از هر 8 کرونایی یک نفر دچار مسائل شنوایی می گردد

به گزارش بلاگ پو، محققان دانشگاه منچستر اعلام کردند که بعضی مبتلایان به کووید 19 در سیستم شنوایی خود دچار مشکل شده اند و از هر 8 کرونایی یک نفر دچار مسائل شنوایی می گردد.

از هر 8 کرونایی یک نفر دچار مسائل شنوایی می گردد

به گزارش خبرنگار ، جدیدترین یافته های محققان نشان می دهد مبتلایان به ویروس کرونا در کنار از دست دادن حس بویایی و چشایی، در سیستم شنوایی خود نیز دچار مشکل می شوند.

بر این اساس، متخصصان دانشگاه علوم پزشکی منچستر در جدیدترین تحقیقات خود بر روی بیماران مبتلا به ویروس کرونا اعلام کردند، تضعیف شنوایی یکی از مواردی است که در بیماران مشاهده می گردد. همچنین شماری دیگر از بیماران اعلام کردند در گوش خود صدای زنگ ضعیفی را به طور مداوم می شنوند.

در این تحقیقات 121 بیمار بالغ مورد ارزیابی قرار گرفتند. این افراد 8 هفته پس از مرخص شدن از بیمارستان سنجش شدند که این مطالعات نشان داد از هر 8 کرونایی یک نفر دچار مسائل شنوایی می گردد یا در گوش خود صدای زنگ ضعیفی را به طور مداوم می شنود.

دکتر کوین مونرو، استاد دانشگاه علوم پزشکی منچستر گفت: ما از قبل می دانستیم که بعضی بیماری ها مانند سرخک، اوریون و مننژیت می تواند سیستم شنوایی افراد را تحت تاثیر قرار دهد اما این نخستین باری است که معین شد ویروس کرونا با آسیب رساندن به عصب های شنوایی که پیغام های صوتی را به مغز می رساند، باعث کم شدن شنوایی افراد می گردد.

این متخصص اضافه نمود: از نظر تئوری این امکان وجود دارد که ویروس کرونا با درگیر کردن سیستم شنوایی مانند گوش میانی یا حلزون گوش، باعث مشکل شنوایی در افراد گردد.

محققان اعلام نموده اند برای درک بهتر چگونگی تاثیر ویروس کرونا بر سیستم شنوایی افراد، نیازمند تحقیقات بیشتر هستند. پیش تر از دست دادن حس بویایی و چشایی از مهم ترین علائم ابتلا به کووید 19 اعلام شده بود.

سازمان جهانی بهداشت اعلام نموده است تا زمان کشف واکسن موثر برای ویروس کرونا بهتر است مردم در اماکن عمومی فاصله اجتماعی را رعایت نموده و از ماسک استفاده نمایند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 31163

به "از هر 8 کرونایی یک نفر دچار مسائل شنوایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از هر 8 کرونایی یک نفر دچار مسائل شنوایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید