواند از خروج بدهکاران مالیاتی که میزان بدهی قطعی آن ها بیشتر از 100 میلیون ریال است از کشور جلوگیری نماید.

با وجود تعرفه های بالای پزشکی و نیز کمبود پزشک که باعث تعدد مراجعات به پزشکان شده است، بنظر می رسد درصورت عدم نصب کارتخوان توسط پزشکان فرار مالیاتی بیش از 10 میلیون تومانی چیز دور از ذهنی نباشد.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا سازمان امور مالیاتی به وظیفه خود در این زمینه عمل خواهد نمود یا خیر.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 17266

به "احتمال ممنوع الخروج شدن پزشکان فراری از کارتخوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ممنوع الخروج شدن پزشکان فراری از کارتخوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید