اسناد بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در معرض دید عموم قرار می گیرد

به گزارش بلاگ پو، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: هم زمان با هفته پاسداشت استان اردبیل، اسناد بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی به نمایش درخواهد آمد.

اسناد بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در معرض دید عموم قرار می گیرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی در جلسه هماهنگی برنامه های هفته پاسداشت استان اردبیل اظهار کرد: این اسناد در قالب موزه اسناد بقعه در مسجد جنت سرای مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی به نمایش درخواهد آمد.

او اضافه کرد: این اسناد مربوط به دوره صفویه است و اطلاعات قابل توجهی از یک بازه تاریخی حساس و کلیدی کشور در اختیار پژوهشگران و علاقه مندان قرار می دهد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به غنای تاریخی اردبیل گفت: 20 درصد از اشیای بخش اسلامی موزه ملی ایران مربوط به استان اردبیل است و این مهم گویای قدمت تاریخی و تکثر آثار میراثی در این استان است.

فلاحی اضافه کرد: هفته استان اردبیل با موضوع معرفی خاندان صفوی و نقش تاثیرگذار آن در انسجام ملی و تاریخ ایران برگزار می گردد و در این دوره نقش اسناد، کتب، پژوهش های منسجم دانشگاهی و مطالعات کارشناسی به صورت برجسته تر دیده شده است.

او با تاکید به اینکه در این هفته برنامه های فرهنگی متنوعی از 4 لغایت 10 مرداد ماه تدارک دیده شده است، توضیح داد: تبیین صندلی صفویه به ویژه شاه اسماعیل صفوی در انتخاب شیعه به عنوان مذهب رسمی کشور از اهداف برنامه ها است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: علاوه بر این بناهای تاریخی شاخص مرتبط با دوره صفوی به ویژه مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی و بقعه شیخ کلخوران جهت میزبانی رویدادها آماده سازی شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 8853

به "اسناد بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در معرض دید عموم قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسناد بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در معرض دید عموم قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید