افزایش 3 برابری موارد آلزایمر در جهان

به گزارش بلاگ پو، تخمین زده می شود، تعداد افرادی که از زوال عقل رنج می برند در 28 سال آینده سه برابر می شود و به شدت شمال آفریقا، خاورمیانه و شرق آفریقای جنوب صحرا را تحت تاثیر قرار می دهد.

افزایش 3 برابری موارد آلزایمر در جهان

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، بررسی ها نشان می دهد، اگر دولت ها در اجرای سیاست های بهداشتی خاص منطقه برای جلوگیری از بدتر شدن شرایط ناکام باشند، تعداد افرادی که از زوال عقل رنج می برند در 28 سال آینده سه برابر می شود و به شدت شمال آفریقا، خاورمیانه و شرق آفریقای جنوب صحرا را تحت تاثیر قرار می دهد.

بر اساس داده های پایگاه اطلاعاتی GBD) Disease Burden Global) که در مجله سلامت عمومی لنست منتشر شده است، افراد مبتلا به زوال عقل - سندرمی که بر حافظه، فرآیند تفکر و توانایی های یادگیری تأثیر می گذارد - در سال 2050 از 57 میلیون نفر در سال 2019 در سراسر جهان به 153 میلیون نفر افزایش خواهند یافت؛ در روز جمعه، اولین پیش بینی جامع در مورد زوال عقل را ارائه کرد.

داده ها نشان می دهد که بیشترین رشد در شمال آفریقا و خاورمیانه با حدود 367 درصد و شرق جنوب صحرای آفریقا با حدود 357 درصد خواهد بود. هفت کشور خاورمیانه جزو 10 کشور هستند که بیشترین افزایش موارد زوال عقل را شاهد خواهند بود.

زوال عقل هفتمین علت مرگ و میر در سراسر جهان است. از آنجایی که این یکی از دلایل اصلی ناتوانی و وابستگی در میان افراد مسن است، هزینه جهانی این سندرم در سال 2019 بیش از 1 تریلیون دلار برآورد شده است.

پروفسور تئو ووس، یکی از نویسندگان مقاله گفت: برای جلوگیری از افزایش موارد زوال عقل، به ویژه کشورهای با درآمد کم و میانه باید سیاست های ملی را از هم اکنون اجرا کنند که می تواند عوامل خطر زوال عقل را برای اولویت بندی کاهش ده، مانند اولویت دادن به آموزش پیروی از سبک زندگی سالم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 60393

به "افزایش 3 برابری موارد آلزایمر در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 3 برابری موارد آلزایمر در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید