از فرودگاه گرگان چه می دانید؟

به گزارش بلاگ پو، فرودگاه گرگان از نظر تعداد پرواز و جابه جایی مسافر، رتبه چهاردهم را در بین فرودگاه های کشور دارد، به طوریکه در سال 2016، بیش از 190 هزار مسافر از طریق آن جابه جا شده اند.

از فرودگاه گرگان چه می دانید؟

قدمت این فرودگاه به 50 سال قبل برمی شود و از آن زمان تاکنون چشم امید مسافرانی بوده که می خواستند زود به گرگان برسند و حوصله سفر با قطار و اتوبوس و ماشین شخصی را نداشته اند.

فرودگاه گرگان کجاست؟

فرودگاه گرگان در کیلومتر 7 جاده گرگان به آق قلا قرار گرفته. فاصله گرگان تا آق قلا که بیشتر به پیست اسب دوانی اش معروف است، به 22 کیلومتر می رسد و با تاکسی می توان خود را به آن رساند.

این فرودگاه از جمله قدیمی ترین فرودگاه های ایران است، در سال 1330 شروع به فعالیت کرده اما در ابتدا مسافری از آن جابه جا نمی شده. در آن سال ها، این فرودگاه محلی بود برای نشست و برخاست هواپیماهای سمپاش شرکت هواپیمایی و برای مبادلات پستی هم از آن استفاده می شد و تا سال 1374 که بودجه ای برای ساختش در نظر گرفته شد این فرایند ادامه داشت.

اگر از سال بهره برداری فرودگاه خواسته باشید باید بگوییم در سال 1379 بالاخره فرودگاه گرگان برای جابه جایی مسافر و بار شروع به فعالیت کرد.

در آن زمان تنها دو پرواز در هفته از گرگان به تهران انجام می شد تا اینکه در سال 1389 تعداد پروازها بیشتر شد و این روزها در هفته 90 پرواز از این فرودگاه به شهرهای مختلف ایران صورت می گیرد که البته بیشترشان همچنان به مقصد تهران یا مشهد است.

فرودگاه گرگان به چه مقصدهایی پرواز دارد؟

فرودگاه گرگان دارای پروازهای منظم هفتگی به مقصدهای تهران، مشهد، زاهدان، بندرعباس و کیش است و در اردیبهشت 1398، خطوط پروازی گرگان به رشت و تبریز هم شروع به کار کرده است. پروازهای حجاج هم از همین فرودگاه صورت می گیرد.

از فرودگاه گرگان تا تهران 52 دقیقه، تا فرودگاه هاشمی نژاد مشهد 1 ساعت و 5 دقیقه، تا فرودگاه زاهدان 1 ساعت و 45 دقیقه، تا فرودگاه بندرعباس 1 ساعت و 51 دقیقه و تا فرودگاه کیش 1 ساعت و 55 دقیقه راه است.

اطلاعات پرواز فرودگاه گرگان

تلفن گویای اطلاعات پرواز فرودگاه گرگان شماره 199 است و می توانیم برای دریافت اطلاعات از شهرهای مختلف با شماره 31220199- 017 تماس بگیریم.

امکانات فرودگاه گرگان

در سالن ترمینال داخلی، دفتر فروش شرکت های هواپیمایی وجود دارد. برای تهیه بلیط در فرودگاه از طریق لیست انتظار هم از یک ساعت و نیم قبل از پرواز باید به دفتر شرکت هوایی مربوطه که در سالن ترمینال است مراجعه و ثبت نام کرد. بارهایی که از طریق پست هوایی فرستاده می شوند، بلافاصله بعد از فرود آمدن پرواز و انتقال بار به دفتر خدمات بار، قابل تحویل هستند.

از آنجایی که از فرودگاه گرگان پرواز حجاج انجام می شود، شعبه های بانکی مثل بانک ملی، رستوران و کافه ، اتاق مادر و کودک، اینترنت پرسرعت رایگان و خدمات ویژه افراد توانخواه و کم توان وجود دارد.

برای خرید بلیط هواپیما به گرگان و دیگر شهرهای ایران می توانید به صفحه خرید بلیط هواپیما از خبرنگاران تریپ بروید.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15688

به "از فرودگاه گرگان چه می دانید؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "از فرودگاه گرگان چه می دانید؟" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از فرودگاه گرگان چه می دانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید